Mistrovská utkání Jaro 23:

SK Sparta Kolín FK Jablonec B 0:2

Sestava: Hurt - Bárta, Pluhař, Stuchlík (38' ČK), Krupka, Fíla, Tichý, Drobnyi, Majer, Jahoda (80'), Zeman

Střídající: Kvasil (80')

Branky: 38' vlastní, 71' Finnimore

 

SK Vysoké Mýto - SK Sparta Kolín 6:0

Sestava: Fejfar - Bárta, Čáslava (73'), Stárek (15'), Žemba (73'), Tichý, Drobnyi, Majer (45'), Jahoda, Koutský, Zeman

Střídající: Jech (46'), Fíla (15'), Šrámek (73'), Kvasil (73')

Branky: 6' Škorpil, 10' a 57' Briol, 33' Řehák, 35' Diaz, 84' Martinec

Do Mýta jsme odjížděli bez stoperů a obranou řadu jsme slepili jak se dalo. Dominance na míči a jeho držení po většinu zápasu, konstruktivní rozehrávka nám nebyla nic platná. Moment překvapení chyběl, nabídky v pohybu bylo málo a represink po ztrátě byl slabý. Soupeř hrozil každým brejkem. Hráči Tichý, Koutský, Drobnyi a Zeman dřeli za celý tým, ale čtyři hráči z deseti je málo. Druhý poločas jsme přidali na otáčkách a změnili rozestavení, což alespoň trochu zjednodušilo práci uprostřed hřiště a pozitivem bylo i nastavení hlav na snahu vstřelit branku. Domácím stačilo jen pozorně bránit a počkat si na nějakou naši nepřesnost. V ten moment byli ve smrtících brejcích. Na jednu stranu je výsledek až krutý, na druhou stranu jen ukazuje, jaké výkonnostní rozdíly mezi hráči v našich řadách jsou. Džony

 

SK Sparta Kolín - MFK Trutnov 2:2

Sestava: Fejfar - Bárta (45'), Krupka, Stuchlík, Stárek (66'), Tichý, Drobnyi, Majer (33'), Jech (45'), Koutský, Zeman

Střídající: Žemba(>33'), Čáslava (>46'), Šrámek (>46', <71'), Jahoda (>66'), Středa (>71')

Branky: 8' Tichý, 30' Drobnyi - 15' Páv, 17' Gábele

Kromě nezachyceného začátku utkání a nedůrazné pětiminutovky mezi 13. a 18. minutou kluci předváděli skvělé výkony. Aktivita bez míče, rychlá rotace kolem soupeře i nebezpečné individuální průniky skrz odkrytou stranu soupeře. Ze špatných momentů se snad poučíme a budeme chtít být více koncentrovaní a nekompromisní po celou dobu utkání od úvodního hvizdu. Druhý poločas to bylo o dobývání jedné branky a soupeř se spoléhal jen na nebezpečné brejky. V předfinální a finální části nám chybí více klidu. Často si sami prostor zbytečně zavíráme a pak zbytečně se soupeřem válčíme, než abychom si trpělivě a kvalitně připravili prostor pro náběh a průnikovou přihrávku do koncových zón. Skvěle zahráli záložníci Tichý, Drobnyi, Zeman a na křídle byl nebezpečný Koutský. Svůj díl tvrdé práce pro tým si odvedl i Jech. Musím pochválit i kluky z mladšího dorostu, kteří po shození počáteční nervozity předvedli rovněž dobré výkony. Celkově jsme byli až na zmíněné nedostatky spokojeni s přístupem a touhou zvítězit. Víme kde nás tlačí bota a nepřestáváme pracovat. Džony

 

MFK Chrudim - SK Sparta Kolín 10:3

Sestava: Hurt - Bárta, Krupka, Fíla (43'), Jahoda (76'), Tichý (71'), Drobnyi, Majer, Jech, Koutský, Zeman

Střídající: Žemba(43'), Kvasil (71'), Helcl (76')

Branky: 18' Drobnyi, 45' a 65' Koutský

Máme spoustu práce. Džony


SK Sparta Kolín - FC Slavia Hradec Králové 0:0

Sestava: Fejfar - Bárta, Krupka, Soukup, Žemba, Fíla, Tichý, Drobnyj, Majer, Čáslava (16'), Bolard (68')

Střídající: Šrámek (>16'), Kvasil (>68')

Branky: nikdo

Jelikož nás trápí široká marodka, museli do zápasu zasáhnout rovnou 4 borci z mladšího dorostu a rozhodně nezklamali. Do utkání jsme šli s odhodláním napravit dojem z výkonu v Liberci. Herně se nám příliš nedařilo a soupeř působil fotbalověji. My jsme se snažili čelit bojovností, kterou našim barvám nelze upřít. Přestože v utkání branka nepadla, šance byly k vidění na obou stranách. Zatímco my jsme v koncovce volili špatné řešení, nás minimálně třikrát podržel brankář Fejfar. Máme před sebou velkou spoustu práce.
Jiřina


FC Slovan Liberec "B" - SK Sparta Kolín 7:0

Sestava: Hurt (45') - Bárta, Krupka, Soukup, Žemba (45'), Fíla (78'), Tichý (73'), Drobnyj, Majer, Čáslava (45'), Zeman

Střídající: Fejfar (46'), Jech (46'), Pluhař (73'), Stuchlík(46'), Kvasil (78')

Branky: Janů (16'), Dolejš (32'), Salich (33', 58'), Mazur (37'), Novotný (84'), Beran (87')

Jsme na tom jako Manchester United po zápase s Liverpoolem...
Jiřina


SK Sparta Kolín - FK Čáslav 1:1

Sestava: Fejfar - Bárta (73'), Pluhař, Soukup, Žemba, Fíla, Jech (45'), Drobnyj, Majer (65'), Koutský, Zeman

Střídající: Jahoda (>73'), Čáslava (>46'), Krupka (>65')

Branky: 30' Koutský - 62 vlastní

Začátek utkání jsme prospali a přežili velkou šanci soupeře. Poté už se celý poločas odehrával v režii našich hráčů. Trpělivou kombinací si vytvářeli zajímavé příležitosti, bohužel brankou skončila pouze jediná. Začátek druhého poločasu pokračoval ve stejném duchu. Kluci si vytvářeli brankové příležitosti, ale nedotáhli jsme kvalitní zakončení. Hosté hrozili ze standardních situací a po jedné z nich si bohužel nešťastnou tečí dáváme vlastní gól. Tímto okamžikem se naše hra sesypala. Kombinace a trpělivost vymizely, nahradila je zbrklost a přílišná individuální snaha o rozhodnutí zápasu. Tím jsme usnadnili soupeři cestu k zisku bodu.
Z tohoto utkání si neseme dobrý pocit z předváděné hry v první hodině utkání a pozitivem rovněž je odhodlání utkání dotáhnout do vítězného konce. Na čem musíme zapracovat je naopak klid ve finální fázi, který do ní přinese kvalitu a kýžené branky. Stejně tak chceme zapracovat na udržení kvality hry při nepříznivém průběhu utkání.
Jiřina


Bohemians Praha B - SK Sparta Kolín 1:1

Sestava: Hurt - Bárta, Pluhař (68'), Soukup, Žemba, Fíla (80'), Tichý, Drobnyj, Majer (83'), Koutský (68'), Zeman

Střídající: Jahoda (>80'), Čáslava (>68'), Krupka (>68'), Jech (>83')

Branky: 57' Lopatář - 69' Tichý

V prvním poločase se hrál velice kvalitní fotbal z obou stran a přestože poločas skončil bez branek, na obou stranách byly k vidění brankové příležitosti. Více šancí si vytvořili naši hráči. V koncovce nám chyběla kvalita - klid a důraz.
Na začátku druhého poločasu jsme na dvacet minut vypadli z role. Dímácí nás zatlačili a z volného kopu šli do vedení. Nás dostal zpět do zápasu individuální akcí Míra Tichý a přesnou ranou vyrovnal. Utkání mohlo skončit vítězně pro oba týmy, ale remízový stav nakonec vydržel až do konce a oba týmy si tak připsaly bod za zaslouženou remízu.
Fotbal to byl pohledný a naši borci si zasloužili obdiv a gratulaci k povedenému výkonu. Pochvalu za zlepšený pohyb bez míče, která nám přinesla lepší kombinaci i ve složitých situacích. Na druhé straně potřebujeme zapracovat na fyzické kondici. Slovy trenéra Bohemians: "Kdyby bylo z téhle soutěži víc takových zápasů, bylo by to skvělé!"
Jiřina


SK Sparta Kolín - Viktoria Žižkov B 0:2

Sestava: Fejfar - Stárek (45'), Pluhař, Krupka, Žemba (45'), Soukup, Tichý, Drobnyj, Majer (30'), Koutský (72'), Zeman

Střídající: Bárta (>30'), Čáslava (>46'), Fíla (>46'), Jech (>72')

Branky: nikdo

Na domácí půdě jsme na hlavním stadionu přivítali béčko žižkovské Viktorie. Většinu zápasu - kromě posledních 15 minut první půle, kdy nám vycházel presink - jsme tahali za kratší konec. Potřebujeme si uvědomit a přijmout zodpovědnost, jinak se dál neposuneme. Z herního projevu byl cítit alibismus a hra na náhodu. Kdo se snažil tvořit, byl trestán neaktivitou a následnou kritikou spoluhráčů. Čeká nás dlouhá cesta. Džony


FK Brandýs-Boleslav - SK Sparta Kolín 0:3

Sestava: Hurt - Bárta (45'), Čáslava, Fíla, Jech, Koutský (87'), Krupka (45'), Soukup, Tichý, Zeman, Žemba

Střídající: Kvasil (>87'), Majer (>46'), Pluhař (>46')

Branky: 34' a 64' Jech, 75' Čáslava

V utkání jsme měli tři cíle - 3 body, bez inkasované branky a žádné zranění, což jsme splnili. Herní projev ovšem nebyl ideální, především v první půli. Po několika neproměněných šancích a nepřesnostech zbytečně rostla nervozita. Druhý poločas přinesl zlepšení a zaslouženou pojistku, ale soupeř byl celý zápas nepříjemný a nebyl daleko od vstřelení branky.

Přestože jsme zápas s posledním celkem výsledkově zvládli, s předvedenou hrou nemůžeme být spokojeni ani v útočné, ani v obranné fázi. Nejvíce nás trápí netrpělivost a touha zbourat hlavou zeď...Na druhou stranu se trenérům odměnil snajpr na hrotu útoku Jech hned dvěma brankami a sahal po hattricku. Dobré bylo taky to, že během utkání zlepšovali svůj herní projev všichni jednotlivci a tím pádem i celý tým. 

Džony


SK Sparta Kolín - FC Háje JM 4:1

Sestava: Hurt - Fíla (70'), Pluhař, Krupka, Žemba - Soukup (62'), Koutský, Tichý - Bárta (70'), Čáslava (62'), Zeman

Střídající: Stárek (>62'), Jahoda (>62'), Jech (>70'), Majer (>70')

Branky: 40' Soukup, 54' Koutský, 70' Fíla, 87' Tichý - 89' Limberg

Pod novým trenérským duem - Černý Jan, Černý Jiří - kolínští starší dorostenci získali v prvním zápase 3 body. V prvním poločase se hrálo 40min na jedné polovině a to na polovině hostí, ale z vypracovaných šancí jsme dokázali proměnit jedinou. Krásně předloženou přihrávku pod sebe vyšperkoval Marek Soukup luxusně umístěnou ranou na zadní tyč. V poslední pětiminutovce ale soupeř zahodil obrovskou šanci po sérii chyb v bránění. Prvních 15 minut druhého poločasu jsme se na hřišti hledali. Otěže hry převzal soupeř, ale naši borci se tak mohli pustit do rychlých protiútoků do otevřené obrany. Když se po souboji v pokutovém území dožadoval domácí kotel penalty, rozhodčí ukázal na rohový praporek. Následnou rozehrávkou ale čahoun Koutský dostal od spoluhráčů dva dárky - odtažení všech bránících hráčů soupeře a perfektně načechraný balón přesně do svého čela v otevřeném prostoru uprostřed pokutového území soupeře. Skvostný týmový gól. Soupeř pak odpadl hlavně psychicky, ale sil na celoplošný presink už v našich řadách nebylo tolik. Hru jsme však kontrolovali a hosty do větších šancí nepouštěli. Vedení pak ještě navýšili Fíla s Tichým a další vytvořené šance zůstaly nevyužity. Šetříme si je na další zápasy. :) Hráče musím pochválit za nasazení po celou dobu utkání. Mrzí nás, že jsme neudrželi konto a obdrželi branku v čase 89:59... Počáteční mouchy doufám vychytáme co nejdříve a budeme předvádět ještě kvalitnější fotbal plný krásných útočných akcí a zajištěné obrany. Také musíme zvednout celkovou kondici, abychom zvládli vyšší tempo po delší časový úsek utkání a mohli si dovolit v zápasech doopravdy dominovat a kontrolovat hru spíše na míči, než v obranném bloku. Jsem rád, že nikdo nepropadl a všichni hráči, kteří do utkání nastoupili ukázali své kvality.

3 body tak zůstaly doma a tak stále držíme krok s čelem. Gratuluji hráčům k vítězství a bodům. 

HC


TJ Sokol Třebeš - SK Sparta Kolín 2:2

Sestava: Fejfar (36') - Bárta, Fíla, Jahoda (77'), Koutský, Krupka, Majer (62'), Pluhař, Soukup, Tichý, Zeman 

Střídající: Hurt (>36'), Žemba (>62'), Čáslava (>77')

Branky: 30' Bartoníček, 55' Jursík - 19' Jahoda, 26' Koutský