MU, PU, turnaje, výsledky...

U12: AC Sparta Praha dívky - SKS Kolín 0:3

SESTAVA: Plechata,Blecha,Cukr,Hatim,Homan,Hovorka,Kožíšek,Kroupa,Říha,Soukup,Stupavský,Teplý,Zuska.

Branky: Teplý 2x,Kožíšek.

Sobotní dopoledne opět patřilo fotbalu. Tentokráte jsme si odskočili na hřiště do Satalic,kde jsme sehráli přípravné utkání s dívkami AC Sparta Praha ročník 2009-10. Úvod utkání byl z naší strany ospalejší,kluci byli v soubojích se stejně starými dívkami trochu za džentlmeny,ale po prvním tvrdším střetu už bylo vše jak má být. Naši svěřenci předvedli několik povedených akcí a tři z nich skončili gólovou tečkou. Oproti minulým zápasům jsme se zlepšili v pohybu bez míče i když nás trápilo horké počasí. Pochvala patří všem hráčům,protože předvedli týmový výkon.

J.H.

8.2. PU s Kutnou Horou a výhra 8:5

SESTAVA: Malinovský,Blecha,Homan,Hovorka,Koloc,Kroupa,Soukup,Svoboda,Vokněr,Zuska.
 
V sobotu 8.2. jsme sehráli přípravné utkání na přírodní trávě s tradičním soupeřem z Kutné Hory.
Po delší době jsme si opět vyzkoušeli hru 7+1. Rozpačitý začátek utkání,kdy se kluci na hřišti trochu hledali,využil soupeř dokonale a
ujal se třígólového vedení.Ještě do konce první pětadvacetiminutovky se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky a po krátkém odpočinku už jsme byli
lepším týmem a utkání dovedli do vítězného konce. Měl jsem trochu obavy,jak to kluci zvládnou po fyzické stránce,neboť nás bylo jen 9 do pole,ale
byl jsem mile překvapen. Borci zabojovali a makali až do konce a velkou oporou nám byl i brankář Michal Malinovský,který nám na poslední chvíli 
vypomohl.
Velký dík všem...
 
J.H.
 

25.1. HAMR Braník.

SESTAVA:Hatim,Homan,Hovorka,Koblihová,Soukup,Vokněr.
 
Kolín - SK Praga Praha  1:3 (Soukup)
Kolín - Meteor Praha      0:3
Kolín - Viktoria Vestec   1:3 (Hatim)
Kolín - SK Malín            3:1 (Soukup,Homan,Hovorka)
Kolín - Sokol Hrusice     0:2
5.místo.
 
Náš výkon v nedělním turnaji na Braníku,byl bohužel poznamenám úzkým kádrem,takže jsme museli odehrát celý turnaj bez střídání,ale kluci s Áničkou se s tímto handicapem popasovali se ctí a makali co jim síly stačili.Pozitivní je,že jsme herně nepropadli,ale pořád nás trapí individuální dovednosti s míčem a 
v některých okamžicích rychlejší reakce a provední daného úkonu. Všem zúčastněným děkuji za předvedené výkony,rodičům a všem co nás přijeli podpořit patří též velký dík...
 
J.H.

1.12. Zbuzany

Turnaj Zbuzany a zasloužené ZLATO!!!!!

Ve Zbuzanech jsme předvedli pěknou hru a hlavně zápal do každého utkání.

V prvním našem utkání jsme s přehledem vyhráli o šest branek a tento zápas nám do dalšího průběhu turnaje obrovsky psychicky pomohl.

V druhém zápase jsme smolně o gól prohráli, ale ve třetím už jsme opět zvítězili.

Do finálové skupiny jsme postoupili z druhého místa, ale k naší smůle, jsme, jako jediný ze čtyř postupujících týmů měli 0 bodů. SK Rakovník 3 body, Tatran Rakovník 1 bod, Čechie Vestec 1 bod.

Trošičku jsem začal kalkulovat s možným ziskem zlaté medaile, ale to znamenalo oba dva následující zápasy vyhrát a spoléhat na klopýtnutí SK Rakovníku.

První zápas proti Vestci jsme zvládli a zaslouženě jsme vyhráli.

Do posledního zápasu na turnaji jsme byli, pořádně nažhavení, ale kluci s Aničkou byli trošičku nervózní.

Největší strach našeho soupeře před utkáním byl z našeho snajpra Aničky. A musím říci, že oprávněný!!!

A nervozita se projevila hned  na začátku zápasu, soupeř z Rakovníku se ujal vedení, naštěstí, se našim hráčům podařilo uklidnit a asi za další dvě minuty jsme vyrovnali po krásné individuální akci Šimona, který prošel vše, co mu stálo v cestě a trošičku se štěstím vyrovnal. Náš soupeř hrál jednoduše a snažil se jen nakopávat míče. Naopak, náš tým se snažil, o kombinaci už od brankáře.

Za stavu 1:1 se opět probudil náš dnešní snajpr Anička a nejprve dloubáčkem přes brankáře zvýšila na 2:1. A potom zužitkovala práci spoluhráčů, kteří vybojovali míč a Aničce ho přihráli. Ta chladnokrevně zakončila a navýšila vedení na 3:1.

Potom už jen zazněla píšťalka rozhodčího a naši hráči mohli slavit.

Po zápase jsme se dozvěděli, že SK Rakovník svoje poslední utkání nezvládl a v našem týmu mohla propuknout ZLATÁ radost.

Při vyhlášení, jsme si převzali zasloužené a vydřené ZLATÉ medaile!!!!

A navíc náš snajpr Anička vyhrála cenu za nejlepšího střelce!!!!

Děkuji za předvedenou hru a bojovnost.

J.B.

30.11. Mini Liga-Nový Bydžov

Sestava: Polanecký, Vokněr, Soukup, Kožíšek, Hovorka, Zuska, Koloc, Homan, Jícha, Rumlena

Kolín – Poděbrady 0-0

Kolín – Chlumec 1-7 (Jícha)

Kolín-Kutná hora 0-3

V sobotu jsme se zúčastnili posledního kola miniligy, které se konalo v Novém Bydžově.

Bohužel po minulém týdnu jsme dneska dostali několik facek. Když pominu zápas s Chlumcem, kde nás soupeř přehrál o třídu a my jsme se nezmohli vůbec na nic, tak v ostatních zápasech jsme umřeli na proměňování šancí. To bylo vidět hlavně v zápase s Kutnou Horou, kde jsme neproměnili i ty nejvyloženější šance, zatímco soupeř potrestal každou naši chybu.

Stále nedokážeme zužitkovat to, co se učíme na trénincích. Odskakování od hráčů, narážečky a celkově pohyb bez míče. Stále se to snažíme urvat silou místo toho, abychom si pomohli přihrávkou. V tom nás všichni předčili.Místo přihrávky volíme další dotyk nebo kličku a tak zbytečně přicházíme o míče.

V čem mě kluci potěšili byla fyzička, u které je vidět zlepšení. Na druhou stranu tyto zápasy jsou od toho, aby nám ukázaly, kde máme rezervy. Doufám, že i sami kluci si z toho vezmou ponaučení a pochopí, že tréninky nejsou od toho, že si tam jdou zakopat, ale aby se něco naučili.

JV

23.11. Turnaj HAMR Braník - 2.místo

Kolín – Rakovník 2-3 (Koblihová, Kožíšek

Kolín – 1.FK Příbram 3:1 (Koblihová 2, Vokněr)

Kolín – Kbely 4-0 (Koloc, Zuska 2, Blecha)

Kolín-Radonice 4-0 (Koblihová 2, Kožíšek 2)

Kolín -Zeleneč 1-0 (Vokněr)

Sestava: Polanecký – Kroupa, Kožíšek, Vokněr, Koblihová, Zuska, Blecha, Koloc

Zimní halovou sezonu jsme načali v krásném areálu v Praze Braníku, kde nás čekalo celkem 5 zápasů.

RAKOVNÍK

Vstup do zápasu byl až nečekaně aktivní. Ale bohužel i přes aktivní hru jsme pustili soupeře do vedení. Aktivní hrou, důrazem a napadáním jsme zápas otočili na 2:1. Bohužel jsme se pak nevyvarovali několika chyb, které soupeř dokázal potrestat na konečných 3:2. I přes pokračující aktivitu jsme nedokázali proměnit vyložené šance a první zápas jsme prohráli 3:2.

1.FK PŘÍBRAM

Ve druhém zápase nás čekal silný soupeř z Příbrami. Kluci spolu s Áňou se výborně pohybovali a nedali hráčům soupeře čas k přebrání balonu a vytvoření šancí. Naopak,neustálým napadáním jsme se dostávali do šancí,ale proměňovat je... Přes závěrečný tlak jsme vítězství udrželi.

KBELY

Až nečekaně jednoduchý zápas, který jsme rozhodli již v první polovině zápasu.

RADONICE

Nejslabší tým turnaje. Dlouho jsme se trápili a první branku jsme vstřelili až ve druhé polovině zápasu. Naši hráči si vybrali slabší chvilku, ale bohudík soupeř neměl kvalitu nás potrestat.

ZELENEČ

Před posledním zápasem bylo jasné, že vítěz skončí na druhém místě a poražený na třetím. Kluci a naše slečna se opět vrátili ke hře, kterou jsme se prezentovali celý turnaj. Soupeře jsme k ničemu nepustili a fyzicky jsme ho přehráli.

Škoda prvního zápasu s Rakovníkem, který rozhodl o tom, že jsme neslavili první vítězství v turnaji. Bez ohledu na výsledky kluci a Anička odehráli výborné zápasy. Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát s kýmkoliv a porazit i taková mužstva jako je ligová Příbram. Nesmíme usnout na vavřínech a dnešní výkony potvrdit v dalších zápasech.

1.10. Ondrášovka

Ondrášovka

Na ondrášovku jsme jeli do Havlíčkova Brodu a narovinu musím říci, že tento turnaj se nám opravdu nepovedl.

Ani herně ani výsledkově to nebylo dobré, výsledky mi až tak nevadí ale předvedená hra a hlavně nasazení, kteří někteří hráči předvedli, není hodné pro Spartu Kolín. Tento turnaj házím do koše a ani o něm nebudu přemýšlet, ale rozhodně musíme začít všichni zase poctivě a makat a pracovat.

J.B.

2.9.  Velký Osek vs Sparta Kolín       3:21

SEATAVA : Plechata 1x,Blecha 4x, Homan 2x, Hovorka 3x, Kožíšek 1x, Zuska 6x, Rumlena 2x,Koblihová, Vokněr 1x, Svoboda 1x

 

První mistrovské utkání se odehrálo ve Velkém Oseku.

Čekali jsme bitvu jako vždy ale tentokrát jsme soupeře do ničeho nepouštěli a ve všech fotbalových aspektech jsme byli lepším a fotbalovějším týmem.

První zápas jsme odehráli na jedničku i když nějaké chybičky tam byli také, tak utkání hodnotíme kladně.

J.B.

8.6. ZelenCUP Český Dub

SESTAVA:Plechata,Biško,Homan,Hovorka,Jícha,Koblihová,Kožíšek,Kroupa,Rumlena,Soukup,Svoboda.
 
Kolín - Most            1:1 (Rumlena)
Kolín - Hrádek n/N   2:0 (Kožíšek 2x)
Kolín - Xaverov         0:0
Kolín - Veselí n/L     1:1 (Svoboda)
Kolín - Pardubice     1:7 (Svoboda)
Kolín - Semily         1:1 (Koblihová)
 
O 7-8 místo:
Kolín - ABC Braník    1:4 (Hovorka)
 
Vstup do turnaje se nám tentokrát povedl. Hlavně ve druhém utkání,naši hráči předvedli velmi dobrý výkon,se kterým jsme my trenéři byli spokojeni
a vše se zdálo být na dobré cestě. Ale hned následující souboj s Xaverovem nás vrátil zpět do reality a v dalších utkáních jsme již nedokázali navázat 
na povedený výkon z druhého zápasu a to nás bohužel stálo lepší umístění v turnaji.
Za nás trenéry bych chtěl říct,že nejsme smutní z konečného výsledku,ale nezakrýváme určité zklamání z přístupu některých hráčů k tak kvalitnímu turnaji
jakým bezesporu ZelenCUP je.
Velký dík všem rodičům a fanouškům za podporu...
 

15.4. Mistrovské utkání v Jestřábí Lhotě

Sestava:

Plechata, Biško, Svoboda, Jícha, Rumlena, Kožíšek, Kos, Paula, Zuska, Kroupa

V utkání jsme byli od začátku do konce lepší a fotbalovějším a zcela zaslouženě jsme vyhráli.

Kluci ukázali o dvě hlavy větším protivníkům, jak se hraje fotbal, a při hře 1na1 se nejvíce ukazovali rozdíly mezi námi a soupeřem.

J.B.

9.3. Bronz z Milovic.

Polanecký, Koblihová, Hovorka, Kožíšek, Langmajer, Vokněr, Hatim, Kos, Paula

Kolín – Poděbrady  2-1 Paula, Hatim

Kolín – Milovice 3-3Hatim, Vokněr, kos

Kolín – Libiš 4-4 Vokněr, Hatim, Paula, Kožíšek

Kolín – Neratovice 1-4 Kožíšek

Kromě začátku prvního utkání a konce posledního utkání jsme odehráli povedený turnaj.Soupeře jsme dokázali zatlačit, ale bohužel jsme z tlaku nedokázali vytěžit góly. Dokázali jsme zahodit plno vyložených šancí a branky jsme dostávali po individuálních chybách. Co nám v porovnání s ostatními týmy chybí je hlavně rychlost a pohyb.Neskutečně dlouho nám trvá, než balon zpracujeme a rozehrajeme. Na tomhle musíme ještě hodně pracovat. Kluky a Aničku musím pochválit hlavně za bojovnost. V tomhle směru udělali velký pokrok, a po inkasované brance nevěšíme hlavu a snažíme se utkání otočit, což se nám daří. Navíc si dokazujeme , že dokážeme hrát vyrovnané zápasy s jakýmkoliv maužstvem.

Nejlepším obráncem byl vyhlášen David Kožíšek.

V poslední řadě bych chtěl zmínit, že se mi nelíbí sortování na "áčko a béčko“ nebo lepší a horší sestavy. V tomto ročníku žádné takové rozdělení není a nerad bych,aby se takhle rodiče před hráči vyjadřovali. Myslím si, že kluci mají mezi sebou dobrou partu a nerad bych, aby se těmito řečmi atmosféra narušila. 

J.V.

Děkujeme, trenéru Vokněrovi a plně se ztotožňujeme s jeho vyjádřením.

J.H. a J.B.

23.2. Milovice a zase to stříbro

SESTAVA: Biško,Blecha,Homan,Hovorka,Jícha,Kroupa,Plechata,Soukup,Svoboda.

Kolín - Mělník          1:1 (Soukup)

Kolín - Dobrovice    7:1 (Kroupa 2x,Jícha 2x,Svoboda 2x,Homan)

Kolín - Č.Brod          5:0 (Blecha 3x,Kroupa 2x)

O umístění:

Kolín - Č.Brod          2:1 (Jícha,Homan)

Kolín - Mělník           0:0 (0:2 na pen.)

 

Ani jednou v normální hrací době jsme nepoznali hořkost porážky, ale bohužel to stačilo jen na stříbrné medaile, když jsme v posledním finálovém zápase prohráli na penalty.

Turnaj se nám fotbalově podařil a ve všech našich zápasech jsme byli lepším a fotbalovějším týmem.

Asi jsou nám ty stříbrné medaile souzené.

J.B.

3.2. Milovic:Opět těsně pod vrcholem.

SESTAVA: Plechata,Blecha,Homan,Hovorka,Jícha,Koblihová,Kožíšek,Kroupa,Svoboda.
Kolín - Č.Brod       6:1
Kolín - Poděbrady 1:4
Kolín - Nymburk   10:1
Kolín - Čelákovice 5:2
Kolín - Neratovice  3:0

Kutná Hora dvoudenní turnaj 26.1. 27.1.

Na dvoudenním turnaji se nám moc nedařilo. V sobotu dopoledne se hrála naše skupina, která byla o mnoho těžší než skupina, která se hrála odpoledne. Ale na to se nebudeme vůbec vymlouvat!!!

V sobotu mohu možná kladně hodnotit první dva zápasy, zbytek snad ani hodnotit nejde. Klukům se vůbec nechtělo hrát a ani bojovat. Asi bych i klukům odpustil, špatné zpracovávání, přihrávání i střelbu ale nedokážu odpustit nechuť hrát a bojovat!!!!!

V neděli zase už hráli jako někdo jiný, na klucích byla vidět snaha hrát a za každou cenu zvítězit.

Nakonec nám to stačilo na konečné 9 místo. Škoda promarněné soboty!!!!!!
 

Milovice 27.1.    3.místo

Polanecký, Vokněr, Homan, Langmajer, Hatim, Zuska, Paula, Kos

Kolín – Poděbrady 0-6

První utkání turnaje se dá popsat jediným slovem – katastrofa. Náš chodící fotbal nemohl stačit na aktivní a skvěle technicky vybavený tým Poděbrad. Chybělo nám všechno – pohyb, zpracování, přihrávka. Na hřišti jsme prostě nepředvedli vůbec nic a za celý zápas jsme prakticky neohrozili branku soupeře. Míč se od nás odrážel jako od zdi a místo přihrávek jsme balon pouze odkopávali anebo nesmyslně šli kličkami do dvou protihráčů.

Kolín – Neratovice 0-5

I když výsledek vypadá hrozně, tak jsme neodehráli špatné utkání. Zlepšili jsme pohyb a předvedli i několik líbivých akcí, ale bohužel jsme nedokázali překonat brankáře soupeře.

Kolín-Pátek 5-0 (Hatim, Paula, Langmajer, vlastní, Vokněr)

Proti Pátku si kluci konečně zahráli fotbal. Kluci se nebáli si při rozehrávce pomoct přes Matese v brance a rychlými přihrávkami přenášet hru na útočníky. A hlavně jsme začli proměňovat šance. Kluci zvýšili tlak na rozehrávku soupeře, předskakovali hráče soupeře a nebáli se něco vymyslet.

Kolín – Milovice 5-0 (Hatim, Langmajer, Zuska 2, Vokněr)

V posledním zápase jsme se potkali s domácím týmem, který předváděl líbivý fotbal během celého turnaje. Čekal jsem úpornou bitvu, ale kluci byli jiného názoru a předvedli nejlepší výkon na turnaji. Vlítli na soupeře a během 8 minut bylo o vítězi rozhodnuto. Kluci konečně předváděli to, co po nich chceme. Když se dostali do problémů, nebáli si pomoct přihrávkou na obránce nebo brankáře a tím se lehce dostávali do šancí. Soupeře jsme pustili do šancí, až v posledních 3 minutách, ale to nás zase podržel několika dobrými zákroky Matěj.

Když pominu první zápas, tak jsme odehráli povedený turnaj jak výsledkově, tak i herně. Kluci po prvním zápase zjistili, že bez pohybu to nejde, a občas do toho vložili i nějakou myšlenku. Že se to kolikrát nepovede, nevadí. Jediné, co mi nejen dneska na hřišti chybělo, je komunikace mezi sebou. Radši se mezi sebou o balon porveme, nebo se nedohodneme a soupeř nám balon jednoduše sebere. Tohle se musí kluci naučit.

JV


19.01. Stříbro z Milovic

SESTAVA: Polanecký,Blecha,Homan,Hovorka,Jícha,Kroupa,Soukup,Vokněr,Zuska.
VÝSLEDKY:
Kolín - Ml.Boleslav 1:11 (Hovorka)
Kolín - TJ Pátek     12:0 (Blecha 5x,Zuska 5x,Kroupa,Hovorka)
Kolín - AFK Pečky  5:2 ( Soukup 2x,Jícha,Homan,Zuska)
 
Matěj Polanecký - nejlepší brankář turnaje
Štěpán Kroupa - nejlepší obránce turnaje
 
Turnaj byl trochu poznamenán neúčastí některých mužstev a tak jsme,po dohodě s organizátory a trenéry,prodloužili hrací čas na 2x15min,
takže si kluci dostatečně zahráli.Zahajovací utkání turnaje jsme obstarali společně s týmem Ml.Boleslavi,ve kterém jsme od začátku působili
zbytečně zakřiknutým dojmem a šikovní hráči soupeře nás za to bez milosti trestali.V utkání s týmem TJ Pátek jsme si role prohodili
a byli jsme to my,kdo diktoval tempo hry a dařilo se nám hlavně střelecky.Obzvláště útočné komando Blecha - Zuska si otevřelo v zápase
soukromou střelnici..! Zápas s týmem Peček,byl přímým soubojem o stříbro a průběh hry tomu odpovídal.V rozmezí 9 až 11min jsme se 
ujali vedení 3:0 a vypadalo to,že zápas dovedeme v poklidu k jasnému vítězství,ale dva hloupé góly v naší síti zdramatizovaly průběh utkání.
Klid do naší hry přinesl čtvrtý gól a bylo jasné,že tento souboj už nepustíme,což jsme potvrdili ještě pátou brankou v závěru zápasu.
Díky všem za podporu v hledišti a klukům patří poděkování za to,že po debaklu od Boleslavi se dokázali oklepat a zabrali jako správný tým.
 
 
J.H.

13.01. Milovice a 4.místo

Polanecký – Vokněr, Koblihová, Pátek, Kožíšek – Hatim, Kos, Kubíček

Po vánoční přestávce jsme opět přijeli do Milovic. Výsledkově ani herně jsme nepropadli. Všechny zápasy jsme odbojovali a byly vyrovnanými soupeři. Nechyběla snaha přejít jeden na jednoho ani pěkné akce. Co nás opět trápilo byla koncovka, kdy jsme několikrát nebyly schopni trefit prázdnou bránu. Na trénincích křičíme jak tuři, ale v zápasech mlčíme jako ryby a jsme schopni se dokopat mezi sebou.

Kolín - Xaverov 0-4

Na úvod jsme měli těžkého soupeře. Vstup do utkání byl výborný. První 4 minuty jsme soupeře nepustili z poloviny. Bohužel hned na začátku se objevilo to, co nás potom trápilo celý turnaj a to proměňování šancí. Zatímco my jsme je spalovali, soupeř trestal. Po prvním gólu už nás začal přehrávat jak individuálně tak hlavně pohybově. I v této činnosti jsme měli během turnaje nedostatky. Hlavně v útočné fázi.

Kolín – Pečky 2-0 (Hatim, Kubíček)

Vyrovnaný zápas, kde jsme byly lepší kombinačně. Hlavně první gól po akci Kuby, Pavla a Hatima stála za to.Ale většinu situací jsme nedokázaly vyřešit v klidu a z toho vyplývajícími chybami jsme soupeře pouštěli do zápasu.

Kolín – Neratovice 1-2 (Kos)

Ospalý výkon, jako by se nám nechtělo vyhrát. Chyběl nám pohyb.Soupeř byl o něco lepší a zaslouženě vyhrál.

Kolín – Poděbrady 1-2 (Kubíček) Zápas o 3 . místo. Zápas jsme si prohrály neproměňováním šancí, kdybychom vstřeli 5 gólů, nikdo by se nemohl divit. O výhře Poděbrad rozhodly poslední sekundy zápasy, kdy po výkopu brankáře soupeře, jsme nedovoleně přerušili hru a z následného volného kopu jsme inkasovaly gól na 1-2. Nesouhlasím s učením mladých brankářů takhle vykopávat, ale bohužel pravidla to povolují.

Kolín – Č. Brod 6-1 (Kubíček 2, Pátek, Koblihová, Hatim, Kožíšek)

V posledním zápase jsme si pohrály s Č. Brodem. Konečné skore mohlo být vyšší, kdybychom proměnili 200% gólové šance

Nakonec bych rád všem připomněl, jak máme jezdit oblečení na turnaje a zápasy. Myslím si, že to bylo už hodně krát a podrobně napsáno. Takže bych rád všechny poprosil, aby toto dodržovaly.

JV

15.12. Stříbro z Milovic

Sestava: Plechata, Biško, Svoboda, Jícha, Homan, Koblihová, Hovorka, Kožíšek

Kolín vs Milovice :   5:0

Kolín vs Pečky      :   2:0

Kolín vs Nymburk :  5:0

Kolín vs Poděbrady : 1:0

Kolín vs Mladá Boleslav : 1:6

Do turnaje jsme vlétli jako uragán a jako první to odnesli domácí Milovice.

V druhém zápase jsme se trošičku trápili v koncovce, ale ve hře jsme byli jasně lepší.

Třetí naše utkání bylo také jasně v naší režii a jenom škoda, že jsme nenastříleli více gólů.

Asi nejhezčí náš zápas a celkově i nejhezčí na turnaji bylo naše utkání proti Poděbradům, které jsme nakonec vyhráli 1:0.

V posledním utkání už nám chybělo trošičku sil a i fotbalového štěstíčka, takže až v posledním našem utkání na turnaji jsme prohráli s Mladou Boleslaví.

Velice povedený turnaj, jak herně tak i výsledkově. A navíc Vojta Plechata opět vyhrál cenu za NEJLEPŠÍHO BRANKÁŘE turnaje.

Pochvalu zaslouží i rodiče, kteří nás neúnavně podporovali.

J.B.

09.12. Turnaj Milovice opět 3.místo.

SESTAVA:Polanecký, Vokněr, Kroupa, Langmajer, Soukup, Zuska, Kos, Paula, Hatim, Smítka

ČAFC Praha 4-1 (Zuska 3, Vokněr)

Český Brod 7-0 (Kroupa 2,Kos, Zuska, Vokněr, Abdu 2)

Pátek 4-1 (Kroupa 2, Kos, Paula)

Libiš 0-2

Brandýs-Neratovice 0-3

Dnešní turnaj se nám povedl jak výsledkově, tak i herně. Kluci od začátku turnaje bojovali o každý míč a snažili se předvádět pěkné fotbalové akce. Po 3 zápasech jsme měli jistotu medaile, ale chtěli jsme víc.  Asi v nejhezčím zápase dnešního turnaje proti Libiši jsme se bohužel vydali ze všech sil, které nám potom chyběli proti Brandýsu.

Třešničkou bylo vyhlášení Šími nejlepším obráncem turnaje.

J.V.

01.12. Turnaj Milovice 3.místo.

SESTAVA: Biško,Blecha,Homan,Hovorka,Jícha,Kroupa,Langmajer,Plechata,Soukup,Svoboda.
 
Výsledky:
Kolín - Brandýs    5:0 (Hovorka,Kroupa 3x,Blecha)
Kolín - Klecany    4:0 (Homan,Kroupa,Svoboda,Blecha)
Kolín - Xaverov     0:5 
Kolín - Neratovice 0:4
 
Dnešní turnaj nám herně vyšel,obvzlášť první dva zápasy byli z naší strany velmi povedené. Dobrým pohybem po hřišti a přesnou kombinací
jsme si vytvářeli spoustu šancí,které jsme dokázali proměnit. Ve zbylích dvou zápasech,jsme narazili na pozdější vítěze a stříbrného učastníka
turnaje a ani v těchto utkáních jsme se neztratili. Škoda jen několika drobných chyb,které nás stáli lepší výsledek.
O výsledek nám,ale až tak nejde,důležitější je předvedená hra a vidtelné zlepšení,korunované individuálním oceněním.
Nejlepším brankářem turnaje se stal Vojta Plechata..! 
Děkuji našim nejvěrnějším za podporu...
 
J.H.
 
Turnaj Milovice 24.11.
Sestava: Pátek, Vokněr, Koblihová, Zuska, Paula, Hatim, Kožíšek, Kos
Kolín - Brandýs           5:0
Kolín - Dobrovice       2:1
Kolín - Nehvizdy         3:3
Kolín - Čelákovice       3:5
Kolín - Dlohá Lhota    1:2

Dnešní turnaj hodnotím pozitivně, někteří hráči mě velice mile překvapili a s jejich výkony, které měli stoupavou frekvenci jsem byl naprosto spokojený.

J.B.

18.11. Turnaj Milovice

 

Sestava: Polanecký, Vokněr, Kos, Pátek, Zuska, Smítka, Paula, Hatim

Kolín – Pátek 4-2 (Zuska 2, Hatim, Paula)

Kolín – Straky 1-3 (Hatim)

Kolín – Neratovice 1-4 (Pátek)

Kolín – Nymburk 2-3 (Zuska 2)

Kolín – Libiš 1-5 (Pátek)

 

Dnešní turnaj se nám nepovedl výsledkově. Herně jsme v žádném zápase nepropadly, ale hodně se nadřeme na góly. Ve velké hale si nepomůžeme přihrávkami a všechno chceme urvat sami. Oproti minulému víkendu jsme se herně zvedli, ale opět to stačilo jen na 6. místo. Líbilo se mi, že jsme v každém zápase vstřelili branku.

Výborný výkon předvedl Matěj Polanecký v brance.

JV

11.11. Turnaj Milovice

SESTAVA:Hatim,Homan,Hovorka,Kos,Langmajer,Paula,Pátek,Vokněr,Zuska
 
Kolín - AFK Pečky   1:2 (Langmajer)
Kolín - Zeleneč         0:4
Kolín - FK Brandýs   0:6
Kolín - AFK Milovice 2:2 (Hatim,Pátek)
Kolín - Poděbrady     0:3
 
Dnešní turnaj se nám moc nepovedl, kromě dvou zápasů,ve kterých jsme se připravili o lepší výsledek vlastními chybami,
nás soupeři předčili ve všech fotbalových dovednostech a tak se nelze divit,že jsme po zásluze
obsadili poslední 6.místo. Z pozice trenéra,byli pro mě jediným světlejším okamžikem výkony Jakuba Hovorky.
Děkuji rodičům a všem přítomným fanouškům našeho týmu.
 
J.H.
 
 
               

31.10. M.U. Kolín C - Velký Osek

SESTAVA: Biško 2x,Blecha 1x,Homan 1x,Hovorka,Jícha,Kožíšek 1x,Kroupa,Plechata,Soukup,Svoboda,Vokněr 3x.
 
Poslední mistrovské utkání podzimní části nám sice výsledkově nevyšlo,ale náš výkon se hodně přiblížil představám,
které my trenéři nosíme v našich hlavách a rádi bychom je viděli v naší hře častěji. Dnešní povedený zápas byl sladkou odměnou
za naši odvedenou práci a zároveň povzbuzením do té další.
Poděkování všem a jedeme dál...
 
J.H.
 

29.10. M.U. Červené Pečky - Kolín B

SESTAVA: Hatim 2x,Hovorka,Koblihová 1x,Kroupa 2x,Kos,Langmajer,Paula,Vokněr 1x,Zuska 2x.
 
Utkání v Č.Pečkách se hrálo na velmi mokré UMT při umělém osvětlení,což našemu týmu dělalo potíže při všech herních činnostech.
Ale nejen nám,dělal terén problémy. I domácí hráči se s těmito podmínkami nedokázali popasovat a nakonec se ukázala techničtější
vyspělost našich borců,která nás dovedla ke konečnému vítězství. 
Děkuji všem zůčastněným...
 
 
J.H.
 

10.10. M.U. Kolín A - Kolín B

Sestava: Biško,Blecha,Hovorka,Jícha,Koblihová,Kožíšek,Kroupa,Plechata,Soukup,Svoboda.

Dnešní miniderby bylo plné nasazení,bojovnosti,férových soubojů a pohledných akcí. Hra se přelévala z jedné strany na druhou,akce střídala akci

a přítomní díváci se určitě nenudili.

Hráči našeho týmu se při každém střídání vydali ze všech sil,což se pozitivně odrazilo v celkovém herním projevu. Opět jsme dokázali sami sobě,

že se nemusíme bát větších a starších hráčů a že se dá hrát s každým. 

Díky všem...

J.H.

24.9. M.U. Velim - Kolín 4:10 

Sestava:Polanecký,Hovorka,Hatim 1x,Koblihová 1x,Kožíšek 3x,Langmajer 1x,Pátek,Vokněr 1x,Zuska 3x.
 
Za větrného počasí,ale na pěkném hřišti ve Velimi jsme sehráli další mistrovské utkání. Po prohrané první dvacetiminutovce(3:0)
jsme se dokázali zvednout a bojovným výkonem otočit výsledek utkání v náš prospěch. Konečný výsledek je samozřejmě fajn,ale mnohem
víc mě potěsilo,že to kluci společně s Aničkou nevzdali a ukázali sami sobě,že když se chce tak to jde a že poslouchat pana trenéra 
se občas vyplatí. Díky...
 
J.H.

22.9. turnaj Radonice

Velice dobře organizovaný turnaj pro ročník 2008. V prvních zápasech bylo vidět na našich hráčích trochu strachu ze soupeřů, kteří byli o hlavu větší. Postupně si kluci vyzkoušeli, že se není čeho bát a že mohou hrát fotbal s kýmkoliv. V posledních čtyřech utkáních jsme byli lepší než starší soupeři a tudíž jsme odjížděli z turnaje s kladnými pocity. 

J.B

19.9. M.U. Velim

Mistrovské utkání s Velimí

SK Sparta Kolín vs Velim    6:3

V kombinované sestavě jsme Velim přehrávali a zaslouženě jsme vyhráli.

Ale je co zlepšovat!!!!

19.9. M.U. Jestřábí Lhota

SK Sparta Kolín – Jestřabí Lhota 7-4 (Kožíšek, Hatim, Smítka, Homan, Zuska 2, vlastní)

Polanecký – Soukup, Kožíšek, Pátek, Smítka, Zuska, Hatim, Homan

Další mistrovské utkání jsme odehrály proti klukům z Jestřábky. Bohužel soupeř dorazil pouze s pěti hráči a tak jsme zápas odehrály systémem 4+1.

Bohužel se kluci od začátku přizpůsobily hře soupeře. V soubojích jeden na jednoho jsme se bály urostlých kluků soupeře a nedokázaly jsme využívat velkého hřiště k roztažení hry.Když jsme se dostaly k zakončení, tak naše střely mířily daleko od brány anebo jsme trefovaly jinak výborně chytajícího brankáře. Soupeř hrozil z nakopávaných míčů za naše obránce, s kterými jsme si nedokázaly poradit. Stále nám chybí pohyb bez míče, kdy zbytečně zhušťujeme prostor kolem hráče s balonem. Předvedly jsme několik krásných kombinací, kdy nám chybělo finální zakončení. Do dalších zápasů máme stále co zlepšovat.

JV

 

17.6. turnaj Újezd

Nominace: Zíma,Biško,Blecha,Hovorka,Homan,Koblihová,Kroupa,Soukup,Svoboda.
Kolín - Psáry 0:4
Kolín - Chlumec n/C (2010)   7:0(Kroupa 2x,Svoboda 2x,Hovorka,Blecha,Homan)
Kolín - RMSK Cidlina   1:0(Svoboda)
Kolín - Chrudim    3:2(Biško 2x,Svoboda)
Kolín - Přelouč    0:
Kolín - Svitavy     0:6
Kolín - Býšť          4:1(Blecha 2x,Hovorka,Koblihová)
Kolín - Přelovice  1:1(Svoboda)
O 7 - 8 místo.
Kolín - Lanškroun  4:1(Svoboda 2x,Kroupa,Koblihová)

Prosluněný den, jsme strávili v krásném areálu v Újezdu u Přelouče.

Až na dva zápasy jsme byli jako trenéři spokojeni. Předváděli jsme nebojácné výkony, a co je pro mě nejdůležitější je to, že jsme se nebáli hrát fotbal už od rozehrávky z naší brány. Což bohužel u nějakých týmů pořád není, radši kopou dlouhé míče a střílí z dálky. To rozhodně není náš styl a kluci se o to ani nepokouší a za to jsem velice rád.

J.B.

2.6. turnaj v Pečkách

FK Kolín vs Vyžlovka   1:1

FK Kolín vs ABC Braník  2:1

FK Kolín vs Rapid Psáry   1:3

FK Kolín vs AFK Pečky     8:2

FK Kolín vs Radošovice    5:1

 

Finálová skupina:

FK Kolín vs Brandýs     1:2

FK Kolín vs Meteor      5:2

FK Kolín vs MFK Chrudim     0:2

 

Na velice slušně obsazeném turnaji jsme nakonec obsadili neoblíbenou bramborovou medaili.

Chybělo nám trošku štěstíčka a mohli jsme být i druzí. První místo obsadili hráči z Chrudimi, se kterými jsme sehráli velice vyrovnané utkání, ale nakonec jsme podlehli 2:0.

Předvedená hra a výborné nasazení až na jediný zápas kdy jsme vůbec nechtěli hrát, je pro mě dostatečným uspokojením. Kluci byli nakonec i po pár uroněných slzách také spokojení, protože po vyhlášení se jim na krku houpala také medaile.

Velice dobře organizovaný turnaj a krásné individuální i týmové ceny.

J.B.

ZELENCUP v Českém Dubu

Kolín - Aritma Praha            3:6 /Svoboda,Kroupa,Biško.
Kolín - Olympia Bruntál      2:1 /Svoboda 2x.
Kolín - Union Vršovice         3:4 /Biško,Kožíšek,Svoboda.
Kolín - Bohemians Praha    5:0
Kolín - ABC Braník                0:2
Kolín - MFK Trutnov             10:2 /Svoboda,Vokněr.
Kolín - MFK Most                    5:4 /Biško 2x,Svoboda,Kroupa,Soukup.
O 11 -12.místo.
Kolín - Arsenal Č.Lípa           2:3 /Svoboda,Vokněr.
 

Krásnější prosluněný den jsme si nemohli přát. Sluníčko hřálo už od samého rána a od 10hod. propukli boje na čtyřech hřištích současně. Hráli jsme nebojácně už od prvního zápasu a někdy to na výhru stačilo, jindy zase ne, ale ve výsledku jsme trenéři i hráči byli spokojeni. Jeli jsme autobusem a kluci byli nadmíru spokojeni, takže to byl i velice dobrý teambuilding.

J.B.

Horky nad Jizerou turnaj pro 2008

V krásném areálu v Horkách jsme se utkali s o rok staršími borci.

Zápas od zápasu jsme se zlepšovali a začínali jsme být vyrovnanější starším klukům, jen koncovka se nám moc nedařila a vstřelili jsme jen dva góly. Z mého pohledu jsem byl celkem spokojený, protože kluci se nebáli kličkovat a hrát. Nejvíce se turnaj povedl Jirkovi Biškovi, který navíc vstřelil jeden gól a na druhý přihrál Davidovi Kožíškovi!!! Druhý velice povedený a odvážný výkon předvedl Šimon Soukup!!!

Příští turnaje už budou pro stejně staré borce a tak si to s nimi rozdáme.

J.B.

Stříbro z Poděbrad.

Sestava:Zíma,Biško,Hovorka,Koblihová,Kožíšek,Kroupa,Soukup,Svoboda,Vokněr.
 
Kolín - Městec Kr.    9:0 (Svoboda 5x,Biško,Hovorka,Kožíšek,Vokněr)
Kolín - Poděbrady     3:5 (Voněr 2x,Kroupa)
Kolín - Pátek           10:1 (Svoboda 4x,Hovorka 2x,Biško,Kožíšek,Kroupa,Koblihová)
Kolín - Nymburk       11:3 (Vokněr 4x,Svoboda 4x,Hovorka 2x,Kožíšek)
Kolín - Lysá n/L        14:0 (Kroupa 3x,Svoboda 3x,Vokněr 3x,Hovorka 2x,Biško 2x,Kožíšek)
 
Na umělé trávě v Poděbradech se nám podařilo vybojovat skvělé druhé místo a Jirka Svoboda si odvezl cenu pro nejlepšího střelce turnaje 
za 14 přesných zásahů do soupeřových branek.Dokonce si myslím,že se nám povedlo vstřelit nejvíce branek ze všech zúčastněných týmů.
Počasí i organizace turnaje vyšli skvěle,hráči i trenéři si odvezli hodnotné ceny,takže za mě velmi podařené nedělní dopoledne.
 

TURNAJ JIŘÍHO MAŠKA

FK Kolín – Uhříněves 0-5

FK Kolín – Praga Vysočany 0-8

FK Kolín – Brandýs/Boleslav 0-0

FK Kolín – Xaverov 09 2-2 (Vokněr, Svoboda)

FK Kolín – Radonice 5-2 (Kožíšek 2, Svoboda 2, Kroupa)

O 13.-15. místo

FK Kolín – Kbely 0-2

FK Kolín – Neratovice-Byškovice 1-4 (Svoboda)

V sobotu jsme se zúčastnili opět perfektně organizovaného turnaje Jiřího Maška v Radonicích. V úmorném vedru nás čekala porce 7 zápasů většinou proti starším mužstvům.

V prvním zápase jsme se spíše seznamovali se systémem 5+1 a výkon byl takový nijaký.

Ve druhém zápase šel výkon nahoru a i když to podle výsledku nevypadá, byly jsme vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme nedokázaly proměnit naše šance a Vysočany nás vyučili s efektivity, kdy jim tam padla každá střela. Ale dokázali jsme si, že se proti starším kluků dokážeme prosadit. A to jsme zúročili v dalších dvou zápasech.

Proti Brandýsu kluci předvedli asi nejlepší výkon na turnaji. Bojovali, rvali se o každý balon a doslova jezdili po zadku. Musím přiznat, že při nás stálo i hodně štěstí, kdy soupeř nedokázal ani z metru trefit prázdnou branku. Po vynikajícím výkonu všech hráčů jsme urvali remízu 0-0.

V dalším utkání nás čekal soupeř, který ve své kategorii patří ke špičce v republice. Nabuzení z předchozího zápasu a také asi díky podcenění od hráčů Xaverova jsme se konečně dočkali gólů a rychle jsme se ujali vedení 2-0. Kluci se opět rvali, ale bohužel se soupeři povedlo ze dvou standartek srovnat na konečných 2-2.

V posledním zápase jsme opět v chodícím tempu porazili Radonice a se ziskem 5 bodů jsme postoupili do skupiny o konečné 13.-15. místo.

Bohužel v posledních dvou zápasech už jsme nedokázali zopakovat, i díky vedru , výkony ze základní skupiny a obsadili jsme konečné 15. místo.

Na turnaji jsme si dokázali, že se silově dokážeme vyrovnat o rok starším hráčům. Pomalu se vyrovnáváme se systémem 5+1, ale veškeré činnosti s míčem musíme zrychlit, protože máme mnohem méně času. Stále nám chybí komunikace mezi sebou, což způsobuje zbytečné chyby a zbytečné branky. Za dopolední zápasy chválím všechny, odpoledne už nám fyzicky došlo, a oba soupeři nás přehráli. Líbilo se mi, jak si kluci navzájem pomáhaly a hlavně práce útočníků, kdy se po ztrátě balonu okamžitě vraceli bránit. Doufám, že to za 14 dní v Horkách ještě vylepšíme.

JV

 

18.4. Mistrovské utkání v Radimi

Radim – FK Kolín A     7-27

Sestava: Zíma, Biško, Svoboda, Hovorka, Kožíšek, Blecha, Soukup, Vokněr, Kroupa

Za krásného večera jsme přijeli k utkání do Radimi. Od začátku zápasu jsme plnili roli favorita a stříleli jsme hodně gólů. Po konci utkání jsme si zaslouženě zakřičeli vítězný pokřik a proběhla i děkovačka s rodiči. Víme, kde jsou naše slabiny a na nich budeme nadále pracovat a snažit se je co nejvíce odstranit. Klukům děkuji za poctivý výkon a rodičům za fajn fandění.

J.B.


18.4. Mistrovské utkání ve Velimi

FC Velim – FK Kolín B 9-17 (3-6, 1-6, 5-5)

Sestava: Paula, Pátek – Polanecký, Koblihová, Langmajer, Michalák , Gráf, Smítka, Zuska,

Branky: (Gráf 4, Michalák 3, Paula 3, Polanecký 2, Smítka 2, Zuska 2, Koblihová 1

K dalšímu utkání jsme zavítali za nádherného počasí do areálu ve Velimi . Chvilku nám trvalo, než jsme se rozkoukali, ale po pár minutách jsme začali předvádět fotbal, který chceme vidět. Kluci se nebáli něco vymyslet v soubojích jeden na jednoho, předváděli individuální akce i pěkné kombinace. Branek mohlo být daleko více, ale bohužel jsme plno šancí řešili zbrkle nebo nás vychytal výborný brankář domácích. Jediné co bych klukům vytkl je, že na sebe nemluvíme a bohužel jsme díky tomu obdrželi zbytečné branky. Ale jinak byla dneska radost se na vás dívat.

JV

9.4. Mistrovské utkání tentokráte s Kolínem D

Sestava: : Pátek, Paula, Polanecký, Gráf, Michalák, Langmajer, Zuska, Smítka

Kolín B – Kolín D    20:6

Naši hráči byli od začátku až do konce utkání lepší a zaslouženě toto utkání s o rok mladšími hráči vyhráli.

Jak plynul čas utkání, tak se zlepšoval i individuální výkon našich borců a u většiny bylo k vidění jak důležité je mít vysoké sebevědomí, které ještě každým vstřeleným gólem přibývalo.  

Veliká pochvala za předvedený výkon, ale musíme pořád tvrdě trénovat a drillovat.

J.B.

9.4. Zasloužená prohra s U8..!

Sestava:Zíma,Hovorka,Kožíšek,Koblihová,Kroupa,Soukup,Svoboda,Vokněr.
Kolín A -Kolín C 11:13 (Vokněr 5x,Svoboda 3x,Kožíšek,Kroupa,Soukup)
 
Po vlastní zkušenosti ze sobotního zápasu,kdy se utkal s dnešním soupeřem náš B-tým,jsem naše hráče varoval,že nás nečeká nic lehkého
a že si musíme od začátku počínat obezřetně. Bohužel moje varování odletělo s prvním hvizdem do píšťalky a na trávníku se začalo odehrávat
něco,co jsme u našich borců ještě neviděli a doufám,že už nikdy neuvidíme.Nejen v pohybu a důrazu,ale i v individuálních dovednostech nás
o rok mladší kolegové s lehkostí přehrávali a po zásluze získali tři body..! Prohru vem čert,to se nám stane ještě mockrát,ale ten výkon a přístup 
k utkání,ten jsem rozdýchával až do 22:00h!!! 
Děkuji všem našim věrným fanouškům za podporu a pevně doufám,že se nám podaří napravit špatný dojem z dnešního utkání.
 
J.H

7.4. Mistrovské utkání s Kolínem C

Sestava:Pátek,Paula,Polanecký,Gráf,Kakara,Michalák,Langmejer,Tvrdík,Zuska.
Kolín C - Kolín B 13:4 (Michalák,Langmajer,Tvrdík,Zuska)
 
Začátek utkání byl trochu neurovnaný,oba týmy si zvykaly na hrbolatý terén,který jim znemožňoval lepší kontrolu nad míčem,takže bezbrankový
stav dlouho odolával.Ale s přibývajícím časem se tlak i hra soupeře začala zlepšovat a výsledkem toho byl trochu nešťastný gól v naší síti.
Bohužel hned v zápětí jsme inkasovali po druhé,což přineslo soupeři nejen dvougólové vedení ,ale i klid na jejich kopačky a rázem bylo jasné
kdo je pánem na hřišti...Přesto že měl soupeř v nohách tři utkání z dopoledního miniturnaje na Spartě a má ve svém středu hráče o rok mladší
a hlavu až dvě menší,uštědřil nám lekci z důrazu,pohybu,ovládaní míče a disciplinovanosti ve hře..! Smekám před niimi.
Doufám,že se kluci pozorně dívali a odnesli si kromě zklamání z prohry i nějaké poznatky ,které pro ně budou motivací do další fotbalové práce.
 
J.H.
 

10.3. Turnaj v krásné hale v Černošicích

Sestava: Zíma,Svoboda,Biško,Blecha,Hovorka,Kožíšek,Vokněr,Soukup,Kroupa,Koblihová
FK Kolín - FA AZ 2009           1:2
FK Kolín - SK Junior Žatec     1:1
FK Kolín - SK Roztoky            1:0
FK Kolín - SK Roztoky            1:0   o umístění
 
Po delší době jsme opět zavítali do krásného areálu v Černošicích.
A opět jsme odvezli bronzové medaile.
Už od prvního zápasu kde jsme si vytvořili více gólových příležitostí než náš soupeř, nás trápilo proměňování šancí a to se s námi táhlo až do konce turnaje.
Ve všech našich zápasech jsme mohli vyhrát ale to by jsme museli proměnit alespoň polovinu našich šancí. Bohužel i takový je fotbal.
Ale s předvedenou hrou a bojovností jsme spokojeni.
Velké díky patří i rodičům, kteří klukům při našich zápasech vytvořili skvělou atmosféru, která je hnala dopředu.
J.B. 

25.02. Přípravné utkání se Slávii Praha U8

Sestva: Franc,Kos,Kolář,Koblihová,Kroupa,Hovorka,Langmajer,Soukup,Vokněr.
 
V rámci spolupráce s Pražskou Slávii jsme uspořádali přípravné utkání s týmem U8. Zápas nabídl spoustu hezkých akcí,osobních soubojů,ale férových a 
pohledných branek.Jsem moc rád,že i v mrazivém počasí kluci společně s Aničkou vydrželi se silami i dechem a předvedli co v nich je...Díky..!
Poděkování za podporu a fandění si zaslouží i všichni rodiče,prarodiče a ostatní přihlížející...

28.01 Turnaj Milovice U9

Sestava: Paula,Polanecký,Hovorka,Kakara,Michalák,Břichnáč,Šimek,Langmajer.
 
FK Kolín - M.Boleslav         0:9
FK Kolín - SK Libiš             1:3 (Břichnáč)
FK Kolín -AFK Pečky          1:1(Langmajer)
FK Kolín - Brandýs st.Bol.   0:9
 
Přes veškerou snahu našich hráčů se nám tento turnaj nepovedl.Kluci makali a při troše štěstí jsme na tom mohli být v koněčném 
hodnocení lépe,ale takový už fotbal je.
J.H

21.1. Na turnaji pro U8 v Radotíně

FK Kolín - Cerhovice          2:2 (Koblihová,Svoboda)

FK Kolín - SK Jesenice      0:3 
FK Kolín - Meteor Praha    0:4
FK Kolín - FC Zličín             1:2 (Blecha)
o 7-8 místo.
FK Kolín - Cerhovice           2:1 (Blecha 2x)
 
Obrovská hala a hra 4+1 dala vyniknout individuálním dovednostem, v tomto směru jsme za staršími kluky trošičku zaostávali.
Hlavu vzhůru a jedeme dál!!!!!!!!!!!!
J.B.

13.1 V Pardubicích poslední 10.místo.Zaslouženě..!

SESTAVA: Blecha,Gráf,Hovorka,Kakara,Soukup,Tvrdík,Vokněr,Zíma,Zuska.
 
FK Kolín - Libchavy                    1:4 (Blecha)
FK Kolín - Svitavy                       0:10
FK Kolín - Pardubice bílá            0:9
FK Kolín - Baník Ostrava modrá  1:7 (Blecha)
 
O 9-10 místo.
FK Kolín - Chrudim                     0:2
     

Kvalitně obsazený turnaj v Pardubicích,byl bohužel nad naše síly.Zaostávali jsme za ostatními soupeři ve všech herních činostech.

Chyběl nám pohyb,důraz v osobních soubojích,rychlost,základní dovednosti s míčem a u některých hráčů přístup k zápasům a hře

samotné.Jsem rád,že jsme se tohoto turnaje zúčastnili,neboť nám trenérům přesně potvrdil to,co už nějaký čas víme a na co se

musíme ještě zaměřit..!

Děkuji rodičům za podporu a omlouvám se za předvedený výkon.

J.H.

7.1. První turnaj v novém roce

Na první turnaj v roce 2018 jsme jeli do Milovic.

Po delší pauze jsme opět pocítili radost z výhry a zklamání z prohry.

Dvě výhry, dvě prohry a jedna remíza stačili na celkové čtvrté místo.

David Kožíšek obdržel cenu za nejlepšího obránce na turnaji, velká gratulace.

Největší výhra na turnaji patřila našemu týmu, když jsme v jednom utkání nastříleli 12 gólů.

Opět nás na turnaji nikdo herně nepřehrál a to že nám to dvakrát gólově nevyšlo nijak tagicky neberu.

Po vánočních svátcích budeme zase tvrdě pracovat a opět začneme vozit medaile.

J.B.

16.12. A opět bronz..!

Poslední turnaj sezóny pro naši kategorii U9 se konal v Jesenici u Prahy,ve velmi pěkné hale,která se nachází v areálu tamní ZŠ.
 
Turnaje se zúčastnilo 8 týmů,rozdělených do dvou skupin po čtyřech mužstvech.Po úvodní,trochu nešťastné remíze s týmem Praga Vysočany,
se nám podařilo dvakrát zvítězit,což v konečném součtu znamenalo,že jsme svou skupinu vyhráli a postoupili do bojů o medaile.
V semifinále jsme se utkali s týmem Kolovraty,který má ve svém středu jednoho talentovaného hráče,kterého se nám bohužel nepovedlo ubránit
a přesto že jsme nebyli horším týmem,jeho tři přesné trefy znamenali porážku a tedy souboj o bronz.
V zápase o 3.místo nás čekal tým Dol.Jirčany,který jsme v základní skupině dokázali porazit a i v tomto,důležitém utkání,jsme byli lepším týmem.
Po výhře 3:0 si vezeme domů bronzové medaile a Lukáš Blecha cenu pro nejlepšího střelce turnaje.
Klukům děkuju za předvedené výkony a rodičům za podporu v hledišti.
 
Praga Vysočany - Kolín      2:2  (Hovorka,Blecha)
Kolín - LSA,dívky              10:0  (Blecha 7x,Vokněr,Kožíšek,Zuska)
Dolní Jirčany - Kolín           0:4  (Blecha,Zuska,Vokněr,Kožíšek)
 
semifinále:
Kolín - Kolovraty                1:3  (Tvrdík)
 
o 3.místo:
Kolín - Dolní Jirčany          3:0  (Blecha,Vokněr,Hovorka)
 
J:H
 

9.12.  Bronz z turnaje pro U10

S mírným strachem jsme jeli na velice kvalitně obsazený turnaj pro U10 do Prahy.

Už od prvního zápasu, ale strach vystřídalo nadšení. A to nadšení z našeho výkonu na hřišti, a z obrovské chuti každého hráče nevynechat jediný souboj s protihráčem.

V již zmiňovaném prvním zápase jsme vyhráli 1:0 na silným Xaverovem.

V druhém zápase na turnaji jsme prohráli 0:4, s pro mě nejsilnějším a nejkvalitnějším týmem Bohemians 1905.

Třetí utkání s Viktorkou Žižkov přineslo obrovský boj o každý míč, které nakonec skončilo 0:0.

A jak jsme tento turnaj započali, tak jsme ho také zakončili. Po zásluze jsme přehráli mužstvo Poříčí n. Sázavou a vyhráli jsme 1:0.

Pořadí: 1. Viktoria Žižkov         10b.

           2. Bohemians 1905      7b.

           3. FK Kolín                 7b.

           4. Xaverov                    4b.

           5. Poříčí n. S.              0b.

Takovéto nasazení jsem u našich hráčů už dlouho neviděl a budu strašně rád, když se toto bude i nadále opakovat.

Naši hráči předvedli, že se není potřeba bát starších a větších protihráčů a byli jim více než vyrovnaným soupeřem.

Také bych chtěl poděkovat rodičům, kteří našim borcům neunavně a hlasitě fandili!!

J.B.

3.12.   Turnaj v Odolené Vodě

V neděli ráno jsme jeli na turnaj do Odolené Vody a nakonec jsme skončili na pátém místě.

První zápas jsme prohráli smolně 2:1. V druhém zápase jsme zase prohráli jen o gól tentokráte 3:2, ale opět jsme v tomto utkání nebyli horším týmem.

V třetím našem utkání jsme už koněčně brali tři body za vítězství se silným Meteorem Praha. Ve čtvrtém zápase jsme prohráli s nakonec prvním mužstvem turnaje pražskou Admirou, ale jak už je naším zvykem opět jen o gól, a to 3:2. V našem posledním utkání na turnaji jsme vyhráli, a nakonec nám dvě výhry a tři prohry stačili jen na páté místo.

Důležité pro mě bylo, že nás žádný dnešní soupeř nedokázal herně přehrát, a všechny zápasy byli vyrovnané.

J.B.

25.11.    Z Milovic vezeme 5.místo.

Do odpoledního turnaje v Milovicích jsme vstoupili trochu ospale a prohra s Labským Kostelcem 0:2 byla na světě.

Pak se nám ve druhém utkání podařilo zdolat AFK Pečky 3:0 a zdálo se,že nás výhra nakopla,ale opak byl pravdou.Dva prohrané zápasy nás připravili o lepší umístění.

Obzvlášť ten druhý,byl hodně nepovedený a tak přišla na řadu trochu ostřejší domluva od trenérů..! 

V posledním zápase jsme potřebovali porazit Ml.Boleslav,abychom se dostali na 4.místo právě před našeho soupeře.

 A i když utkání skončilo remízou 0:0,bylo na co koukat.

Zlepšili jsme pohyb,přidali bojovnost,v brance čaroval Dominik Paula a při troše štěstí to málem i vyšlo.

Děkuji hráčům i všem zůčastněným.

J.H 

12.11.   Bronzové nedělní odpoledne

Dvě výhry, dvě prohry a jedna remíza stačili na bronzové medaile.

Jak už je to naším zvykem první naše utkání na turnaji nám výsledkově nevyšlo a hned na úvod jsme prohráli, bohužel jsme neproměnili několik velkých šancí!!

Do druhého a třetího utkání jsme vlétli jako uragán a zaslouženě jsme oba zápasy vyhráli.

Na naše čtvrté utkání radši rychle zapomenenme, bohužel v tomto utkání za stavu 1:1 pan rozhodčí asi jako jediný v hale neviděl faul na našeho brankáře a z následné akce jsme dostali gól a prohráli jsme.

Zato poslední páté utkání s FK Mladá Boleslav bylo ozdobou celého turnaje, hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři předváděli skvělé zákroky. Toto utkání skončilo zaslouženou remízou.

Za tento turnaj musím kluky pochválit, nic nevypustili a nebáli jsme se hrát fotbal!!!

Výtku mám jen k jednomu člověku na turnaji a tím byl pan rozhodčí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

J.B.

28.10. AFK Pečky vs FK Kolín B 6-7 (1-1,2-3,3-3)

Branky: Koblihová 2, Gráf 2, Polanecký 2, Zuska

Poslední utkání sezóny jsme odehráli na hřišti Peček. Čekal jsem vyrovnané utkání a to se také potvrdilo. Po vyrovnané první třetině byly ve druhé třetině hráči Peček o něco lepší, ale naší bojovností, která byla podpořena výbornými zákroky brankáře Dominika, jsme udržovali těsný náskok. Po krátké ztrátě koncentrace na začátku třetí třetiny, kdy soupeř během dvou minut vstřelil 3 góly a vyrovnal zápas, tři minuty před koncem střelil vítězný gól Matěj Polanecký.

Kluky musím pochválit za bojovnost a přistupování k hráčům. Stále nám chybí pohyb při přebírání přihrávek, kdy čekáme na  míč a necháme se soupeřem předskočit.  Kluci z B-týmu udělali během podzimní části sezóny obrovský pokrok a věřím, že po zimní přípravě ukážou, že výkonový rozdíl mezi A a B týmem bude minimální a oba týmy budou své soupeře přehrávat.

JV

 

23.10. Kolín A  vs  AFK Pečky

Kolín A - AFK Pečky     14:4

Proti našemu dnešnímu soupeři se hraje vždycky nepříjemně. Musím pochválit trenéry Peček a především jejich svěřence za dobrý výkon.

Naši borci se po první třetině přesvědčili, že proti tomuto houževnatému týmu to nebude jednoduché.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s tím, že budeme hrát rychleji a budeme blíže přistupovat k protihráčům s míčem i bez míče.

A přineslo to své ovoce, právě od této třetiny jsme byli lepším a fotbalovějším týmem, ale musím podotknout, že borci z Peček byli v okresním přeboru zatím naším nejlepším soupeřem.

Takto má vypadat odmakané utkání. VELKÁ POCHVALA.

J.B.

23.10. Kolín B vs Velký Osek

Kolín B - Velký Osek      9:15

Náš dnešní soupeř ve svém středu měl opět nejlepšího střelce celé soutěže, kterého se nám bohužel nepodařilo ubránit, i když jsem na to naše hráč při každém střídání upozoňoval. Ale výsledek není tak důležitý, podstatné je, že jsme zápas odmakali a při troše štěstí mohlo být skóre zápasu přiznivější.

"Prohráli jsme, vem to ďas, za týden to hrajem zas :)" Díky všem

J.H.

 
 
 

20.10. Český Brod B vs FK Kolín B

Český Brod B - FK Kolín B    2:19

Opět se potvrdilo,že na hřišti v Č.Brodě se nám výsledkově i herně daří.Naši borci dokázali navázat na povedený výkon z minulého zápasu a potvrdili tak svou lepšící se formu..! Gólový účet zápasu otevřel svou parádní střelou přes celé hřiště náš brankář Dominik Paula a postupně se k němu přidali všichni naši hráči.

Díky všem a doufám,že vás ty vstřelené góly povzbudí do další práce.

J.H. 

 

 

18.10.  Velký Osek    vs    FK Kolín A

Velký Osek - FK Kolín A     5:21

V dnešním zápase jsem čekal, že nás soupeř prověří i v obraně a v brance. Ale kluci se po sobotním turnaji na zápas hrozně těšili a od prvního hvizdu rozhodčího, diktovali tempo hry a stříleli krásné góly. Většinou máme v každé čtvrtině chvilkový výpadek,který lepší soupeři dokáží potrestat, a proto máme pořád na čem pracovat a zlepšovat se.

J.B.

14.10. Horky nad Jizerou

Základní skupina

FK Kolín – Slavia Radonice 1-1 (vlastní)

FK Kolín – Xaverov 2009 1- 5 (vlastní)

FK Kolín – SK Kosmonosy 0-2

FK Kolín – Čejetice 0-3

FK Kolín – FK Mladá Boleslav 0-7

FK Kolín – FC Mělník 1-4 (Pátek)

FK Kolín – FK Mladá Boleslav 2009 1-1 (Kroupa)

o 15. místo

FK Kolín – Xaverov 1-1, pen. 2-3 (Blecha)

V sobotu za krásného počasí jsme se zúčastnili turnaje v Horkách nad Jizerou, který byl pořádán pro ročník 2008. Po velice úspěšných a celkem jednoznačných zápasech v okresním přeboru jsme se chtěli porovnat s kvalitnějšími soupeři.

Turnaj se hrál s počtem hráčů 5+1, na který ještě nejsme zvyklí. Odehráli jsme zápasy se soupeři, kteří byly rychlejší a toto nám dělalo velký problém. Najednou jsme měli málo času a prostoru na zpracování balonu a střelu, takže jsme se těžko dostávali do šancí, a když jsme se do nich dostali, tak jsme je neproměnili.  Chyběl nám větší pohyb, abychom byli častěji na míči a dokázali soupeře napadat a zatlačit.

Tento turnaj jsme potřebovali, abychom neusnuli na vavřínech a zjistili, že je potřeba dál pracovat a zlepšovat se.

JV

10.10. VELKÁ POCHVALA ZA ÚČAST NA TJ

Za poslední dva měsíce je 91% účast na TJ, turnajích a zápasech.

Děkuji.

J.B.

9.10. FK Kolín A   vs   Český Brod B

FK Kolín A - Český Brod B     27:7

O rok mladší kluky z Českého Brodu musím pochválit za jejich fotbalové dovednosti, nicméně s našimi o rok staršími borci neměli sebemenší šanci uspět.

Musím kluky pochválit, že se snaží dodržovat pokyny co jim na trénincích ordinujeme. A je vidět, že se oba naše týmy zápas od zápasu zlepšují a určují ráz hry.

J.B.

9.10. FK Kolín B   vs   Český Brod A

FK Kolín B - Český Brod A     14:6

V zápase hraném na umělé trávě, jsme se zakousli do soupeře hned od začátku utkání a polevili až po závěrečném hvizdu. Obě naše čtveřice zdobila bojovnost, dobrý pohyb po hřišti a přesnější muška. To vše ještě  podpořil svou rozehrou dobře chytající brankář, což je pro hráče v poli velmi vítaná pomoc. Děkuji hráčům za předvedený výkon a rodičům za povzbuzení.

J.H.

6.10.  Český Brod A   vs   FK Kolín A

Český Brod A - FK Kolín A     5:23

Domácí hráči s námi drželi krok jen v první třetině zápasu,ve které jsme působili trochu nesehraně. Na začátku druhé dvacetiminutovky se nám podařilo vstřelit dvě rychlé branky,po kterých se kluci uklidnili a předvedli několik pohledných akcí s gólovým zakončením,což  v sychravém počasí zahřálo u srdce nejen  naše nevěrnější fanoušky,ale i nás trenéry... Díky

J.H.

2.10.  FK Kolín B   vs   Radim

FK Kolín B - Radim      10:12

Pondělní zápas našeho B-týmu byl napínaví až do samého konce..! Po prvních 20.min jsme vedli, po druhých 20.min bylo skóre vyrovnané a v závěrečné dvacetiminutovce se strhla opravdová bitva o vítězství, ve které byl štastnější hostující tým.

Našim borcům děkuji za předvedený výkon a rodičům za podporu.

J.H.

28.9.  Turnaj v Českém Brodě

Do Českého Brodu jezdíme rádi, protože si vždy přivezeme medaile.

Opět jsme tady měli dva týmy a i tentokrát jsme si vybojovali medaile. Jeden tým skončil na celkovém 6 místě, ale jen o kousíček a mohli být o dvě možná i tři příčky výše, tři výhry, tři prohry a jedna remíza, není vůbec špatný výsledek. Náš druhý tým vybojoval krásné druhé místo a zaslouženě si došel pro stříbrné medaile, šest výher a pouze jedna prohra je výborný výsledek.

JIRKA SVOBODA VYHRÁL CENU PRO NEJLEPŠÍHO STŘELCE  (17 gólů)

Rádi se sem opět vrátíme a vybereme jim zase ceny pro vítěze.    :-) :-) :-)

J.B.

25.9. FK Kolín A   vs   FK Kolín B

FK Kolín A - FK Kolín B       23:4

Ve 4 kole mistrovských zápasů jsme si zahráli proti sobě.

V tomto zápase jsem trošku postrádal agresivitu a větší chuť nastřílet co nejvíce gólů od obou týmů.

Ale na druhou stranu jsem rád, že si kluci vzali k srdci můj proslov, ohledně nebezpečných faulů, oplácení a posmívání se protihráči.

V zápase mě potěšili výkony některých hráčů např. Matěj Polanecký, Petr Pátek a Dominik Paula.

Už teď se těšíme na dalšího soupeře.

J.B.

18.9. FK Kolín    vs    Radim

FK Kolín A - Radim             24:5

Další náš zápas skončil přesvědčivou a zaslouženou výhrou.

Ale více než výsledek mě těší předvedená hra, jsem moc rád když vidím, že kluci dělají věci, které jim neustále opakuji a zdůrazňuji.

Secvičené rohové kopy se našim soupeřům hrozně špatně brání a náš pohyb před brankou soupeře dělá všem protihráčům obrovské problémy.

Teď budu ještě více náročnější a budu po klukách požadovat ještě lepší výkony, jak jednotlivců tak i jako týmu.

J.B.

18.9. FK Kolín B  vs  Velim

FK Kolín B - Velim              6:8

I přesto, že jsme v utkání o dva góly prohráli, musím za tento výkon naše hráče pochválit.

Hra měla v určitých chvílích slušné parametry a naší borci se rvali o každý míč.

U některých hráčů ještě nevydrží koncentrace celý zápas, ale postupně se to zlepšuje a věřím, že zachvilku už to bude stoprocentní.

Musíme dále makat a tvrdě trénovat.

J.B.

13.9. PŘESVĚDČIVÝ VÝKON VE VELIMI

Velim - FK Kolín A                2:25

Ve středu odpoledne jsme hráli ve Velimi.

Zápas pro nás nezačal dobře a hned na začátku jsme inkasovali a prohrávali jsme. Potom už se hrálo jen na branku domácích borců.

Hráli jsme pěkný kombinační fotbal a dařilo se nám dobře držet místa na kterých má každý z hráčů být. Do hry jsme i začali zapojovat brankáře jako pátého hráče v poli.

Tento výkon mě potěšil, ale práce před sebou máme ještě hodně. Pokud budeme pokračovat v tomto stylu, věřím, že se budeme stále zlepšovat.

J.B.

VZKAZ OD TRENÉRA HOVORKY :

Ahoj všichni, zdravím Vás z nemocničního lůžka v Praze na Bulovce.

Všem moc děkuji za podporu, moc mi to pomohlo. Momentálně se cítím dobře, jsem už víceméně bez obtíží.

Ještě jednou děkuju a brzy na viděnou.

Zdraví vás trenér toho času v pyžamu ležící....

 

TRENÉRA HOVORKU MÁME V NEMOCNICI A TAK PŘEJEME BRZKÉ UZDRAVENÍ A RYCHLÝ NÁVRAT NA HŘIŠTĚ!!!!

 

9.9. FK Kolín D - FK Kolín B     6:12

Branky :

Adam Zuska 5, Jan Gráf 2, Matěj Břichnáč 1, Matěj Polanecký 1, Matěj Tvrdík 1, Petr Pátek 1, Dominik Šimek 1,

Tentokrát se potkali dva týmy které v prvním mistrovském zápase prohráli a tak oba týmy chtěli napodruhé vyhrát.

Náš tým kde jsou o rok starší hráči vyhrával osobní souboje a bylo k vidění i několik pěkných akcí založených už od brankáře, přes obránce až k útočníkovi se zakončením střelou na branku.

Nejlepší výkony v utkání podali Anička, Adam ,Petr a i Dominik v bráně zachytal dobře.

Do dalšího utkání musíme jít se stejným zaujetím pro hru jako do dnešního zápasu, a i ostatní hráči se musí ještě více zapojit do hry.

J.B.

4.9. FK Kolín A – FK Kolín D    29:1 (6-0,10-0,13-1)

První mistrovské utkání jsme sehráli proti mladším kamarádům z Kolína. Hned od první minuty jsme začali mladší kluky přehrávat a začali padat góly. Ale s herním projevem jsem až tak spokojený nebyl, na druhou stranu se musím klukům zastat, protože v takovémto zápasu se hraje obtížně. Až o první pauze jsem klukům začal vysvětlovat, jak musíme hrát. Hned ve druhé čtvrtině to bylo vidět a začalo nám to tam ještě více padat.  První zápas máme za sebou a teď už se budeme jen zlepšovat.

J.B.

4.9. FK Kolín B – FK Kolín C 1:33 (0-7,0-8,1-8,0-10) Gráf

Dnes nás čekal první mistrovský zápas pro ti o rok mladším kamarádům z Kolína. Nečekal jsem jednoduchý zápas, ale že dostaneme takhle nakopáno, to by mě ani ve snu nenapadlo. Od prvního doteku míče jsem si připadal jako bychom byli poprvé na hřišti. Bylo to jenom bezhlavé hurá za míčem, který jsme ani nepotkali. Pokud se k nám dostal míč, okamžitě BUM pryč s ním. Toto se vážně na trénincích neučíme. To, co jsme se pracně naučili o trénincích a na soustředění jsme zakopali dvacet metrů pod zem. Na tento zápas musíme velice rychle zapomenout a o trénincích začít o to více makat.

J.V.

26.8. Stříbro a Bronz z Českého Brodu

Lepší zakončení soustředění jsme si nemohli přát. Zaslouženě jsme získali dvě medaile a zlato nám uteklo jen o kousíček.

Kluci toho měli po soustředění dost, protože jsme hodně trénovali, ale i tak se na tento turnaj na který jsme jeli přímo ze soustředění hrozně těšili.

Bylo to vidět v každém zápase, nasazení a vůle zvítězit převládala nad únavou.

J.B.

23.8. - 26.8. Soustředění v Ledečku

Naše první soustředění. Soustředění se zůčastnilo celkem 15 hráčů a 5 dospělých.

Počasí jsme si objednali a vyšlo nám na jedničku s hvězdičkou.

Kluci byli na svém prvním soustředěním v životě, a zvládli to statečně. Spali jsme ve stanech a i to kluci zvládli v pohodě.

Chtěl bych poděkovat Ratajím, které nám poskytli hřiště a kabiny k trénování.

J.B.

 

18.6.  Turnaj v krásném prostředí v Újezdu u Přelouče.

V neděli jsme absolvovali další turnaj, tentokráte v krásném prostředí nedaleko přelouče.

Nominace : Dominik Zíma, Jiří Biško, Jiří Svoboda, Štěpán Kroupa, Šimon Soukup, Lukáš Blecha, Marek Páv, Jakub Hovorka, David Kožíšek, Matěj Vokněr.

Na tomto turnaji jsme se prezentovali výbornou agresivní hrou, až na jeden zápas který jsme nezvládli ve svých hlavách a nesmyslně ho vypustili, musím kluky jen a jen chválit. Po součtu bodů a skóre po dvou skupinách jsme obsadili konečné páté místo. Chybělo jen kousíček a opět nám mohla cinkat na krku medaile. Musím pochválit tento skvěle organizovaný turnaj a rádi se sem zase vrátíme.

J.B.

17.6.  Turnaj v Neratovicích

Nominace : Dominik Paula, Matěj Vokněr, Petr Pátek, Matěj Polanecký, Honza Gráf, Oliver Kakara, Štěpán Michalák, Matyáš Novotný

Na tomto turnaji se střídali lepší okamžiky s horšímy. Dva z nominovaných hráčů hráli úplně poprvé soutěžní utkání, ale musím říci, že nezklamali, naopak vstřelili i nějaký ten gól. Na tomto turnaji bych vyzdvihl výkony některých hráčů : Dominik Paula, který zaskakoval v bráně a musím říci, že zachytal výborně a ještě vstřelil gól. Petr Pátek odbránil co mohl a statečně se pral o každý míč. Matěj Polanecký, poslední a nejlepší nakonec, skvěle Matěji a jen tak dál!!!

Poslední jsme neskončili, takže spokojenost a budeme se jen zlepšovat!!!

J.B.

10.6. Krásný turnaj v Pečkách

Nominace : Jiří Svoboda, Jiří Biško, Štěpán Kroupa, David Kožíšek, Dominik Blecha, Daniel Vopálka,Lukáš Blecha, Jakub Hovorka, Šimon Soukup, Matěj Vokněr.

V základní skupině jsme se potkali s týmy, které jsme podle mého názoru měli přehrát, ale skutečnost byla bohužel jiná. Z těchto pěti utkání jsme odehráli dvě utkání podle mých představ a byla z toho jedna pro nás smolná remíza a jedno přesvědčivé a zcela zasloužené vítězství nad týmem z Ustí nad Labem, který celý turnaj vyhrál.

Po odehrání skupin jsme sehráli ještě tři utkání o umístění. Všechny tři utkání jsme zaslouženě vyhráli.

Nakonec to stačilo jen na 9 místo.

Nejlepší hráč týmu Dominik Zíma.

J.B.

V sobotu 27.5. jsme se za krásného počasí zúčastnili turnaje Jiřího Maška v Horkách nad Jizerou.

Nominace: Vopálka, Vokněr, Polanecký, Páv, Blecha, Novotný, Michalák, Pátek

V prvních dvou zápasech nám chvíli trvalo než jsme se probudili a svými naivními chybami jsme soupeři vždy darovali branky. Na klukách se mě v těchto zápasech líbilo, že to nevzdali a bojovali až do konce. Hlavně v zápase proti proti Čelákovicím, kdy jsme prohrávali 0-3 a v posledních minutách jsme dokázali zápas otočit. Bohužel to byla naše poslední výhra na turnaji. S mladou Boleslaví jsme se drželi velice dlouho remízový stav a dokonce jsme měli brankové možnosti, kdy Mates Vokněr netrefil z půlky prázdnou bránu soupeře a Matyáš z malého vápna poslal balon pánubohu do oken. Branky jsme obdrželi až v posledních 4 minutách. Zápas s Xaverovem jsme totálně odevzdali, kdy se nechtělo nikomu běhat a nechali jsme Dana v brance na pospas útočníkům Xaverova, kteří z nás udělali trhací kalendář. Nutno podotknout, že Xaverov celí turnaj vyhrál a ve finále si namazal na chleba Mladou Boleslav 7-1. Zápas s Meteorem byl podobný zápasu s Xaverovem, ale kluci už alespoň bojovali. Poslední zápas s Brandýsem byl celkem vyrovnaný, ale soupeř na rozdíl od nás proměňoval příležitosti. V zápase o umístění jsme opět nedokázali proměnit své šance a skončili jsme na 12. místě ze 14 účastníků.

Dan nás v posledních zápasech podržel jen to chce zlepšit rozehrávku. Věřím, že chyb bude stále ubývat, jen se nebát. Matěj s Markem musí udržet koncentraci po celý zápas a bude to výborné. Pokud se věnovali hře a bavilo je to podávali výborné výkony. Nebojí se  obejít hráče a nahrát. Lukáš dobrý, ale umí lépe. Matyáš první dva zápasy výborný, pak už se tolik neprosazoval, ale jeden z mála hráčů, který se dokázal dostávat do šancí. Štěpán technika dobrá jenom to chce zrychlit a hrát víc dopředu. Petr bojovný výkon jen to chce zlepšit práci s balonem.

Kladně hodnotím hru s balonem a bojovnost a že se kluci snaží i když se jim nedaří. Nebát se něco vymyslet, obejít hráče i za cenu ztrát balonu.

Nejlepší hráč týmu Mates Vokněr.

FK Kolín – Slavia Radonice 3-4 (Pátek, Polanecký, Blecha)

FK Kolín – Čelákovice 4-3 (Novotný 3x, Vokněr)

FK Kolín –  FK Mladá Boleslav červení 0-5

FK Kolín – Xaverov 0-11

FK Kolín – Meteor Praha B 1-8 (Vokněr)

FK Kolín – Brandýs-Boleslav 0-4

0 11. místo

FK Kolín – Benátky nad Jizerou 0-2

1.) Xaverov černí,2.) M.Boleslav bílá, 3.) Xaverov červení……….11.) Benátky n.J., 12.) FK Kolín, 13.) Radonice, 14.) Milovice

JV

21.5.2017 Tři body vezeme z Radimi

Opět za krásného počasí jsme vyjeli do Radimi. V utkání jsme byli po celou dobu fotbalovější a lepší. Akorát nám v první čtvrtině trošku trvalo než si kluci srovnali střeleckou mušku, protože těch neproměněných šancí bylo hodně a tudíž jsme v ní prohráli 1:0. O přestávce jsme si řekli že budeme pokračovat stejně a ještě přidáme na důrazu před brankou domácích. Kluci od této druhé čtvrtiny předváděli pěkný bojovný a i fotbalový zápas. Nakonec jsme proti starším klukům v Radimi zcela zaslouženě vyhráli 11:8. Zápas byl i hodně tvrdý, z naší strany absolutně v rámci pravidel ale bohužel na straně domácích, byla na hráčích vidět flustrovanost z blížící se prohry a zvláště jeden nejmenovaný hráč domácích předvedl tři možná čtyři zákroky, které do fairplay hry rozhodně nepatří. Trochu bych vyčetl i trenéru domácího celku, který tuto situaci přehlédl bez povšimnutí a hráče nechal dále ve hře pokračovat. Za zápas klukům patří veliké poděkování a je vidět, že už se nebojíme ani o dvě hlavy větších protihráčů.

J.B. 

 

Turnaj 13.5.2017 v Radonicích

Zápasy ve skupině:

FK Kolín – Xaverov 0-10

FK Kolín – TJ Liblice 2-3 (Svoboda, Vokněr)

FK Kolín – Slavia Radonice B 1-3 (Vokněr)

FK Kolín – TJ Junior Praha 0-6

FK Kolín – FK Admira Praha 0-4

Zápasy o umístění

FK Kolín – SK Zeleneč 2009 2-0 (Kožíšek, Svoboda)

FK Kolín – Sokol Dolní Počernice B 2-0 (Kožíšek, Vokněr)

 V sobotu jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje ročníku 2008 v Radonicích. Kromě zápasů proti starším klukům jsme se museli popasovat s herním systémem 5+1.

Kromě zápasu s Xaverovem, kdy kluci tradičně ještě spali, předváděli v zápasech ve skupině kvalitní a bojovné výkony proti starším klukům. Škoda zápasů proti Liblicím a Radonicím, kdy jsme si vypracovali plno brankových šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. V zápasech o umístění jsme hráli proti stejně starým klukům, kde jsme soupeře už přehrávali, ale bohužel jsme opět plno šancí neproměnili. Ve skupině o umístění jsme oba zápasy vyhráli a obsadili jsme konečné 16. místo.

Líbilo se mi, že kluci žádný zápas nevzdávali a bojovali až do konce. Velká pochvala všem.

JV

10.5.2017 Krásný slunečný den vyšperkovaný super výkonem.

Kdo se přišel podívat na naše utkání proti FK Kolín (2008) určitě nelitoval.

Přesně takhle si představuji naší hru, aktivní, důrazné a hlavně neunavné napadání, sklízelo svoje ovoce i s o rok staršími borci.

I když kluci byli při střídání vždy ůplně vyšťavení, tak za tři minutky když opět nastupovali znovu makali na 200%.

Dřeli jeden za druhého a po závěrečném hvizdu rozhodčího, propukla obrovská radost z výhry 15:13.

Doufám, že závěrečnou děkovačku rodičům budeme opakovat co nejvíce.

J.B.

10.4.2017 Poprvé po zimě jsme se představili na domácím trávníku.

Druhý mistrovský zápas jara jsme odehráli před domácím publikem a bylo se na co dívat, diváci viděli celkem 28 branek.

V pondělním krásném počasí jsme u nás v areálu přivítali hosty z Českého Brodu. Hosté k nám přijeli se stejně starými hráči jako je náš tým tedy roč. 2009 a protože tam s tímto ročníkem mají trošku problém byli doplněny o tři hráče roč. 2010. Od začátku do konce jsme ve hře dominovali a nebýt čtyř zaváhání odehráli jsme zápas s čistým kontem. Ve hře byli k vidění skvělé individuální ale i týmové výkony. Při hře jsme měli prostor k nacvičení rohů a autů, kterých jsme měli spoustu. V zápase jsme nakonec vyhráli 24:4. Myslím, že kdo se přišel na naše vycházející hvězdičky podívat nelitoval a v krásném slunečném počasí si zápas užil.

J.B.

5.4.2017 První mistovské utkání po zimě.

Po zimní přestávce jsme jeli k prvnímu mistrovskému utkání do Velimi. Na krásném hřišti, který ve Velimi mají jsme odehráli velmi povedený zápas.V zápase jsme měli tři čtveřice které jsme střídali. A musím s velikou radostí říci, že všechny naše čtyřky hráli s velikou chutí a o 7 branek, které jsme vsřelili se podělili. Nakonec jsme zaslouženě zvítězili 7:5.

Jsem hrozně rád, že se začínají rozehrávat i kluci, kterým to na podzim ještě tolik nešlo, ale to je přesně to o čem jsem přesvědčený celou dobu, že i těm teď o trochu slabším musíme dát čas a oni se postupně tréninkem budou zlepšovat a zlepšovat. Tímto děkuji rodičům za trpělivost.

J.B.

8.1.2017  Z turnaje pro U9 si vezeme bronz.

Na první turnaj v novém roce jsme jeli do Kostelce nad Černými Lesy. Utkali jsme se zde se soupeři ročníku 2008.

Je vidět, že kluci si už zvykají na tyto starší protihráče a čím dál tím více se jim vyrovnávají a někdy i přehrávají.

Před začátkem turnaje jsem měl trošku strach o naše učinkování na tomto turnaji, protože už od pátku jsem sčítal omluvenky, z důvodů onemocnění. Nakonec jsme absolvovali turnaj v počtu 6 hráčů. Ale kluci všechny zápasy odmakali na 150 % a zcela zaslouženě brali bronz.

Každý z nich si po vyhlášení nesl hrdě bronzovou medaili a Jirka Biško ještě navíc cenu za nejlepšího hráče týmu.

Gratulace k výkonu a nasazení v každém zápase.

Sestava : Zíma, Biško, Pátek, Kroupa, Blecha, Kožíšek.

Střelci : Biško 2x, Kroupa 1x, Blecha 1x, Zíma 1x.

J.B.

18.12.2016 Neoblíbená bramborová medaile

V neděli dopoledne jsme se vydali na turnaj do Říčan pro ročník 2008.

Jeli jsme tam s velkou neznámou, nevěděli jsme jak budou naši mladší a menší kluci schopni konkurovat o rok starším a tudíž i vyspělejším hráčům.

A musím s velikou radostí konstatovat, že jsme s naší bojovností a zarputilostí, byli naším konkurentům více než vyrovnaným soupeřem.

Ve skupině jsme po bojích skončili na druhém postupovém místě.

V následných dvou utkáních jsme si vybrali trošku fotbalové smůly a stačilo to na neoblíbenou bramboru.

Na tomto turnaji jsme se přesvědčili, že jsme schopni hrát vyrovnané utkání s kluky ročníku 2008.

Hrozně mě potěšilo, že po odehrání naší skupiny, se na naše utkání chodil dívat trenér nakonec vítězného týmu Admira, líbila se mu naše zarputilost a výsledná hra.

Také mě potěšila reakce pořadatele turnaje, který mi totéž sdělil po skončení turnaje.

Velká pochvala.

Sestava : Paula, Kroupa, Soukup, Vokněr, Biško, Svoboda Jirka, Svoboda Honza, Blecha, Páv, Hovorka

Bronz v Černošicích

Na kvalitně obsazený odpolední turnaj do Černošic jsme jeli s přáním hrát rychlý, útočný a agresivní fotbal.

První zápas jsme si zvykali na velkou halu. (musím podotknou, že krásnou).

V dalších zápasech už jsme hráli náš agresivní fotbal s vysokým napadáním, a s hrou na tři útočníky a jednoho obránce, jsme toho soupeřům moc nedovolili.

Je pravda, že nějaké góly jsme i dostávali ale to nám až tolik nevadí.

V posledním našem utkání na turnaji jsme se potkali se Slavií a musím říct, že jsme se do našich sešívaných soupeřů pustili nebojácně a zaslouženě jsme vyhráli 2.0.

Po součtu bodů jsme skončili na krásném 3 místě a získali jsme bronzové medaile.

Velká gratulace patří všem zůčastněným, jen tak dál!!!!

Sestava: Zíma, Biško, Svoboda Jirka, Kroupa, Blecha, Michalák, Pátek, Tvrdík

J.B.

Hodnocení po odehrané (půlsezóně)

Podzimní část sezóny je za námi.

Tato pasáž sezóny byla ve znamení, zvykat si na hru proti starším a silově vyspělejším klukům. Myslím, že jsme se s tím až na pár výjímek poprali statečně a v některých zápasech jsme byli i fotbalovější, což mě strašně těší. Postupem času se nám bude zvětšovat herní praxe a věřím, že většinu zápasů budeme schopni i starším klukům konkurovat a třeba je i porážet.

Máme v týmu celkem 21 hráčů a od posledního tréninku i jednu hráčku!!!!!

Tolik kluků a holek v jednom ročníku je super, když se všichni sejdeme a z nějakého důvodu může jenom jeden trenér tak to je mazec. A i proto jsem hrozně rád, že se sami nabídli dva tatínkové s možností pomoci s tréninky popřípadě zápasy, Děkuji moc.

V zimě budeme mít tréniky hodinu kvůli halám, ale od jara natáhneme tréninky na hodinu a půl, hodinku na cvičení a půl hodiny na hraní. V tomto věku je hrozně důležité hrát hrát a hrát!!

Na závěr bych chtěl poděkovat Honzovi za spolupráci.

A klukům za pracovitost a touhu se zlepšovat.

Jiří Biško

24.10.2016

Poslední mistrovské utkání letošního roku se obzvlášť povedlo. Z kluků jsem měl obrovskou radost a viděl jsem na nich velikánskou chuť zvítězit i když se to nakonec o kousek nepovedlo. Hrálo se opět proti starším klukům tentokráte z Radimi a moc jsme jim toho nedovolili, akorát na tvrdé střely z dálky jsme neměli recept. Ale v kombinační hře jsme byli určitě lepší a s dnešním výkonem jsem byl spokojen.

J.B.

19.10.2016

Dnes jsme sehráli dvě utkání jedno proti FK Kolín (2008) a druhé proti FK Kolín (2010).

Proti starším klukům jsme odehráli velice kvalitní utkání. Hrálo se rychle a důrazně.

Velmi dobrý výkon odehráli všichni kluci, kteří se do utkání zapojili a úplně nejvíce se zápas povedl Jirkovi Svobodovi, který skvěle zůžitkoval práci celého týmu a vstřelil parádních 5 gólů.

V druhém utkání jsme se naopak utkali s hráči o rok mladšími. I když jsme zápas vyhráli, tak se nám nedařilo kombinovat a hra od nás nebyla dobrá.

Někteří kluci musí začít lépe pracovat, jinak se nebudou zlepšovat a ti ostatní se jim budou pomalu ale jistě zdalovat.

J.B.

15.10.2016 Zápas v Pečkách

V Pečkách jsme odehráli vyrovnané utkání kde padalo docela dost gólů do obou branek.

Některým hráčům se zápas skvěle vydařil například : David (Kožíšek) zahrál výborně a potvrdil to i třemi góly, je vidět, že se po nemoci vrací opět ke skvělé hře.

Další který zahrál vydařené utkání byl Mates (Vokněr), výborně obcházel protihráče a i když se mu nepodařilo vstřelit gól byl obrovským přínosem v utkání.

Třetí kdo záhrál dobře a gólově zužitkoval práci týmu byl Jirka (Svoboda), který vsřelil tři góly.

Ale chválím všechny musíme dál bojovat.

J.B.

10.10.2016 Zápas proti našim starším kamarádům FK Kolín (2008)

Do zápasu jsme zapojili všechny hráče co jsme měli k dispozici, takže jsme střídali čtyři čtveřice.

Všichni kluci hráli se zaujetím a snažili jsme se to co nejvíce starším protivníkům znepříjemnit.

Pochvalu zaslouží všichni hráči za bojovnost a nasazení.

J.B.

3.10.2016 Přivítali jsme Český Brod A (2008)

V tomto utkání byli hráči Českého Brodu o rok starší a asi o dvě hlavy vyšší, takže nás přetlačili silou.

V zápase se nejvíce blískl Lukáš Blecha, který dal 4 góly a spolu s ním odehrál výborné utkání Šimon Soukup, který rovněž vstřelil gól.

Nic se neděje a pokračujeme dál. Hurá na další utkání kde máme Kolínské A (2008).

J.B.

29.9.2016 V Zásmukách jsme se dlouho rozjížděli

V dalším kole mistrovských utkání jsme jeli do Zásmuk.

V prvních dvou čtvrtinách jsme byli zaskočení a nedostávali jsme se moc do hry, a proto jsme zaslouženě prohrávali.

Ve třetí čtvrtině jsme hru vyrovnali a v ní jsme remizovali.

Kluci zjistili, že i proti starším a vyspělejším klukům můžou hrát fotbal a podle toho vypadala poslední čtvrtina, kterou jsme vyhráli 5:1!!!!!!

Musíme dál pokračovat jako jsme tento zápas končili a bude to super, i rodiče začali fandit a udělali klukům pěknou atmosféru.

J.B.

19.9.2016 Prohra po velmi dobrém výkonu

K dalšímu mistrovskému utkání přijeli hráči z Velkého Oseka.

Bohužel soupeř měl 3 hráče o ročník starší a to asi rozhodlo, v tomto věku je každý rok hrozně znát.

Naši kluci ale bojovali statečně a to i s o hlavu většími protihráči.

Dali jsme 5 pěkných gólů po vypracovaných akcích.

Na klukách je vidět zápas od zápasu zlepšení a těší mě zaujetí do hry, takhle budeme dál pokračovat a věřím, že na vánoce už budeme s o rok staršímy kluky hrát vyrovnané partie.

J.B.

16.9.2016 Druhé mistrovské utkání již vítězně.

V druhém kole mistrovských zápasů jsme jeli do Českého Brodu a utkali jsme se se stejně starými kluky.

Hrálo se na dvou hřištích, tudíž jsme zapojili všechny hráče co máme k dispozici.

Na obou hřištích jsme přesvědčivě vyhráli a v zápase jsme byli lepší a bojovnější.

Po skončení zápasu konečně mohl zaznít vítězný pokřik, jen tak dál kluci.

J.B.

5.9.2016 První mistrovské utkání.

Do prvního mistrovského utkání jsme šli s velkou neznámou, poprvé jsme hráli proti starším klukům a nebylo to nejhorší.

Chyběl nám trošku větší důraz ale to natrénujeme. Poprvé k utkání nastoupil i náš brankář a bylo to trošku vidět ale potenciál v sobě má a budeme na tom pracovat. Ostudu jsme neudělali.

J.B.

27.4.2016  Přátelské utkání v Kolíně s Velimí

Tentokrát jsem na zápas vzal jen 9 hráčů, kvůli častému střídání a aby kluci nevypadli z tempa.

Nominovaní hráči: Marek Páv, Štěpán Kroupa, David Kožíšek, Jiří Biško, Jiří Svoboda, Dominik Zíma, Dominik Paula, Lukáš Blecha, Jakub Hovorka.

Od začátku zápasu jsme se snažili rychle soupeři odebírat míče a musím říci, že se to klukům dařilo na výbornou.

Pochvalu zaslouží všichni za obrovskou snahu a zaujetí do hry.

Těší mě, že bylo při hře vidět to co jsem chtěl aby kluci dělali a tím jsme soupeře přehrávali.

O výsledek mi nešlo i když jsme soupeře z Velimi o dost přestříleli.

Doufám, že k dalším zápasům přistoupíme minimálně stejně jako k tomu dnešnímu.

J.B.

20.2.2016 Přátelské utkání v Pečkách

V sobotu po obědě jsme zavítali na přátelské utkání do haly v Pečkách.

Tohoto zápasu jsem se zůčastnili v hojném počtu celkem 15 hráčů.

Někteří kluci hráli zápas ůplně poprvé v životě. Natěšení na zápas bylo vidět už ve čtvrtek na tréninku.

V zápase jsme střídali všechny hráče aby si všichni zahráli, hráli jsme 3 x 20 min.

Na někteřích klucích už je znát, že začínají chápat jak a kde se na hřišti pohybovat.

Zápas jsme vyhráli 6:4 ale o výsledek vůbec nešlo, hlavně že jsme si všichni dobře zahráli.

J.B.

 

23.1.2016 Jsme se zůčastnili velice silně obsazeného turnaje ve Vlašimi.

Složení : FK Kolín, Vlašim, Benešov, Votice, Táborsko, Slavia Praha

Byl to náš teprve druhý turnaj i přesto jsme hráli vyrovnané zápasy se všemi soupeři.

Nakonec jsme skončili na 5 místě ale určitě jsme ostudu neudělali.

Pevně věřím, že už brzy z nějakého turnaje přivezeme zlaté medaile.

J.B.