MU, PU, turnaje,...

29.9. Kolín vs Náchod                  2:2 (6:7p.)

S dnešním soupeřem hrajeme vždy vyrovnané bitvy, a proto jsme očekávali hodně těžký zápas. Což se nakonec také potvrdilo. V úvodu jsme byli suverénně lepší a fotbalovějším mi a zaslouženě jsme šli do vedení po výstavní akci a ještě hezčím zakončením „Dýna“. Druhý gól jsme přidali po ukázkové kolmici a samostatném úniku „Jahyho“. Posledních 5 minut prvního poločasu jsme vypadli z rytmu a byli jsme rádi za poločas. Bohužel tak jak, jsme skončili prví poločas, jsme začali druhý a hned v úvodu druhého jsme inkasovali na 2:1. Potom se hra přelévala z jedné strany na druhou bez větší gólové šance na obou stranách. Ale pět minut před koncem zahrávali hosté standartní situaci a nám balón nešťastně propadl a na pískovém terénu se neodrazil tak jak by měl a zapadl až do naší sítě. Rozhodčí ukončil utkání za stavu 2:2 a šlo se do penalt, v těch měl více štěstí náš soupeř, a proto si odvezl bod navíc.

J.B.

15.9. Kolín vs Trutnov                  3:0

Dneska k nám přijeli hráči z Trutnova a rozhodně nepřijeli odevzdat body lacino. Hned v úvodu jsme soupeře zmáčkli a po krásné akci se prosadil „Dýn“. Do poločasu jsme si vytvořili ještě několik gólových příležitostí ale ani „Jahy“, „Novas“ a Mates s e nedokázali gólově prosadit. Po poločase jsme přestali správně pracovat a soupeř měl více ze hry, i když si nedokázal vytvořit vyloženě gólovou šanci. V posledních deseti minutách soupeř ještě více otevřel hru a mi jsme se dokázali dvakrát prosadit nejprve „ Otry“, který nám vypomohl od mladších a potom se krásně po rohu prosadil Jirka Herout.

J.B.

24.8. Cidlina vs Sparta Kolín       4:4 (5:4p)

První mistrovské utkání jsme odehráli na krásné trávě v Chlumci nad Cidlinou.

Do zápasu jsme vstoupili hodně vlažně a domácí hráči nás ve všech směrech přehrávali.

Výsledek tohoto vstupu do utkání byl takový, že v 16 minutě bylo skóre 2:0 pro domácí.

Po hrůzostrašných 20 minutách jsme konečně začali trošičku hrát a první poločas, který rozhodně nebyl podle našich představ jsme nakonec prohráli 3:2.

V kabině proběhla trošičku bouřka a do druhého poločasu jsme naskočili jako úplně nový tým.

Tento poločas rozhodně patřil nám a předváděli jsme poctivý bojovný ale i velice fotbalový výkon.

Zaslouženě jsme utkání otočili v náš prospěch ale bohužel za stavu 4:3 pro nás soupeř z ojedinělé akce dokázal vyrovnat a zápas skončil remízou 4:4 a šlo se na penalty.

V penaltách měl náš soupeř více štěstí a tudíž získal bod navíc.

Za druhý poločas musím kluky pochválit ale za první hodně pokárat, v jiném zápase už se to nemusí podařit otočit.

J.B.

Sparta Kolín vs Třebeš               5:0

Druhé mistrovské utkání a naše první domácí.

Přijel k nám soupeř z Třebeše a nečekalo nás nic lehkého, protože náš dnešní soupeř v prvním kole vyhrál ve Vysokém Mýtě.

Od první minuty jsme soupeře zatlačili a hráli jsme na něj ve vysokém pressinku což na něj velice platilo. Bohužel jsme v první půli zahodili snad 7 tutových gólových šancí a soupeř zahrozil jen z jedné nebo dvou brejkových situací, tak poločas skončil 0:0.

O přestávce jsme kluky nabádali ke stejné hře jako doposud, jen aby zachovali více klidu při zakončení, že to tam nakonec spadne.

A naštěstí jsme měli pravdu a střeleckou smůlu jsme protrhli 5 minut po poločase a tímto gólem to z kluků spadlo a druhý poločas byl zcela v naší režii, bez jediné gólové šance soupeře.

Zaslouženě jsme vyhráli 5:0 a mohli si poprvé v sezóně zakřičet vítězný pokřik.