U10: skvělý úspěch na turnaji v Německu!!!!

31.05.2022 19:05

28-29.5.2022, Raddatz Immobilien Cup 2022, Celle, Německo

á 16 min., 6+1, hřiště 55x35m
 
Sestava: Kožíšek (G), Blecha, Buchar, Hošek, Chlumský, Kopecký, Krajíček, Skořepa, Šitych, Tuláček.
 
Sobota 28.5.
Základní skupina:
SK Sparta Kolín - Sportfreunde Kollerbach (De)     1:0 (Buchar)
SK Sparta Kolín - IF Sibbo- Vargama (Fin)     3:2 (Chlumský, Šitych, Hošek)
SK Sparta Kolín - SV Babelsberg (De)     1:0 (Hošek)
SK Sparta Kolín - Benfica Lissabon (Port)     1:3 (Kopecký)
SK Sparta Kolín - IP Brommapojkarna (Swe)     0:0
SK Sparta Kolín - Berliner SC (De)     1:1 (Blecha)
SK Sparta Kolín - NFV- Kreisauswahl Hild (De)    1:1 (Chlumský)
 
Zlatá skupina o 1-16. místo:
SK Sparta Kolín - SC Vorwarts- Wacker A (De)     2:0 (Hošek, Chlumský)
SK Sparta Kolín - Paok FC (Gre)     0:1
 
_________________
 
Neděle 29.5.
SK Sparta Kolín - Lech Poznaň (PL)     0:4
 
Skupina o 9-16- místo:
SK Sparta Kolín- SV Babelsberg (De)    1:1 (Buchar)
SK Sparta Kolín - Branderburger SC (De)     4:0 (Skořepa, Kopecký, Buchar, Tuláček)
SK Sparta Kolín - SC Vorwarts- Wacker B (De)     1:0 (Hošek)
SK Sparta Kolín - IP Brommapojkarna (Swe)     0:1
 
O 11. místo:
SK Sparta Kolín - SV Babelsberg (De)     1:0 (Hošek)
 
32 týmů z dvanácti zemí poměřilo své dovednosti na velkém, dvoudenním turnaji v Celle nedaleko Hannoveru. Po šestihodinové, bezproblémové cestě jsme dojeli do Hannoveru, kde jsme byli ubytováni v hotelu Leonardo.
Všichni jsme se tešili na sobotu na turnaj a byli zvědavi, jak naši kluci obstojí v obrovské mezinárodní konkurenci.
 
Osobně jsem měl jisté obavy jak zvládneme systém hry 6+1, který se v České republice nehraje (pouze 4+1 nebo 5+1), a se kterým máme jen minimální zkušenosti. K našemu velkému překvapení to fungovalo velmi dobře a hoši se rychle adaptovali na tento systém i na jiný rozměr hřiště.
V sobotním programu jsme odehráli sedm utkání základní skupiny + dva zápasy skupiny Zlaté, do které jsme postoupili. Po herní stránce to nebylo špatné, ale určitě dokážeme předvést daleko lepší výkony, hlavně v zápasech se Švédy IP Brommapojkarna a Berlinerem SC, kde jsme zbytečně ztráceli míče po špatném prvním doteku, a nebyli jsme dostatečně aktivní. Naopak musím vyzdvihnout fantastický obrat s šikovnými Finy IF Sibbo- Vargama, kde jsme prohrávali 0:2. Kluci ukázali bojovného ducha i morální sílu našeho týmu, což je velmi důležité a zápas jsme otočili na konečných 3:2. Skvělý zápas!  Asi nikdo z nás si nemůže říci  "Zahrál jsem si proti Benfice". Našim klukům se tento sen splnil. Většina hráčů Benfici byla o hlavu vyšších a skvěle fyzicky i technicky vybavených. Po několika sekundách jsme prohrávali po dlouhém pasu do křídelního prostoru a následném okamžitém centru do pokutového území. Neskutečně rychlá a přesná akce, kterou můžeme vídat i v dospělém fotbalu na té nejvyšší úrovni. Soupeř byl k neudržení, což přineslo i branku na 2:0 a zdálo se, že toto utkání bude jednoznačnou záležitostí. Jenže i nám se povedlo několik kliček, fint a zakončení a najednou kluci zjistili, že by to mohlo jít. Zhruba od poloviny zápasu jsme převzali aktivitu a Benficu začali přehrávat. Kontaktní gól prostě musel přijít a zařídil ho Teo Kopecký. Benfica se dostala nejen pod herní, ale i pod psychický tlak. Dokonce několikrát zakopli míč do zámezí nebo neadresně napálili dopředu, jen aby ho dostali do pro ně bezpečných vod. Náš tlak pokračoval, kluci hráli skvěle, sebevědomě a nebojácně. Náš fanouškovský kotel vřel a tlačil kluky do dalších akcí Třicet sekund před koncem však po dalším delším pasu a následném brejku dostáváme třetí gól a hned po té zápas končí. Škoda ustrašeného začátku, ale ne každý den hrajete proti evropskému velkoklubu a v hlavách kluků prostě ten kousek strachu musel přirozeně být. To výsledkově rozhodlo, ale po herní stránce byla druhá polovina zápasu naše a nezbývá než smeknout před výkonem všech hráčů. Zážitek pro všechny na celý život, skvělý fotbal. Byla to naše jediná prohra v základní skupině a pohodlně jsme postoupili do Zlaté skupiny o 1-16. místo, kde nás čekal SW Vorwart - Wacker, neskutečně hrající Paok FC z Řecka (celkově druhé místo), ale hlavně pozdější vítěz turnaje Lech Poznaň, který měl skóre v základní skupině 30:0 (!!!) a předváděl tak kvalitní hru, na kterou se jen těžko hledají slova. S Wackerem jsme si poradili, ale Paok FC byl tvrdý oříšek. Vyspělí hráči, hrající s naprostým přehledem. Ano Paok byl lepší, ale kluci nechali na hřišti vše co umí. Prohráli jsme 1:0 brankou z penalty a bylo to tak správně. Řečtí fanoušci byli skvělí, naše kluky chválili a objímali je. Asi tady vznikla i "družba" našeho kotle s tím řeckým a vzájemně jsme si pomáhali. Velmi sympatické, příjemné a přiznávám, že mě to i dojalo. Na Lech Poznań jsme jednoduše neměli. Soupeř nás celý zápas přehrával a bylo to jediné utkání na turnaji, kde jsme nestačili. Jednoznačně zasloužená prohra 4:0 a smekám před výkonem Poznaně, opravdu nemám slov, respekt, pecka! 
Hráli jsme tedy o 9-16. místo. Zde se nám moc nepovedlo remízové utkání s Bablsbergem a zamrzí prohra s IP Bromapojkarna, kde jsme dominovali a soupeř dal náhodný gól po prudkém vhazování, kdy prakticky trefil do hlavy svého spoluhráče a míč padáčkem zapadl do naší sítě. Nešťastný a náhodný gól. Víc zakončení švédové neměli. Zamrzí pak zdržování hry, gestikulace hráčů IPB k našemu kotli nebo dokonce žlutá karta po nevybíravých zákrocích na naše kluky, což je v kategorii přípravek opravdu řídký jev. Pokud bychom tento zápas vyhráli, náš další soupeř o konečné 9. místo by byla Hertha Berlin BSC a mrzí mne, že si kluci nemohli zahrát s dalším velkým jménem. O 11. místo jsme opět hráli s Bablsbergem a vyrovnaný zápas rozhodl v posledním střídaní David Hošek.
 
Chtěli bychom se určitě zlepšit v koncovce a dávat více branek. Všeobecně je ale útočník "ohrožený druh", zvláště v našich krajích. Při pozorování zápasů jako např. Lech Poznaň - Royal Antwerp FC nebo Benfica Lissabon - Paok FC srdce plesalo nad výkony hráčů. Ale ani v této evropské konkurenci se kluci ze Sparty Kolín neztratili a udělali dojem na diváky, rozhodčí, i kolegy z řad trenérů těch největších klubů, a okamžitě jsme dostali pozvánku od hlavního pořadatele turnaje p. Fritze na další ročník Raddatz Immobilien Cup 2023, ale vše záleží pouze bohužel na financích.
 
I přes chybičky a chvilkové výpadky v koncentraci, hodnotím turnaj jednoznačně pozitivně. Jsem nesmírně rád, že si kluci mohli splnit svůj sen a zahrát si proti týmům, na které se dívají v televizi. Na 100%, vím, že na tohle nikdy nezapomenou. Zároveň se mohli přesvědčit o tom, co jim říkáme neustále...."že hrát můžou proti komukoliv, když každý jeden z nich nechá hřišti srdíčko, bude odvážný a za každou cenu vždy aktivní". Celkově tedy krásné 11. místo z 32 týmů. 7x výhra, 4x remíza a 4x prohra (3x prohra s týmy do čtvrtého místa), ale hlavně zážitek a velká zkušenost pro nás všechny!
Za předvedené výkony a vzornou reprezentaci našeho klubu, města i České republiky, chválíme celý tým. Děkujeme našemu kotli, který opět celé dva dny neúnavně podporoval kluky a byl jednoznačně nejlepším na turnaji. Děkujeme rodičům za podporu a všem, kteří nám pomohli s tímto turnajem. Děkujeme sponzorům, že pomohli klukům ke splnění jejich snu. Takto vynaložené peníze skutečně mají smysl....
 
Za realizační tým Sparty Kolín U10 (r.2012)
Hony Pikner- trenér
Kryštof "Kuky" Pikner- asistent
Tomáš "Vorlík" Vorlíček- asistent
Jana Mádrová- vedoucí týmu
Jana Baldová- kompenzační cvičení
Markéta Hartmanová- atletický trenér
 
Finále: Paok FC - Lech Poznaň 0:4
 
Celkové pořadí: 1) Lech Poznaň  2) Paok FC  3) Royal Antverp FC  4) Benfica Lissabon  5) FC Schalke 04  6) Galatasaray Instanbul  7) SV Bergisch Gladbach  8) Be 1NFA  9) Hertha BSC  10) IF Brommapojkarna  11) SK SPARTA  KOLÍN  12) SV Bablsberg  13) Brandenburger SC  14) JSG Hannover  15) SC Vorwarts Wacker A  16) SC Vorwarts Wacker B  17) Berliner AK 18) Berliner SC  19) IF Sibbo- Vargarna  20) 1FC Neubrandenburg  21) NFV- Kreisauswahl Hildesheim  22) Epsoon Palloseura 23) FC Stern Marienfelde 24) IF Sibbo- Vargarna Gul  24) FC Rethen  25) Sportfreunde Kollerbach  26) SC Vorwerk Celle  27) SV Kleeblatt Stocken  28) ASV Fassberg  29) TSC Oosterhout..................
 
 
Podporují nás:
ADP Anna s.r.o. (JUDr. Kozáková Hana)
Black Storm s.r.o. (Ryneš Libor,distribuce zdravotnického materiálu) 
Caraway s.r.o. (Šlais Miroslav)
ConnectCrew s.r.o.
Černovský Radek ( ploty, oplocení, stavební práce)
Dewilbis s.r.o. (Piknerová Laďka, Uhlíř Miloslav, tryskání a povrchová úprava)
Duet Invest s.r.o. (Šlais Miroslav)
Hovorka Roman (prodej karavanů)
Kopos s.r.o.(elektromateriál) 
Krby Jaroslav Kurka (krby, kamna)
Krajíček Ivo
Kučeva Zdeněk (autopůjčovna)
La Mamma Cucina (restaurace, Tomáš Vrba)
Novák František (pokrývačské a klempířské práce) 
Pikner Jan (činnost účetních poradců a spotovní činnost) 
Piknerová Laďka (činnost účetních poradců)
Sidet.CZ s.r.o. (zabezpečení domů a bytů) 
SK Sparta Kolín, z.s.
Sumi Agro s.r.o. (hnojiva, regulátory růstu) 
Švára Tomáš (sádrokartony, stavební práce)
Thermokomplet 1990 s.r.o. (Vrba Karel, voda, topení, plyn)
Transformace Reality s.r.o. (Tržický Tomáš)
Tržan lahůdky s.r.o. (Vlasák Jiří, výroba lahůdek) 
 
S Benficou Lissabon
s Paok FC