17.9.2022, MU:  Vysoké Mýto - Kolín   2:6  (1:3)
Sestava: Kolář - Zedník, Bareš, Bartoň, Michnevyč - Franc (56'Orsák), Chábera - Jandák (74'Cukr), Gaži (78'
, Meloun(66'Eiman)  - Riccio
Góly: 39', 54' - 20'+43' Meloun, 22'+26'+59' Riccio, 52' Chábera

Ještě než utkání začalo, tak jsem si říkal, aby největší soupeř obou mužstev nebyl nepřizpůsobivý terén. Ze začátku utkání tomu určitě tak bylo. Cca 10 minut se hrál hodně neurovnaný fotbal s velkým množstvím ztrát. Postupem času jsme si na hřiště zvykali a začali soupeře přehrávat. Především pravá strana byla po celý zápas hodně aktivní. Ve 20. minutě jsme otevřeli skóre utkání, kdy se po pěkné individuální akci prosadil Meloun. Ani ne dvě minuty poté jsme soupeři dali další branku a povedenou šestiminutovku jsme završili 3. vstřeleným gólem. V tu chvíli jsme měli utkání ve svých rukou a měli jsme i další šance na navýšení vedení. Bohužel minutu před koncem jsme soupeře dostali, aspoň na chvíli, do zápasu. Opět jsme inkasovali z rohového kopu.
O poločase jsem hráče nabádal, že když rychle vstřelíme další branku, tak soupeř už odpadne. Naštěstí se nám to podařilo již po 3 minutách druhého poločasu. V 52. minutě jsme soupeři odskočili o 4 branky, abychom ihned vzápětí obdrželi branku, jak jinak než z rohového kopu. Poslední náš úder přišel střelou ze střední vzdálenosti a to i s přispěním terénu a zápas se poté jen dohrával.
Hráčům patří pochvala za to, jak si nakonec poradili s hřištěm, které bylo podmáčené a plné bahna. I za takového terénu jsme se snažili hrát to, co se učíme a nehrát pouze na náhodné nákopy. I když se to v druhém poločase lehce zlepšilo, tak v prvním poločase bych si představoval o dost větší aktivitu u naší levé strany. Zatímco proti Orlicku bylo po levé straně spoustu průniků, tak tentokrát s tím nemůžeme být spokojeni. Určitě nemůže přijít pochvala za bránění rohových kopů. Momentálně je to náš největší, opakující se problém. Soupeře tím úplně zbytečně dostáváme do hry i když nás ani nepřehrávají. Bránění rohu je hlavně o přístupu jednotlivce. Pokud tedy každý nepřistoupí k bránění se 100% přístupem, tak tyto laciné góly budeme dostávat stále.

11.9.2022, MU:  Kolín - Orlicko  2:5  (1:1)
Sestava: Malinovský (58'Kolář) - Bareš, Bartoň, Gaži, Zedník (66'Franc) - Trnka (48'Orsák), Chábera - Jandák (71'Cukr), Michnevyč, Meloun(66'Eiman)  - Riccio
Góly: 11' Jandák, 45'Riccio - 37', 50', 53', 54', 79

Před zápasem jsme si řekli, že zkusíme na soupeře vlítnout a pokusit se co nejdříve skórovat. To si troufám říct, že se povedlo. V 10. minutě po krásné akci po ose Bartoň - Meloun - Jandák posledně zmiňovaný správně zavíral zadní tyč a v nelehké situaci zavěsil. I po gólu jsme soupeře přehrávali a tvořili si další šance. Bohužel bez gólového zakončení. Cca od 20 minuty soupeř zvýšil svou aktivitu, začal nás mírně přehrávat a my kupili zbytečné fauly ze kterých pramenily soupeřovy nebezpečné standardky. Ty jsme všechny ustáli až na tu poslední - rohový kop necelé 2 minuty před koncem poločasu ze kterého vyplaval na zadní tyči volný hráč a vyrovnal. Opět obdržený laciný gól ze standardní situace a do kabin jsme šli za stavu 1:1.
Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně jako do prvního - tedy velkou aktivitou a zatlačením soupeře. Hned v první minutě druhého poločasu jsme měli obrovskou šanci, kdy už jsme překonali brankáře hostů, ale naneštěstí pro nás ho na brankové čáře zastoupil spoluhráč a míč vykopl z lajny. I tak jsme pokračovali a snažili se soupeře přehrávat, což vyústilo v náš šťastný gól, kdy se centrovaný míč snesl až za záda brankáře. V tuto chvíli jsem si už myslel, že soupeře dorazíme další brankou a zlomíme proherní šňůru. Opak se stal pravdou a přišel náš nepochopitelný čtyřminutový zkrat během kterého jsme obdrželi 3 branky. Poté už jsme si žádnou velkou, gólovou šanci nevypracovali. Naopak soupeř využil v posledních minutách našeho otevřenějšího postavení, kdy jsme se křečovitě snažili se zápasem ještě něco udělat a potvrdil svou výhru 5. brankou.
Z tohoto zápasu jsem velmi zklamaný. Porazili jsme se prakticky sami, kdy jsme nedokázali proměnit 100% šance v prvním poločase a poté nechali soupeře vyrovnat z rohového kopu. Kdybychom využili, během naší silné dvacetiminutovky, všechny šance a bylo to 3:0, nikdo by se nemohl divit. Bohužel jsme soupeře sami drželi ve hře, čehož dokázal využít. Na 5 branek jim stačilo 5 šancí a na celou výhru prakticky jen 4 hráči. Dva urostlí útočníci, kteří se podíleli na všech brankách, stoper, který bořil naše akce a vykopával z brankové čáry a brankář.
Nezbývá než doufat, že v příštím zápase budeme důraznější a přesnější v zakončení a konečně poznáme, jak chutnají tři body v nové sezóně.

4.9.2022, MU:  Čáslav - Kolín   5:1  (2:0)
Góly: 15', 37'p., 43', 71', 75' - 69'

Čáslav bude opět patřit k těm lepším týmům soutěže, což ukazovala už od začátku zápasu, kdy měla míč častěji v držení a snažila se udávat tempo hry. I když měli míč více, tak si 100% šanci, díky naší pozorné obranné činnosti, nevytvořili. Bohužel i tak jsme inkasovali a to povedenou střelou ze střední vzdálenosti. Poté jsme se snažili hru, větším pohybem bez míče, vyrovnávat, bohužel bez větších ohrožení branky soupeře. Navíc jsme inkasovali snad v naší nejlepší pasáži prvního poločasu z úplně zbytečné penalty, kdy jsme nebyli schopni odvrátit centrovaný míč a poté zbytečně faulovali.
Hned na začátku druhého poločasu jsme inkasovali další gól a zdálo se být rozhodnuto. Hra byla poměrně vyrovnaná, ale žádná naše větší šance nepřišla. Naopak nás při brejcích soupeře podrželi oba brankáři. Až deset minut před koncem jsme dokázali korigovat stav. Poté jsme zkusili otevřít hru a pokusit se o zdramatizování zápasu. Toho ale soupeř využil a dalšími dvěma povedenými brejky si pojistil zápas.
I když Čáslav vyhrála nakonec celkem velkým gólovým rozdílem a zasloužila si vyhrát, tak je třeba říct, že se kluci nemusí za svůj výkon stydět. Snažili se hrát, bojovali a pozorně se snažili bránit. První poločas jsme Čáslav prakticky nepustili do jasné brankové příležitosti, za to je třeba celý tým a především obrannou řadu, pochválit. V útočné fázi se musíme rychleji rozhodovat, být dravější a drzejší směrem do vápna, případně se pokusit o střelbu ze střední vzdálenosti, abychom ohrožovali branku soupeře. Bohužel v zápase byly i jednoduché situace, které jsme nedokázali správně odehrát a tím lacině ztráceli míče, což stojí spoustu sil. Na tom musíme zapracovat. Každopádně toto byl výkon a hlavně přístup hráčů na kterém se dá do dalších zápasů stavět. Speciální pochvalu si zaslouží Marek Bareš, který byl po celý zápas aktivní, měl velký počet sprintových náběhů a snažil se situace řešit konstruktivně.

27.8.2022, MU:  Náchod - Kolín   8:0  (3:0)
Sestava: Kolář (41'Malinovský) - Chábera, Bareš, Gaži, Zedník - Trnka (54'Eiman), Michnevyč, Riccio - Meloun (68'Hofman), Jandák - Cukr (41'Orsák)
Góly: 17', 28', 30', 54', 56', 74', 76', 79'

Odehráli jsme zápas na kterém se těžko hledají nějaká pozitiva. V prvním poločase, kromě výkonu Alexe Cukra, který nám přišel pomoci z o rok mladších kluků a jako jediný se chtěl rvát o každý míč, by se ani žádné jiné nenašlo. Druhý poločas jsme hru alespoň na 15 minut nějakým způsobem vyrovnali, ale poté náš "výkon" sklouznul opět do stejné kategorie jako v prvním poločase, což soupeř okamžitě začal trestat a skóre se zastavilo až na ostudných 8:0.
    To, že se úplně nevydaří zápas, máme v něm smůlu, nebo nás soupeř jednoznačně přehraje, se samozřejmě může stát a je to pochopitelné, ale pro mě osobně je obrovské zklamání z přístupu od všech našich hráčů a to nejen k tomuto zápasu, kdy jsme to soupeři ohromně ulehčili. Všichni bychom si měli uvědomit, že kluci hrají druhou nejvyšší žákovskou soutěž a podle toho přistupovat jak k letní/zimní přípravě, k tréninkům, tak i k zápasům. Není možné, abychom rušili PU nebo TJ z důvodů jako jsou výlety, rýmičky a kašílky. Stejně tak je nepřípustné, abychom museli budit hráče, aby vůbec přijeli na zápas. Tohle všechno se pak odráží na hřišti, kdy si hráči dělají co chtějí, nenechají si poradit ani třeba na čtvrtý pokus, nezabojují jeden za druhého a je jim jedno kolik gólů obdrží - viz 3 inkasované góly z rohů v jednom zápase. Pokud se tedy tento přístup nezmění, těžko budeme moci pomýšlet na nějaké vyhrané zápasy, natož potom na zopakování celkem povedené jarní části minulé sezony.

13.8.2022, PU:  Vlašin - Kolín   11:4  (6:0)
40+45min
Sestava: Kolář, Malinovský - Chábera, Bareš, Gaži, Zedník - Trnka, Michnevyč - Meloun, Orsák, Eiman - Riccio - Jandák
Góly: 5', 10', 15', 21', 24', 35', 41', 65', 69', 70', 81  - 51' Meloun, 79' Gaži, 83' Michnevyč, 85' Riccio