SK Střešovice 1911 - SK Sparta Kolín 2:8(2:4)

Sestava Kolína : Čáslava; Fíla, Šíma, Čáp, Šátek(61´Soukup); Rejthar, Řehák, Žilka, Žemba(56´Rozumný); Němec, Čech(50´Foršt)


Branky Kolína : 7x Němec, 1x Řehák


    První jarní mistrovské kolo zavedlo mladší dorostence kolínské Sparty na hřiště SK Střešovice 1911. Podzimní zápas v Kolíně skončil vítězstvím domácích 4:2. Očekával se vyrovnaný zápas s důrazným soupeřem. Kolínští dobře kombinovali a domácí celek nestíhal. V 8 minutě se k odražené střele Němce dostal Řehák a ten si s podobnými situacemi umí poradit 0:1. V 17 minutě přidal Vojta Němec svůj první úspěch a o čtyři minuty později krásnou střelou z přímého kopu přes zeď zvýšil na rozdíl třech branek. Ve 28 minutě to byl opět Němec  který po pěkné kombinaci celé záložní řady upravil na 0:4.

    Ve 31 minutě dával Šíma malou domů, ale míč mu zůstal pod nohou. Domácí Sinkula míč sebral a postupoval sám na Čáslavu, který nahradil nemocného Hurta. Čáslava neměl proti dobře umístěné střele šanci 1:4. Tři minuty před poločasem hostující obrana znovu zaváhala, Čáslava vyrazil jen před sebe u Burger upravil na 2:4. Ve druhém poločase byl znovu neudržitelný Vojta Němec, který zejména díky své pohyblivosti, ale i díky podpoře spoluhráčů přidal další 4 góly!  

    Domácí byli neškodní a nezmohli se již téměř na nic.

 

 

MU, PU, turnaje,...

SK Sparta Kolín - TJ Sokol Třebeš  4:1 (2:0)
 
Sestava Kolína :  Fíla(46´Šátek), Čáp(C), Šíma(52´Foršt), Koutský; Čáslava(58´Kenardžiev), Žilka, Krupka(52´Ješeta), Rejthar(38´Žemba); Němec, Řehák.
 
    Od úvodního hvizdu rozhodčího Šťastného bylo jasné, že si domácí celek chce opět připsat plný bodový zisk. Obránci Třebeše nestíhali a největší problémy jim dělal pohyblivý Vojta Němec. Tomu dobře sekundoval Adam Řehák. V 16 minutě se mezi dvěma obránci soupeře do pokutového území probíjel Němec, podařilo se mu i zakončit, ale brankář vyrazil. K odraženému míči se dostal Řehák a přesnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu. Jak důrazným je útočníkem prokázal Řehák ve 28 minutě. Přesto, že na něm obránci doslova viseli, neubránili ho a on z prostoru penalty pohodlně zvýšil(2:0). Sparta mohla hrát úplně v klidu, ale o minutu později byl v rozporu s pravidly zastaven Rejthar. Musel pak pro zranění střídat a domácí znervózněli. Nejprve dostal žlutou kartu Němec a pak i Koutský.
    Rozhodčí ukázal, že s nimi rozhodně nebude diskutovat a po dvou odpískaných faulech se Třebeš usadila před pokutovým územím Hurta. Byly z toho naštěstí pro Kolín jen tři rohové kopy. Domácí pak vysvobodila poločasová přestávka.
    Druhou půli začali kolíňáci už zase v klidu a vypracovali si další šance. Hostující brankář Rutsch se vyznamenal při střele Šátka, z bezprostřední blízkosti pak přestřelil Žilka. Až po dalším závaru před brankou Třebeše v 58 minutě, přidal další gól Čáp, kterému míč naservíroval efektně patou Čáslava (3:0). Kolín hrál až příliš  bezstarostně. V 85 minutě jinak výborný Čáp nahrál před vlastním pokutovým územím přímo na kopačky hostujících hráčů a Kober takovou nabídku neodmítl (3:1). Sparta ještě přihodila pod kotel a výborný Němec stanovil konečné skóre zápasu na 4:1. 
 
 
 
 
SK Union Vršovice - SK Sparta Kolín 1:5 (0:3)
 
Naše sestavava: Hurt - Krupka (51´Fíla), Čáp (C), Šíma, Koutský - Čáslava (60´Rozumný), Ješeta (60´Čech), Žilka, Rejthar (51´Žemba) - Řehák, Němec
 
 Sled branek (nahrávek) : 0:1  Adam Rejthar (Filip Čáp)  21 min
                                            0:2  Vojta Němec (Adam Řehák)  22 min
                                            0:3  Patrik Čáslava (penalta za ruku)  23 min
                                            0:4  Vojta Němec (Patrik Čáslava)  52 min
                                            1:4      58 min
                                            1:5   Petr Čech (Jan Žilka)     83 min
 
 
 
SK Sparta Kolín - Slavoj Vyšehrad B 2:2(1:2)
 
Sestava : Hurt; Fíla(71´Buchta), Šíma(46´Foršt), Čáp, Šátek(46´Koutský)Rozumný(55´Čáslava), Žilka,Ješeta(61´Čech), Krupka; Řehák,Němec.
 
    V sobotu zavítal do Kolína silný soupeř Slavoj Vyšehrad B. To "béčko" znamená ročník narození 2004, rozhodně ne úroveň fotbalové vyspělosti. Ale i v základní sestavě domácích nastoupilo 5 mladších hráčů a další tři přišli během hry.
    Zápas začal ve slušném tempu a již v 8 minutě se v pokutovém území soupeře dobře uvolňoval Ješeta. Obránce Vyšehradu ho zastavil jen za cenu faulu a rozhodčí Nejedlo nařídil penaltu. Míč si postavil Adam Řehák a prudkou střelou k tyči otevřel skóre zápasu 1:0. Slavoj Vyšehrad nebyl v žádném případě otloukánkem a domácí několikrát podržel z předchozího zápasu dobře rozcvičený Hurt. 
    V závěru poločasu byl Vyšehrad lepším celkem a potvrdil to v poslední desetiminutovce prvé části hry, když dvěmi brankami otočil skóre ve svůj prospěch.
    O přestávce udělal Kolín 2 změny, následně další a ukázalo se, jak vyrovnaný má tým. Jeho hře to prospělo. Obranu hostí zaměstnával nejen Němec, ale i Čáslava s Čechem. Nakonec se hosté dostali pod velký tlak, ze kterého pramenilo i porušení pravidla o "malé domů". K rozehrávce na hranici "malého vápna" se postavil Vojta Němec, přihrál Řehákovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě 2:2. Do konce zápasu zbývalo ještě 25 minut ale přes několik šancí domácích se již skóre nezměnilo.
    Na řadu tak přišly pokutové kopy. Hned první, který zahrával Němec, hostující gólman vyrazil. Pak se ale dvakrát zaskvěl i domácí Hurt. Na domácí straně trefil Čáp, Řehák a Čáslava. Na Foršta už se nedostalo, protože se opět vytáhl Hurt. 
    Domácí si tedy připsali dva body a mohli se radovat, po skvělém výkonu!
 
MFK Trutnov - SK Sparta Kolín 1:8 (0:3)
 
Sestava : Hurt; Fíla, Šíma, Čáp, Koutský; Čáslava, Šátek, Krupka, Buchta(46´Žemba); Kenardžiev (52´Čech),Němec(56´Rozumný).
 
 
Branky : Khol - 4x Němec, Koutský, Fíla, Čech, RozumnýČech a Rozumný.
Nahrávky: 2x Koutský,1x Rozumný,Čech,Kenardžiev
 
Sestava Kolína si opět vynutila spoustu změn z důvodu nemocí. Trutnov patří mezi soupeře, se kterými  není jednoduchém bodovat, ale kolínští přijeli povzbuzeni vítězstvím z posledního zápasu nad Braníkem. Trenéři však museli vyřešit absenci středních záložníků. Šátek s Krupkou záskok zvládli. Dobře hrál celý tým včetně Petra Koutského, který se objevil na pro něj nezvyklém postu levého obránce. Trutnovská obrana měla problém zajména s Němcem, který byl pohotovější a chytřejší. Ve 30 minutě vypíchl míč před stoperem i brankářem domácích a otevřel skóre. Podobně si počínal i o 9 minut později 2:0. Petr Koutský to měl tentokrát k brance soupeře a ke gólu trochu dál, ale žádný problém, dalekým kopem minimálně z 35 metrů uzavřel skóre poločasu těsně před odchodem do kabin.
Po návratu na hřiště se ve 48 minutě trefil Němec, v 50´našel Koutský Fílu a ten zvýšil z dálky na 5:0. Neudržitelný byl s chutí hrající Němec, který dal na 6:0. Ke slovu se dostali i střídající hráči, sedmý úspěch přidal Petr Čech a na 8:0 upravil po Koutského přihrávce a samostatném nájezdu Rozumný. Závěr zápasu pojali kolínští poměrně bezstarostně a minutu před koncem povolili domácím čestný úspěch. 
 
 
SK Sparta Kolín - ABC Braník 4:0(1:0)
 
Sestava : Hurt; Fíla(57´Krupka), Šíma, Čáp, Šátek; Čáslava(60´Buchta), Žilka(46´Kenardžiev), Foršt(60´Čech), Žemba(52´Rozumný); Koutský, Řehák.
 
Domácím vyšel úvod zápasu. V 7 minutě dostal míč na hranici pokutového území Koutský, přihrál Řehákovi a ten umístěnou střelou od tyče otevřel skóre. Kolín hrál dobře i dál, ale další branka nepřicházela. Naopak Braník se zlepšoval a měl dvě dobré příležitosti. Jednu nezakončil přesně a druhá byla zastavena pro porušení pravidel o postavení mimo hru.
Druhá část zápasu vyšla Spartě. Ve 46 minutě se hlavou v pádu trefil Koutský, v 51 minutě z pokutového kopu, po faulu na Koutského trefil šibenici Řehák a za dalších  8 minut přidal 4 branku Čáslava, po samostatném úniku.
 
 
 
 
FC Vlašim - SK Sparta Kolín 7:1 (1:1)
 
Sestava Kolína: Hurt; Fíla(69´Buchta), Šíma, Čáp, Šátek; Čáslava(57´Rozumný), Foršt, Němec; Rejthar(26´Žemba), Koutský, Čech(46´Krupka)
 
Tendenčně řízené utkání rozhodčím Doubravou, ve kterém šel Kolín do vedení gólem Němce v 18 minutě. Minutu před poločasem domácí vyrovnali díky penaltě nařízené za faul Koutského. Ve druhém poločasu za stavu 2:1 pro domácí, byl faulem zastaven unikající Němec, ale faul byl odpískán jemu. Neudržel nervy a po druhé žluté byl vyloučen. O 5 minut později rozhodčí Doubrava odpískal proti hostujícímu týmu druhou penaltu a Kolín se totálně sesypal.
 
 
 
SK Sparta Kolín - Sportovní združení Ostrá 13:0 (7:0)
 
Naše sestava: Hurt - Fíla,Čáp (c),Šíma (61´Šátek), Koutský - Čáslava (46´Rozumný),Rejthar (46´Čech),Foršt,Kenardžiev (46´Žemba) - Němec,Řehák(52´Ješeta)
 
Sled branek a nahrávek: 1:0 vlastní (Adam Řehák)
                                           2:0 Vojtěch Němec (Michal Fíla)
                                           3:0 Miroslav Foršt
                                           4:0 Vojtěch Němec (Patrik Čáslava)
                                           5:0 Michal Kenardžiev (Vojtěch Němec)
                                           6:0 Michal Kenardžiev (Patrik Čáslava)
                                           7:0 Adam Řehák
                                           8:0 Filip Čáp
                                           9:0 Petr Koutský (Tomáš Rozumný)
                                          10:0 Petr Čech (Němec Vojtěch)
                                          11:0 Filip Čáp (Tomáš Rozumný)
                                          12:0 Jakub Ješeta (Petr Koutský)
                                          13:0 Vojtěch Němec (Jakub Ješeta)      
 
 
 
     
 
TJ Svitavy - SK Sparta Kolín 1:3 (0:1)
 
Naše sestava: Hurt - Fíla (59´Rozumný),Šíma,Čáp (c),Rejthar (48´Kenardžiev) - Čáslava,Foršt,Žilka,Koutský (67´Žemba)  - Němec, Řehák (76´Čech)

 

Sled branek: 0:1 Vojtěch Němec (Petr Koutský)   27 min

                     1:1        47 min

                     1:2  Čech Petr (Rozumný Tomáš)  79 min

                     1:3  Čáslava Patrik (Rozumný Tomáš)  z penalty  84 min

 

Zápas jsme začali aktivně vytvořili jsme si územní převahu, ale tu jsme nedokázali proměnit v naše vedení a tak soupeř postupně začal hru vyrovnávat, snažil se být nebezpečný, ale do vedení jsme se dostali my a to ve 27 minutě, když se po přihrávce Petra Koutského uvolnil Vojta Němec, šel sám na domácího brankáře, nedal mu šanci a vedli jsme 1:0. Do poločasu jsme mohli naše vedení ještě zvýšit, když opět Vojta Němec šel sám na domácího brankáře, ale neproměnil a tak jsme šli do kabin pouze za hubeného vedení 1:0.

Bohužel se nám nepovedl vstup do druhého poločasu, když jsme po našem nedůrazném odkopu nechali projít míč až do našeho pokutového území, kde si ho našel soupeřův útočník, který kolem našeho brankáře vyrovnal v 47 minutě na 1:1. To nás naštěstí nepoložilo, snažili jsme se opět překlopit vedení v náš prospěch, ale povedlo se to až střídajícímu Petru Čechovi, který si naběhl na prodloužený míč Tomášem Rozumným a svůj první dotek s míčem proměnil hned v branku a vedli jsme 2:1. Ještě v závěru zápasu šel do velkého vápna soupeře důrazně Tomáš Rozumný, byl faulován a kopali jsme pokutový kop, který Patrik Čáslava chladnokrevně proměnil a zvýšil naše vedení na konečných 3:1.

Dnes jsme si vítězství zasloužili, bylo na nás vidět, že chceme hrát jako tým a že jako tým chceme vyhrát, když se nám něco nepovedlo všichni se povzbuzovali a bylo vidět, že tam všech 15 hráčů co nastoupilo k zápasu chce nechat všechno a to je velice důležité a na čem se dá stavět.

 


 
 
SK Sparta Kolín - FK Čáslav 2:4(1:3)
 
Sestava Sparty : Hurt; Krupka(46´Fíla),Čáp(K), Šíma (63´Buchta), Šátek; Čáslava, Žilka, Ješeta(60´Žídek), Rejthar(52´Žemba); Čech(37´Koutský), Řehák.
 
    V sobotním mistrovském zápase přivítala na hřišti V Borkách domácí Sparta hostující celek z Čáslavi. Úvod zápasu domácím nevyšel a již ve 2 minutě z toho byl napůl vlastní gól.Kolín pak zlepšil hru a odměnou byl vyrovnávací gól. Po rohovém kopu a závaru před brankou se v 9 minutě prosadil Řehák 1:1.
    Sparta hrála dobře, o vzruch se staral zejména rychlý Čech a dobře hrající Čáslava. Stačila ale chyba a Čáslav znovu odskočila(1:2). Po rozehrávce z poloviny hřiště bylo ještě hůř. Šátek vracel zpět, pomalého míče se zmoncil hostující Březina a bylo to 1:3.
    Do druhého poločasu šli domácí s odhodláním a ve 49 minutě se po krásně zahraném přímém kopu Žilky a hlavičce Patrika Čáslavy dočkali kontaktního gólu 2:3. Domácí se snažili, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. Naopak v 58 minutě domácí obrana zaváhala. Šíma neuhlídal Kmoníčka a ten lobem přes Hurta stanovil konečné skóre na 2:4. V 72 minutě Mužátko hrubě a zbytečně fauloval centrujícího Čápa a rozhodčí Dohnal byl hodně milosrdný a jeho faul ocenil jen žlutou kartou.