Informace o nás....        

V přípravkách a Fotbalové školičce máme v současné době aktivních cca 140 chlapců a děvčat, v šesti věkových kategoriích. Dalších cca 65 hráčů je kategoriích žáků U12 až U15. Našim úkolem je připravit hráče do České ligy žáků, kde dojde k přímé konfrontaci s těmí nejlepšími týmy Česka¨a zde se snažit držet krok s mnohem většími kluby než jen ten náš. Náš cíl, se ale neomezuje pouze na to naučit hrát dítě fotbal. Chceme vychovat čestného, přímého sebevědomého kluka- pilného sportovce, s určitým režimem, sebekázní, dostatečnou spolehlivostí, slušností a pokorou.

K tomuto cíli však vede mnoho cest. Proto, abychom je sjednotily a spojily, jsou nám  pomocnou "berličkou"  nastavené mantinely při výchově fotbalisty.

 

    RODIČE + ŠKOLA + KLUB   =   

DOBRÝ SPORTOVEC - ČLOVĚK

 

K dobré informovanosti a komunikaci mají přispět i naše webové stránky.

Vážení rodiče a přátelé, pokud budete mít jakýkoliv problém, dotaz nebo připomínku, obraťte se na svého trenéra nebo přímo na mne. Slibuji, že řeším vše okamžitě...

Teším se na spolupráci s Vámi.

Hony Pikner

Řídící trenér kategorií U6-U15 SK Sparta Kolín, z.s.

 

Z historie klubu

Fotbal má v Kolíně dlouholetou tradici. V roce 1900 byl založen první fotbalový klub - AFK Kolín. Rok 1912 je spojen se založením našeho klubu SK Sparta Kolín. Pod tímto názvem hrálo naše mužstvo až do roku 1948, kdy byla činnost Sparty jako subjektu ukončena zákonem a klub byl převeden jako oddíl do Sokola. Později zákonné úpravy začlenily oddíl do odborové tělovýchovy DOS Koramo a pak klub musel převzít název JISKRA podle oboru petrochemie. Klub hrál převážně krajské soutěže.

V roce 1990 došlo k osamostatnění fotbalového oddílu a vracíme se k původnímu názvu SK Sparta Kolín. Nastává změna ve vedení oddílu a mužstvo v roce 1991 postupuje z krajského přeboru do divize. Od sezony 1995-1996 převádí SK Sparta Kolín svá fotbalová práva na dceřinou společnost SK Sparta Kolín s.r.o./ od roku 1996 FK Mogul Kolín s.r.o./. Hlavním úkolem v součinnosti s Koramo Kolín je stabilizace kádru a postup do České fotbalové ligy. Tento cíl byl splněn v roce 1999, kdy jsme obsadili první místo v divizi C. Díky ekonomickému zázemí akciové společnosti Koramo, která byla majoritním společníkem FK Mogul, se podařilo v roce 2001 zvítězit v ČFL a tím byl zajištěn postup do 2. fotbalové ligy, která se předtím hrála v Kolíně naposledy před tehdejšími 22 lety. Již při zahájení jarní sezony 2001 dochází ke změnám u hlavního sponzora Koramo Kolín a nastávají problémy ekonomické pro náš klub.

Jako vítěz ČFL jsme hráli II. ligu, ale již při zahájení soutěže bylo zřejmé, že vzhledem k ekonomickém situaci nemůžeme mít odpovídající hráčský kádr na druhou nejvyšší fotbalovou soutěž. Po ročním působení sestupujeme v roce 2002 z druhé ligy. Následuje tříleté působení opět v ČFL. V roce 2005 klub sestupuje z ČFL. Po ročním působení v divizi se opět vracíme do ČFL. Tuto soutěž opouštíme opět v roce 2008 sestupem do divize, kterou se nám nepodařilo ročním působením zachránit a nastává nejhorší sestup v posledních dvaceti letech sestup do krajského přeboru v roce 2009.
Vzhledem k problémům v klubu dochází k personálním změnám ve vedení Sparty Kolín jako jediného akcionáře klubu a jeho rozhodnutím také v představenstvu akciové společnosti. Novému vedení se podařilo stabilizovat klub ekonomicky a udržet odpovídající hráčský kádr. Tím byl splněn cíl-vítězství v krajském přeboru a návrat zpět do divize v roce 2010.
V ročníku 2010/2011 obsazujeme konečné 5. místo v divizi C.

Do soutěžního ročníku 2011/12 vstupujeme jako farma FC Graffin Vlašim s tím, že každý klub zůstává dále jako samostatný organizační, ekonomický a právní subjekt. V divizi C vítězíme, postupujeme do České fotbalové ligy, což je nejlepším dárkem k výročí 100 let od založení SK Sparta Kolín.

Jako nováček ČFL v sezoně 2012/13 spolupracujeme s FK Mladá Boleslav, a.s.  Po podzimní části soutěže jsme díky pohlednému fotbalu na lichotivém třetím místě.

SK Sparta Kolín, z.s. reprezentují v současnosti 2 družstva dospělých, A mužstvo v ČFL a B-mužstvo v okresním přeboru.

Od ročníku 2011/12 jsme zařazeni do projektu SpSM (sportovní středisko mládeže-žáci). Naše mládežnické kolektivy nyní hrají Českou ligu mladších žáků Českou divizi starších žáků a Českou divizi dorostu.
K našemu klubu patří také oddíl stolního tenisu, jehož kolektivy hrají regionální soutěže.

 

Úspěšná činnost klubu je podmíněna zajištěním odpovídajícího ekonomického zázemí, kde hlavní část tvoří dotace od města Kolína. Mezi významné partnery klubu patří Rojaplast, Geosan, K.A.L.T., EUROVIA CS, AVE, Draslovka, Vodos, Derichebourg, Polabská stavební, JdK, Profitall a mnoho dalších, kterým za jejich podporu děkujeme.

Informace o klubu:

Jméno klubu: SK Sparta Kolín, z.s.
Rok založení: 1912
Klubové barvy: černá a bílá
Fotbalová práva: SK Sparta Kolín, z.s.