sezóna 2017/18

16.6.2018, PU Benešov 17:16

a 12 min

Sestava modří: Dvořáček, Hercog J.+T., Jeřábek, Loukota, Suchánek

Sestava žlutí: Dusil, Fořt, Johannis, Kopecký, Sýkora, Šíma

 

>Výsledky modří:

FK Kolín – Benešov žlutí             3:5 (2x Loukota, Dvořáček)

FK Kolín – Benešov zelení          3:4 (3xDvořáček)

FK Kolín – Benešov oranžoví      4:2 (3x Dvořáček, Suchánek)

Výsledky žlutí:

FK Kolín – Benešov zelení           2:2 (2x Kopecký)

FK Kolín – Benešov oranžoví       1:1 (Dusil)

FK Kolín – Benešov žlutí              4:2 (2x Kopecký, Dusil, Šíma)

 

FK Kolín žlutí - FK Kolín modří     8:3 (3x Dusil, 2x Kopecký, Johannis, Fořt, Sýkora / 2x Dvořáček, Suchánek)

 

Na závěr sezóny odjelo velmi oslabené mužstvo (10 omluvenek) na přáteláček do Benešova. V tomto počtu jsme se domluvili na systému miniturnaje, kde Benešov udělal tři týmy a my týmy dva. Jéňa přijel se zraněním a nešlo to, takže po prvním zápase hráli modří dokonce bez střídání, žlutí střídali jednoho hráče. Bylo to náročné a výživné. Ukázalo se, že kluci na Benešov umí, i když to někdy dřelo, prosadili jsme se především ve hře 1 na 1. Někteří hráči musí zapracovat na pozornosti v utkání a držení pozic. Do žákovské ligy je sice daleko a zatím „si hrajeme“, ale postupem času se toto začne měnit na „hraní fotbalu“ – z touhy si hrát k touze vyhrávat.

_______________________________________________________________________________________________________________________

10.6.2018, TU ZelenCUP

a15 min

Sestava: Dusil (br), Dvořáček, Fořt, Jech J., Jech M., Kopecký, Souček, Šíma, Vlachovský

FK Kolín – Bruntál 8:0 (3x Souček, Dvořáček, Kopecký, Vlachovský, Jech M., Fořt)

FK Kolín – Slavia 0:6

FK Kolín – Jelenia Gora 3:4 (Souček, Dusil, Jech M.)

FK Kolín – MFK Most 2:4 (Vlachovský, Kopecký)

FK Kolín – Liberec 8:0 (3x Souček, 2x Dvořáček, Šíma, Vlachovský, Jech M.)

FK Kolín – Junior Chomutov 8:1 (3x Kopecký, 3x Souček, Šíma, Jech J.)

FK Kolín – FAPV 12:0 (6x Souček, 2x Dvořáček, 2x Šíma, Jech J., Vlachovský)

 

Herně velmi povedený turnaj, spoustu nastřílených gólů (více měly jen Sparta a Slavia/54/, stejně Most/41/ ). Agresivita, napadání, kličky, průniky, střelba, spolupráce. Naše hra byla super, kromě zápasu s Jeleniou Gorou, která bohužel svým stylem zvítězila a jejich hra kluky znechutila. Bohužel i druhá polovina zápasu se Slavií byla odevzdanější. První zápas kluci smetli Bruntál, jednoznačná záležitost, se Slavií jsme začali dobře, ale bohužel z našeho tlaku nepadl gól a Slavia se po jednom z brejků ujala vedení a pak už to dřelo. Nicméně kluci se snažili a za to jim nemohu upřít chválu. Se soupeřem z Polska to taky bylo na jednu bránu a bohužel 4 nákopy dopředu náš vysoký pressing neunesly a hlavy padly dolů. Jediný opravdu nepovedený zápas, a když jsme znovu začali hrát, stačilo to „pouze“ na snížení na 3:4, ale v tomto systému turnaje se každý gól počítal. S Mostem jsme byli jasně lepší, což uznal i trenér soupeře: „Dnes jste byli jediný tým, který nás přehrál“.

Zápasy s Libercem, Chomutovem a fotbalovou akademií Petra Voříška byly jednoznačnou záležitostí.

V tomto turnaji byl systém nastaven na vstřelený počet gólů ze všech zápasů. Nehrálo se na výhry a prohry na body, což pro nás bylo dobře, protože nám to střílelo, ale právě Mostečtí, kteří zvítězili ve všech utkáních na turnaji, nastříleli stejně gólů, jako my a ještě se strachovali, aby si vůbec zahráli o bronz... I přes tři prohry jsme obsadili ve skupině třetí místo (druhé nám uteklo o vzájemný zápas při shodě gólů) a pro bouřku se nehrál zápas o umístění, takže jsme se podělili o 5. Místo s Jabloncem.

Všem klukům patří obrovská pochvala za napadání a agresivitu s chutí odebírat okamžitě soupeřům míč a následně s ním vymyslet něco směrem dopředu. Chumlujeme stále méně, to je skvělé, útočníci okamžitě napadají rozehrávku soupeře, krajní hráči po zisku míče okamžitě přechází do protiútoků průniky a zadní hráči zajišťují celé pole, navíc také předvedli dobrou rozehrávku po zisku míče a povedl se i nějaký ten průnik. Těžko vyzdvihovat jednotlivce, když si pochvalu zaslouží úplně všichni. Samostatnou kapitolou byl Táda v brance. Velká pochvala. Skvělé zákroky a bezchybná rozehrávka do prostoru na nabíhající spoluhráče i podpora útoku jako 5. hráč! Jen tak dál borci!

Náš styl diamantu je hodně útočný a náročný na spolupráci v prostoru. I díky tomu se nám povedlo nastřílet tolik branek, ale zároveň je to složitější směrem dozadu, na což si ještě postupně kluci přijdou – i proto ty prohry po jednoduchých protiútocích soupeře. Zapracujeme na poziční hře a převzetí míče a zase se posuneme o parník dál. Opět jsme si potvrdili, že se můžeme měřit s kýmkoli, a že se ani Sparty nebo Slavie nemusíme bát, možná naopak! HC

Nejužitečnějším hráčem mužstva byl vyhlášen Daniel Souček, který nastřílel v turnaji 16 gólů! GRATULUJEME!!!

_______________________________________________________________________________________________________________________

27.5.2018, PU Kutná Hora 35:6

3x15min

Sestava tygři: Dusil, Fořt, Huňady, Jech J., Jech M., Kopecký, Souček, Vlachovský

Sestava medvědi: Ešner, Havrilko, Hercog J., Hercog T., Chalupa, Jeřábek, Johannis, Sýkora

FK Kolín tygři– Kutná Hora červená 17:5 (4x Huňady, 4x Jech M., 3x Souček, 2x Dusil, 2x Kopecký, Fořt, Jech J.)

FK Kolín medvědi – Kutná Hora bílá 18:1 (8x Ešner, 5x Sýkora, 3x Jeřábek, 2x Chalupa)

Tygři:

Kutná Hora si na nás v odvetě věřila a po našem už klasickém spacím začátku se zaslouženě ujala vedení. Naše borce to naštěstí nerozhodilo a předvedli povedenou hru plnou obcházení 1na1. Za tuhle činnost bych chtěl všechny borce pochválit. Dále se zaměříme na roztažení hřiště, aby bylo ještě méně chumlů a větší agresivitě v napadání soupeřů. Tam máme velké rezervy. Veškerou činnost musí kluci zvládat v pohybu, v rychlosti a stoprocentní kvalitě. Pokud zlepšíme i práci s míčem v pohybu a dotáhneme klamačky a fintičky do vyšší kvality, budou se nás bát všude na světě J

Za výkony dopředu chválím všechny! Na práci i směrem dozadu také musíme přidat. HC

Medvědi:

V souboji hraným na 3 "poločasy" proti borcům z Kutné Hory jsme celý zápas působili jako Ježíšek, který naděluje jeden dárek do soupeřovi branky za druhým. Rozdíl mezi mužstvy byl patrný od první minuty, naši kluci neustále napadali soupeře a chtěli získat každý míč, a protože se jim to většinou dařilo, následně se s míčem u nohy nebáli jít do kliček a zakončit akci střelou na branku. Viděl jsem i úspěšné nahrávky a i když to nevyšlo vždy, kluci se snažili nechumlovat a neustále hledali volnou cestu k soupeřově bráně. Zápas splnil svůj účel procvičit se v kličkách, které neustále pilujeme na trénincích, zároveň jsm e si zve dli sebevědomí aspoň do té doby, než přijdou těžší zápasy. Pochvala patří všem hráčům! JJ

_______________________________________________________________________________________________________________________

24.5.2018, PU Baník Chvaletice 5:9

3x15min

Sestava: Dusil, Hercog J., Hercog T., Chalupa, Jeřábek, Johannis, Kopecký, Sýkora, Tomyšynec

 

FK Kolín – Baník Chvaletice 2:4 (Kopecký, Hercog J.)

FK Kolín – Baník Chvaletice 2:1 (Jeřábek, Dusil)

FK Kolín – Baník Chvaletice 1:4 (Dusil)

 

Krásný a vyrovnaný zápas jsme sehráli s Baníkem Chvaletice. Naši kluci předvedli spoustu úspěšných pokusů o obcházení soupeře. Hodně šancí nám pochytal výborný brankář hostí. Několik Vincentových a Táďových nájezdů skončilo v jeho rukavicích, velké šance měl i Honzík Hercog, Venda, Kuba, Ivan a Mates. Na druhou stranu i soupeř spálil několik samostatných nájezdů. Všichni kluci se snažili a bojovali, Jéňa Jeřábek to odskákal několika šrámy, ale zápas i přes slzičky dohrál. Výsledkově to sice tentokrát nevyšlo, ale hra, kterou jsme se prezentovali je odpovídající naší věkové kategorii a v soubojích 1na1 jsme Chvaletice doopravdy přehráli a to jak v útočné, tak v obranné fázi. Táďa a Vincent měli super průniky přes několik hráčů po celý zápas, ještě potřebují zapracovat na větší aktivitě v napadání soupeřů, vracení se a agresivnějším odebírání míče, Kuba a Tom musí zrychlovat s míčem do volného prostoru a Mates, Jéňa, Ivan a Venda si musí dávat pozor na delší dotek při obcházení soupeře, aby se mohli vyhnout včas i dalším bránícím protihráčům a na zbytečné zbavování se míče. Venda měl skvělou první třetinku a postupem času se bohužel vytrácel ze hry.

Pochvala patří všem borcům za bojovnost a obcházení soupeřů, speciální pochvala Vendovi za první třetinu, Táďovi za hru dopředu, Vincentovi za super průniky, Jéňovi za úžasné sólo i přes brankáře završené gólem do prázdné branky a za neúnavný boj o míč! Takhle by to mělo vypadat borci.

 

Pozn. S poziční hrou teprve začínáme, takže obdržené branky po „nápovědě“ trenérů („nahraj, je tam Pepa!“, apod…) vůbec neřeším. Na to kde bránit si kluci přijdou časem. Zkoušíme jim napovědět otázkami (trenéři) a ne na ně křičet pokyny, jako to předvádějí často trenéři/rodiče některých soupeřů. Taková cesta je krátkozraká a hra pak nepatří dětem, ale těm dospělým, kteří na děti křičí své pokyny. Opravdu nechceme vychovávat loutky, které čekají na pokyny, co dělat, ale samostatně přemýšlející plejery, kteří řeší situace na hřišti originálně a po svém. Každý totiž vidí tu situaci ze svého úhlu pohledu – jinak.

_______________________________________________________________________________________________________________________

13.5.2018, miniTU ACS, Most

2x17min

 

Sestava: Dusil, Dvořáček, Fořt, Huňady, Jech J., Jech M., Souček, Šíma

 

FK Kolín – Sparta rudá 4:23/2:10 (Šíma, Huňady, Dvořáček, Fořt)

FK Kolín – Most 8:10/5:6 (3xŠíma, 2x Fořt, 2x Jech M., Souček)

FK Kolín – Sparta bílá 7:17/1:10 (3x Huňady, 2x Dvořáček, Dusil, Souček)

 

Další krásný den a další sbírání zkušeností pro naše borce i pro nás trenéry. TCM AC Sparta hostilo PU mezi třemi týmy Sparty, Mostem a námi. Proti rudé Spartě jsme začali dobře a aktivně, postupem času však kluci ztráceli půdu pod nohama a nezachytili strhující tempo domácího týmu. Náš výkon byl slabý, odráželo se v něm to, v jakém tempu trénujeme. Zápas s Mostem byl velmi vyrovnaný a přehrál nás hlavně jeden velký silově vybavený kluk, týmová souhra a taky chybky v naší rozehrávce. S míčem jsme byli lepším týmem, což nás těší. Týmové věci budeme postupně zařazovat do naší hry, abychom v příštím roce mohli vyzvat kterýkoli tým ročníku 2010 na okrese, nicméně naše filozofie bude stále taková, aby si kluci troufali především 1 na 1! V posledním utkání proti Spartě se opět zvedlo tempo a kluci z toho byli totálně otrávení. Bylo jasně vidět, že s míčem pracujeme pouze v polovičním tempu a ostuda byla na světě. V poločasové přestávce jsme si řekli pár věcí, ve kterých teď budeme plošně pracovat v tréninku. Míč nikdy nesmí stát a ani hráči s ním či bez něj a to tak, že v maximální rychlosti, odebírání míče nebude dlouhým skokem nebo výpadem, ale drobnými kroky přistoupením k protihráči. Nebudeme se točit od soupeře zády, raději půjdeme blíž a ten míč mu sebereme, když má dlouhý nápřah. Všechny míče si dáme do volna a rovnou do pohybu, po kličce zrychlíme opět do volného prostoru a v rychlosti v soubojích 1v1 využijeme klamačku, která se u kluků zlepšuje každým tréninkem i utkáním…druhý poločas bylo kluků plné hřiště, viděli jsme, že to jde i proti nejlepším hráčům v republice! Ujali jsme se vedení 4:0, a i když výsledek nakonec nedopadl, v tomto poločase jsme předvedli asi nejhezčí fotbal, co jsme zatím jako tým spolu. Rychlost, agresivita v odebírání míče a ochota připravit si střeleckou pozici a jít si za gólem. Všichni útočí, všichni brání. Za tento poločas mají pochvalu všichni, kromě Tády. Jeho výkon v poli byl zklamáním. Naproti tomu v brance proti Mostu se blýsknul hezkými zákroky i proti tvrdým střelám. Pochvalu za snahu ve všech zápasech zaslouží Ondra, Dan, Tobi v posledním poločase i Kuba, Míšové a Jára, jindy to bylo střídavé.

V trénincích zvedneme náročnost, protože vidíme, že naši kluci se nijak neliší od kluků hrajících za Spartu nebo Slavii, dokonce si na ně můžeme troufat. Se špičkou chceme držet krok, ne jim pouze sekundovat. Zrychlíme, všude!

I na zápasech proti U8 je vidět velké zlepšení, takže nominace na největší turnaj sezóny ZelenCUP je stále otevřená…HC

_______________________________________________________________________________________________________________________

8.5.2018, TU partnerských klubů

a 15min

Sestava: Ešner, Jech J., Jech M., Jeřábek, Paula, Sýkora

FK Kolín - Háje 3:8 (Ešner, Jech J., Jech M.)

FK Kolín - Benešov 5:2 (2x Sýkora, Ešner, Jech M., Jeřábek)

FK Kolín - Slavia "Sešívaná" 6:9 (3x Jech J., 2x Jech M., Sýkora)

FK Kolín - Slavia "Černá" 2:21 (2x Jech J.)

FK Kolín - Cidlina 9:7 (4x Jech M., 3x Jech J., 2x Ešner)

V rámci partnerského turnaje SK Slavia Praha jsme si mohli vyzkoušet hru 3v3 na 4 brány. S kluky jsme se ještě před prvním zápasem shodli na tom, že tady budou rozhodovat správně provedené kličky v soubojích jeden na jednoho a následný sprint s míčem k soupeřovým brankám. Právě na takovou dovednost se v trénincích zaměřujeme a musím kluky pochválit, kličkovat se nebáli a sami mě upozornili na to, že po dobré kličce následuje gól…

První zápas jsme bohužel "tradičně" prospali, ale za zápasy s Benešovem, Cidlinou i Slávií "Sešívaná" musím kluky pochválit, hráli rychlý fotbal se snahou získat míč a okamžitým přechodem do útoku. Pouze Slavia "Černá" nás doslova semlela, její hráč č.3 nás vyučoval fotbalovým průnikům. Ale ani taková porážka nemusí mrzet, pokud si z ní kluci vezmou příklad, navíc jsme v zápase ukázal i s&iacu te;lu se nevzdat a proti silnému soupeři jsme dokázali 2x skórovat.

Celkově chválím všechny hráče, kteří byli na turnaji! Kluci si ověřili, že to co je učíme na trénincích, následně rozhoduje zápasy. JJ

_______________________________________________________________________________________________________________________

8.5.2018, TU Kochánky

a 17min

Sestava: Dusil, Dvořáček, Fořt, Huňady, Loukota, Šíma, Souček, Vlachovský

Skupina:

FK Kolín – Slavia 0:9

FK Kolín – Viktoria Plzeň 0:7

FK Kolín – FK Jaroměř 1:5 (Šíma)

FK Kolín – Vysočina Jihlava 4:3 (2x Šíma, Vlachovský, Dvořáček)

PU:

FK Kolín – MŠK Žilina 1:6 (Huňady)

O umístění:

 

FK Kolín – Chomutov 6:1 (3x Dvořáček, 2x Dusil, Loukota)

FK Kolín – Rokycany 6:0 (2x Huňady, Souček, Šíma, Loukota, Dvořáček)

 

Kvalitou nabitý turnaj v Kochánkách měl být zkouškou a porovnáním naší kvality s nejlepšími soupeři z Česka a Slovenska. První dva zápasy kluci prospali a Slavia i Plzeň náš školily hlavně z rychlosti práce s míčem. V polovině zápasu s Jaroměří se naše hra konečně uklidnila a začali jsme předvádět to, co umíme, v čem jsme dobří a v čem si věříme. Kluci začali hrát aktivně, agresivně a odebírali soupeřům míče s následným přechodem do volných prostorů se snahou atakovat branku soupeře. Bohužel už jsme tolik neviděli využití klamavých pohybů, náznaků atd. V utkání s Jaroměří jsme konečně vstřelili branku a kluky jsem za druhou polovinu zápasu pochválil. Následoval zápas „mimo hru“ proti MŠK Žilina, kde jsme narazili na opravdu výborného soupeře, pozdějšího vítěze celého turnaje. Žilinští okamžitě dostupovali naše hráče, odebírali míče a s míčem u nohy se bleskově vydávali ohrozit naší branku. Klamavý pohyb hráčů Žiliny byl skvostný. Hlavně hráč č.17, který se později stal nejlepším hráčem turnaje, na něj byla radost se dívat. Nicméně kluci v tomto utkání pokračovali dobrým výkonem z druhé poloviny předešlého zápasu a výsledek zde byl zkrátka odpovídající kvalitě. Takovéto zápasy nás mohou posouvat dál, pokud k nim budeme přistupovat tímto způsobem. Zápas s Jihlavou byla bitva. Soupeř se pořádně k ničemu nedostal a hodně chumloval. Našim klukům se dařily průniky po stranách a z následných přihrávek před bránu nebo přímých střel ohrožovat brankáře Jihlavy. Byla to ale nervy, díky třem povedeným brejkům soupeře. Nakonec pro nás po takovém výkonu zasloužené vítězství, které ale nezměnilo nic na tom, že jsme v základní skupině skončili poslední a nakonec hráli o 17.-19. místo.

Ve skupině o umístění jsme narazili na Chomutov, který mě osobně velmi zklamal a Rokycany, které ve svých řadách měli nejlepšího střelce tohoto turnaje a přesto se přes naše borce nedokázali prosadit.

Podtrženo sečteno, fotbal hrát umíme, naše dovednosti nejsou vůbec pozadu, avšak bojíme se je využívat. Lekneme se, když před námi stojí kluk v dresu Slavie, Plzně, Sparty…nebo atmosféra turnaje vnáší do hlav kluků obavy z neúspěchu, nebo naopak úspěchu? Rozhodně umíme víc a mrzí mě, že se to bojíme ukázat. Umístění na takto obsazeném turnaji pro mne zklamáním není, ale předvedená hra ano.

Zatím se učíme, jdeme si vždycky zahrát, vyzkoušet co umíme a chyby se stávat budou. Jako trenéři v přípravce oceníme hlavně odvahu vyzkoušet si naučenou dovednost, odvahu přiměřeně riskovat, důvěru ve svoje schopnosti, a když se něco nepovede, odhodlání zabrat zpátky a získat míč zpět. Ať už po ztrátě vlastní nebo spoluhráčově.

Pochvalu za výkony i v nepovedených zápasech mají Pája a Ondra. Ondrovi gratulujeme k zisku ocenění nejužitečnějšího hráče týmu. HC

 

1.MŠK Žilina, 2.Sparta 1, 3Slava, 4.Pardubice, 5.Jablonec, 6.Sparta 2, 7.Jaroměř, 8.Příbram, 9.Trnava, 10.Viktoria Plzeň, 11.Slovácko, 12.Líšeň, 13.Jihlava, 14.Olomouc, 15.Trenčín, 16.Sokolov, 17.Kolín, 18. Rokycany, 19.Chomutov

_______________________________________________________________________________________________________________________

1.5.2018, TU 2010 Pečky

a 15 min

Sestava: Dvořáček(br), Fořt, Huňady, Jech J., Jech M., Kopecký, Loukota, Souček, Vlachovský

 

FK Kolín – Sadská 1:5 (Fořt)

FK Kolín – Pardubice 0:8

FK Kolín – Zeleneč 0:5

FK Kolín – Admira 0:7

FK Kolín – Xaverov 1:4 (Huňady)

FK Kolín – Pečky 0:6

FK Kolín – Radim 3:2 (Loukota, Jech J., Souček)

FK Kolín – Meteor 0:11

Turnaj v Pečkách byl úžasnou zkušeností pro naše borce. Starší hráči soupeře byli rychlejší, silnější, větší a pravděpodobně i zkušenější. Kluky to ale neodradilo. Věděli jsme, že budeme dostávat „šišky“, nicméně našim cílem nebylo tady dělat výsledky, ale právě sbírat zkušenosti a vyzkoušet si v utkání to, co trénujeme. Tedy mít míč pod kontrolou, nabízet se v prostoru, rychle rozehrávat a hlavně klamavým způsobem se zbavovat hráčů soupeře a zrychlit od nich druhým směrem. To se nám dařilo a musím říct, že v práci s míčem jsme na turnaji nepotkali příliš lepších celků. Z výkonů kluků mám radost, předvedli vše, co umí. Přechod 1v1 se dařil, někdy i několikrát za sebou, občas se povedl i přechod 1v2 a proti starším klukům se podařilo vstřelit i několik branek. V posledním zápase už to klukům neběhalo. Celý den na slunku a vyčerpávající utkání proti starším byla vidět. Kromě tohoto zápasu se klukům dařilo předvádět fotbalové dovednosti, které musely těšit oko diváka. Z pokroků, které děláme, máme radost a postupně zavedeme další prvky do naší hry. Kluky ale budeme podporovat, nikoli nutit, především do přechodů 1v1 i v „nebezpečném území“, i za cenu chyby, ztráty míče a obdržených gólů. Proto budeme ještě více dbát na pořádnou klamačku (vyšlápnutí do strany a spuštění ramene níž k zemi) a start s míčem do druhého směru, vše v takové rychlosti, aby klamačky zmátly obránce a na druhé straně od obránce se udělalo místo na projetí s míčem. Problém máme občas s pozorností.

 

Všechny kluky musím pochválit za předvedené výkony, extra pochvala pro Tobiho. HC

V turnaji jsme obsadili 11. místo

_______________________________________________________________________________________________________________________

21.4.2018, PU FK Kolín – SK Benešov 48:34

a 12 min 

Sestava Medvědi: Dvořáček, Ešner, Jech J., Jech M., Jeřábek, Johannis, Souček, Sýkora, Vlachovský

Sestava Tygři: Dusil, Fořt, Hercog J., Hercog T., Huňady, Kopecký, Loukota, Paula, Šíma

Výsledky Tygři

FK Kolín – SK Benešov žlutá 5:4 (3x Šíma, Kopecký, Dusil)

FK Kolín – SK Benešov žlutá 1:3 (Paula)

FK Kolín – SK Benešov modrá 6:1 (2x Fořt, 2x Huňady, Dusil, Kopecký)

FK Kolín – SK Benešov modrá 4:1 (3x Huňady, Kopecký)

Výsledky Medvědi:

FK Kolín – SK Benešov modrá 5:1 (3x Dvořáček, Jech J., Sýkora)

FK Kolín – SK Benešov modrá 6:2 (3x Dvořáček, 2x Jech M., Ešner)

FK Kolín – SK Benešov žlutá 2:3 (Vlachovský, Jech J.)

FK Kolín – SK Benešov žlutá 3:4 (2x Souček, Jech J.)

 

Sestava A: Dusil, Dvořáček, Huňady, Jech J., Jech M., Loukota, Souček, Šíma, Vlachovský

FK Kolín A – SK Benešov A 7:5 /6:1/ (2x Souček, Jech M., Loukota, Dusil, Huňady, Dvořáček)

 

Sestava B: Ešner, Fořt, Hercog J., Hercog T., Jeřábek, Johannis, Kopecký, Paula, Sýkora

FK Kolín B – SK Benešov B 9:5 /3:3/ (3x Fořt, 3x Ešner, 2x Kopecký, Johannis)

Po týdnu jsme si s Benešovem vyměnili pořadatelství a ve městě soupeře jsme za slunečného počasí znovu poměřili síly. Z naší strany nedošlo k žádnému překvapení, kluci se snažili hrát aktivně, bojovali o každý míč a pokud ho získali, dokázali se s ním pomocí kliček dostat až k bráně soupeře. Tam stříleli většinou přesně, a tak se skóre měnilo v náš prospěch. Soupeř hrál hodně bojovně, často i s pomocí faulů, kluci se s tím ale oproti minulému týdnu už vyrovnávali lépe. N echceme naše hráče od faulů soupeře přehnaně chránit, je důležité, aby se co nejdříve naučili buď faulu vyhnout anebo se mu správně postavit. Trápila nás rozehrávka od vlastní branky, je stále pomalá a často nepřesná, přesto zde za pozici brankáře pochválím Dana a Ondru, ukázali správné čtení hry při volbě mezi vlastním výjezdem a rozehrávkou na volného spoluhráče. Všechny potom chválím za aktivitu a chuť se zapojovat do hry. Zápas hodnotím velmi kladně, po závěrečném penaltovém rozstřelu odjížděli kluci domů nadšení. JJ

_______________________________________________________________________________________________________________________

19.4.2018, PU FK Kolín - Spartak Kutná Hora 53:7

a 15min

Sestava medvědi: Hercog J., Hercog T., Jech J., Jech M., Johannis, Kopecký, Souček, Šíma, Vlachovský

Sestava tygři: Dusil, Dvořáček, Ešner, Fořt, Huňady, Chalupa, Jeřábek, Loukota, Sýkora, Tomyšynec

 

FK Kolín tygři – Spartak Kutná Hora červení 8:0 (4x Dvořáček, 2x Fořt, Loukota, Huňady)

FK Kolín tygři – Spartak Kutná Hora červení 7:1 (2x Dvořáček, 2x Dusil, Loukota, Huňady, Sýkora)

FK Kolín tygři – Spartak Kutná Hora bílí 9:1 (3x Dvořáček, 2x Dusil, 2x Loukota, Huňady, Chalupa) 

FK Kolín tygři – Spartak Kutná Hora bílí 2:1 (Dvořáček, Dusil)

 

FK Kolín medvědi – Spartak Kutná Hora bílí 4:1 (Jech M., Souček, Šíma, Vlachovský)

FK Kolín medvědi – Spartak Kutná Hora bílí 6:2 (2x Jech J., 2x Jech M., Souček, Šíma)

FK Kolín medvědi – Spartak Kutná Hora červení 11:0 (3x Jech M., 3x Souček, 3x Šíma, 2x Jech J.)

FK Kolín medvědi – Spartak Kutná Hora červení 6:1 (3x Kopecký, Souček, Jech J., Jech M.)

 

Krásné fotbalové odpoledne jsme mohli prožít s kluky ve čtvrtek, místo tréninku. Bylo to super. Kličky v pohybu okolo protihráčů, agresivita v napadání a skvělé akce, spoustu gólů. Naši borci zkrátka předvedli, co umí. Mnohem méně jsme bourali do soupeřů, rozehrávka je také rychlá a kluci volí sami svá řešení. Z pokroků máme radost a další do další práce díky tomu ještě větší chuť. Byl si nás zkontrolovat i šéftrenér a ani on nešetřil chválou. Jednotlivce tentokrát chválit nebudu, zaslouží si ji totiž se všichni. HC

_______________________________________________________________________________________________________________________

14.4.2018, PU FK Kolín - SK Benešov 35:30

a 12 min

Sestava medvědi: Dusil, Fořt, Hercog J., Hercog T., Jech J., Jech M., Loukota, Paula, Šíma

Sestava tygři: Ešner, Huňady, Chalupa, Jeřábek, Kopecký, Souček, Sýkora, Vlachovský

Výsledky medvědi:

FK Kolín medvědi – Benešov A 10:0 (2x Loukota, 2x Šíma, 2x Paula, Dusil, Jech J., Jech M., Šíma)

FK Kolín medvědi – Benešov A 5:1 (2x Loukota, 2x Fořt, Šíma)

FK Kolín medvědi – Benešov A 3:0 (2x Fořt, Loukota)

FK Kolín medvědi – Benešov B 2:3 (Dusil, Loukota)

FK Kolín medvědi – Benešov B 1:3 (Šíma)

FK Kolín medvědi – Benešov B 4:1 (Fořt, Dusil, Jech J., Šíma)

Výsledky tygři:

FK Kolín tygři– Benešov A 1:7 (Ešner)

FK Kolín tygři – Benešov A 1:4 (Ešner)

FK Kolín tygři – Benešov A 1:4 (Vlachovský)

FK Kolín tygři – Benešov B 1:5 (Huňady)

FK Kolín tygři – Benešov B 4:0 (3x Huňady, Souček)

FK Kolín tygři – Benešov B 2:2 (Huňady, Vlachovský)

Po dlouhé době jsme měli možnost zahrát si za hezkého počasí venku na trávě a především na svém domácím hřišti. Soupeř rozdělil své hráče na silnější (A) a slabší (B), my jsme namíchali oba týmy tak akorát. První tři zápasy pro Béčku soupeře hrál tým medvědů pěkný, útočný fotbal s hodně brankami, kluci si fotbal užívali a viděli jsme krásné sólo našeho brankáře (Ondra) od vlastní branky až před branku soupeře zakončenou gólem. Někteří naši kluci zkoušeli přenášet rychle hru do volného prostoru, zjistili, že tudy vede rychlejší a jednodušší cesta k brance soupeře než při přetlačované noha na nohu. Je důležité, aby toto pochopili i ostatní hráči, jinak se v kvalitě hry neposuneme dál.

Další tři zápasy šel proti béčku soupeře hrát náš tým tygrů. Tady byl se dal nazvat první zápas jedním slovem "průšvih". Většina kluků nechtěla hrát, nebo předváděla na hřišti věci, které nechceme vidět. Zmizelo napadání soupeře, chuť získat míč, pokus o vlastní kličku, chtít se uvolnit a říct si o nahrávku atd. Před dalším zápasem jsme si museli důrazně zopakovat, že jsme na fotbale, že hrajeme za Kolín, a že chceme ukázat dovednosti, které se učíme na tréninku. Kluci se naštěstí zlepšili a další zápas zvládli. Bylo to příjemné fotbalové odpoledne, bohužel zápasy nám ukázaly rozevírající se nůžky v kvalitě našich kluků, ti slabší by měli rychle přidat, aby se těm silnějším alespoň přiblížili. JJ

 

Na druhém hřišti narazili kluci na A tým soupeře a tygři od začátku tahali za kratší konec. Opakujeme si, že nehrajeme na výsledky, ale na výkony a i přesto kluci bohužel po pár obdržených brankách ztrácí chuť do hry, což je obrovská škoda. Po výměně byla na medvědech znát chuť do hry a i přes nepříznivé výsledky prvních dvou třetinek hráli kluci pořád stejně dobře, což mne potěšilo.

Po klucích chceme, aby situace, kdy před sebou mají soupeře, řešili tak, aby protihráče nalákali klamavým pohybem na jednu stranu, míč si posuli druhým směrem, s míčem zrychlili a soupeři utekli. Tímto způsobem se chceme přes soupeře dostat dopředu a dávat branky. Hráči bez míče by si zase měli hledat volný prostor v okolí, aby mohli dostat přihrávku. Jsme teprve na začátku cesty a soustředíme se na rychlost a techniku s míčem. Pravda, že Benešov hrál hodně tvrdě a takových soupeřů bude hodně. Musíme si zvykat a naučit se i zpevnit tělo a nepadat v osobních soubojích.

Pochvalu za výkony si zaslouží Ondra, Pája a Jára a Míša Jechovi. HC

_______________________________________________________________________________________________________________________

31.3.2018, TU Skuteč

a 12 min

Sestava tygři: Dusil, Dvořáček, Kopecký, Loukota, Souček, Šíma

Sestava medvědi: Ešner, Fořt, Hercog, Jeřábek, Johannis, Sýkora

Výsledky tygři:

FK Kolín – TJ Svitavy 2:3 (Dvořáček, Kopecký)

FK Kolín – SK Vysoké Mýto 10:0 (3x Souček, 3x Šíma, 3x Dvořáček, Kopecký)

FK Kolín – FK Pardubice 2:4 (2x Šíma)

FK Kolín – TJ Svitavy 3:3 (Šíma, Dvořáček, Souček)

FK Kolín – SK Vysoké Mýto 1:0 (Šíma)

FK Kolín – FK Pardubice 1:3 (Šíma)

Výsledky medvědi

FK Kolín – FK Pardubice 1:3 (Ešner)

FK Kolín – TJ Svitavy 0:2

FK Kolín – SK Vysoké Mýto 1:2

FK Kolín – FK Pardubice 0:7

FK Kolín – TJ Svitavy 1:8 (Ešner)

FK Kolín – SK Vysoké Mýto 1:0 (Fořt)

FK Kolín tygři – FK Kolín medvědi 7:0 (2x Dusil, 2x Kopecký, Šíma, Dvořáček, Souček)

FK Kolín tygři – FK Kolín medvědi 3:1 (Dusil, Šíma, Dvořáček / Fořt)

Do Skutče jsme přijeli s dvěma týmy o pouze jednom hráči na střídání, takže kluci si pořádně zahráli a předvedli své fotbalové umění. První zápasy tygrů začal dobře, kluci byli aktivní a s chutí útočili Později však usnuli na vavřínech a nechávali soupeři více prostoru. Druhý zápas tygři na soupeře vletěli a nenechali jim kousek prostoru. Zbytek turnaje se kluci snažili na soupeře tlačit, ale ti si pomáhali dlouhými nákopy a tím aktivitu kluků pokořili. Obranu tygrů držel výborně Ondra a tygři dostali všechny góly z rychlých brejků a dlouhých nákopů, takže výsledky jsou úplně vedlejší. Kluci předvedli hodně kliček, spoustu zasekávaček, otoček i klamavých pohybů a zrychlení od soupeřů. Tohle chceme, tohle potřebujeme! My se nebudeme uchylovat k nákopům do „bezpečna“, protože se chceme učit fotbalovým dovednostem a ne jen slepě hrát na výsledek! U obou týmů nás pálí padání při obranných zákrocích (chceme získat míč a jít s ním dopředu, ne ho jen odkopnout) a střelbě.

Kluci mají pochvalu za předvedené dovednosti a snahu, o kus větší pochvalu si zaslouží Déňa Žužu Loukota, Kuba JD7 Dvořáček a největší pochvalu Ondra Ramos Šíma! 

 

Medvědi hráli od začátku s chutí a tlačili na soupeře tak, že se ti zřídkakdy dostali na polovinu Kolína. Výborné aktivní a agresivní výkony každého hráče zajistily v prvním kole i dobré výsledky a chyběla jen trocha přesnosti v zakončení, aby medvědi nastříleli víc gólů. V druhém kole už se u soupeřů objevila taktika nákopů a medvědi tak mohli do sytosti trénovat rozehrávku na vlastní polovině do plných. Spousta cenných prožitků hráčů a zkušeností. Kluci si správně nabíhají, volí sami řešení, které se jim aktuálně jeví jako nejlepší a přirozeně chybují. Je vidět, že nad svými činy přemýšlí a postupem času se toto otočí a „nakopávači“ nebudou tyto situace umět řešit tak, jako naši hráči. Všechny hráče medvědů musím pochválit za snahu a předvedené výkony, jejich zápal a tah na branku soupeře. K vidění byly také u medvědů zasekávačky, klamačky a otočky. U obou týmů nás pálí padání při obranných zákrocích (chceme získat míč a jít s ním dopředu, ne ho jen odkopnout) a střelbě. Velkou pochvalu si zaslouží neúnavný Míša Flash Fořt a urputný Adam Hulk Ešner. Výborné výkony i dobrou rozehrávku předvedli kluci i v brance, tleskám. 

 

Opravdu chci zdůraznit důležitost vývoje a trpělivost. Nebudeme zkrátka pravidelně vyhrávat, pokud proti nám nastoupí „destruktivní“ týmy (odkopávači do autu a nakopávači dopředu na jednoho střelce). Chceme u všech kluků vytvořit návyk, že každý míč se má dostat na našich kopačkách směrem k brance soupeře, do útoku a ne jen odevzdat soupeři odkopem nebo do autu. Chceme u všech našich hráčů rozvíjet především útočné dovednosti a přirozeně se bude stávat, že při takových pokusech se objeví velké množství chyb, které soupeři budou trestat. Chceme si všímat hlavně předvedených dovedností a výběru řešení v jednotlivých situacích. Pokud se něco nepovede, neradit klukům, co mají dělat, ale donutit je k zamyšlení, jak to udělat, aby to příště vyšlo. Díky tomu se plejeři mohou zlepšovat v dlouhodobém horizontu mnohem víc, než pouze „loutky“, jaké jsme viděli u soupeřů, kteří skončili před námi. (Běž támhle, udělej tohle, vyběhni, střílej) Díky tomu, že budou výkony JEJICH – pramenící z jejich rozhodnutí a ne našich – trenérských nebo rodičovských, si je budou oni moc co nejvíc užít a o to nám trenérům a rodičům našeho týmu jde především. Proto zdůrazňujeme klukům, že jedeme na především výkony, ne na výsledky! Navíc časem výsledky s dobrými výkony zákonitě musí "přijít". HC

1. místo FK Pardubice, 2. místo TJ Svitavy, 3. místo FK Kolín tygři, 4. místo FK Kolín medvědi, 5. místo SK Vysoké Mýto

17.3.2018, TU Mělník 3+0

a 13 min

Sestava: Havrilko, Jech J., Jeřábek, Kopecký, Paula, Sýkora

 

FK Kolín - Zeleneč 1:5 (Paula)

FK Kolín - Kamenný Přívoz 9:0 (2x Havrilko, 6x Jech J., Paula)

FK Kolín - Slaný 4:10 (Havrilko, Paula, 2x Sýkora)

FK Kolín - Čechie 9:3 (Havrilko, 2x Jech J., 4x Kopecký, 2x Paula)

FK Kolín - Pšovka Modrá 8:4 (5x Jech J., Jeřábek, Kopecký, Sýkora)

FK Kolín - Pšovka Bílá 1:5 (Jech J.)

FK Kolín - Neratovice 3:0 (2x Jech J., Kopecký)

 

Turnaj v Mělníku se hrál bez rozhodčích, možná i proto jsme první zápas začali vlažně, kluci byli bez pohybu, nechali se od soupeře ze Zelenče zatlačit na svou polovinu a nedařila se nám ani rozehrávka. Naštěstí kluci po zápase sami přiznali co musí do dalšího zápasu zlepšit, a to se jim povedlo, druhý zápas proti Přívozu byl plný aktivní hry, touhy získat každý míč, kliček a střel na bránu. Další dva zápasy se situace opakovala, nejdřív pomalá a nepřesná hra proti Slanému a následně vydařený zápas proti Čechii. Asi nelepší zápas jsme odehrá li proti týmu Pšovka Modrá, začátek jsme měli statický, nepřesný a soupeř nám rychle nasázel 4 góly. To nas ale nepoložilo, kluci začali lépe rozehrávat, nabíhat si do volných prostor, kličkovat a střílet. Zdánlivě ztracený zápas jsme 8 góly v řadě otočili a jasně vyhráli. Turnaj hodotím jako vydařený, dokážeme do zápasů přenášet dovednosti z tréninků, jako jsou správné vedení míče, kličky a střelba na bránu. Na druhou stranu potřebujeme ještě zlepšit rozehrávku a umět se uvolnit naběhnutím do volných prostor. JJ

Pořadí: 1) Slaný 63g 2) Zeleneč 60g 3) Pšovka Bílá 58g 4) FK Kolín 35g 5)...

3.3.2018, TU Jaroměř 3+0

a 10 min

sestava: Dvořáček, Ešner, Havrilko, Chalupa, Loukota, Sýkora

FK Kolín – Dobruška/Opočno 5:3 (4x Dvořáček, Ešner)

FK Kolín – Úpice 3:2 (2x Dvořáček, Chalupa)

FK Kolín – Jaroměř modrá 3:6 (2x Ešner, Dvořáček)

FK Kolín – Nové Město nad Metují 5:3 (2x Loukota, 2x Dvořáček, Ešner)

FK Kolín – Letohrad 2:7 (Sýkora, Dvořáček)

FK Kolín – Jaroměř červená 8:0 (3x Loukota, 2x Sýkora, 2x Ešner, Dvořáček)

FK Kolín – Třebeš 3:4 (2x Dvořáček, Ešner)

FK Kolín – Velká Jesenice 3:5 (2x Dvořáček, Loukota)

 

V sobotu jsme se zúčastnili krásného turnaje v Jaroměři. Hra našich borců byla plná kliček, rychlých akcí, napadání soupeře a hladu po gólech. V některých zápasech to vyšlo více, v některých méně. Důležitým ukazatelem pro trenéry je zlepšení, které bylo od minulých turnajů opět vidět. Naše hra je méně chumlovitá a má myšlenku. Kluci vědí, kdy a kam si dovolit kličku a co při ní udělat, správně si nabíhají do prostorů a při ztrátě míče okamžitě tlačí na soupeře s cílem odebrat jim míč zpátky do své moci. Doladíme timing, reakce a zase to bude lepší. Krůček po krůčku se kluci zlepšují  a dělají  nám trenérům radost. Chválím především Adama, pochvalu si za předvedené výkony zaslouží všichni!

Klukům gratuluji k zisku pohárů. HC

____________________________________________________________________________________________________________

25.2.2018, TU Háje Cup

a 13 min

Sestava: Dusil, Dvořáček, Ešner, Fořt, Huňady, Loukota, Souček

FK Kolín - Čestlice 2:1 (Fořt, Souček)

FK Kolín - Háje oranžoví 2:2 (Loukota, Souček)

FK Kolín - Újezd 3:3 (Souček, Dusil, Loukota)

FK Kolín - Háje modří 3:5 (Huňady, Dusil, Dvořáček)

FK Kolín - Střešovice 2:2 (Ešner, Huňady)

Vyrovnaný turnaj, vyrovnaní soupeři a dobrá hra. Je vidět, že si můžeme troufat i na starší soupeře a nemusíme se ničeho bát. Zkoušíme nové rozestavení, takže kluci se na hřišti trochu hledají, ale myslím si, že to půjde. Občas nám chyběla rychlejší reakce na změnu situace, ale to se také časem zlepší. Na to, že jsme hráli proti starším klukům a zkoušíme s kluky něco úplně nového musím říct, že jsem spokojen. Za předvedenou hru chválím hlavně Dana a Tobiho. HC

1.-2. Háje o+m 17 gólů, 3. Čestlice 13g., 4. Kolín 12g., 5. Střešovice 11g., 6. Újezd 7g.

____________________________________________________________________________________________________________

17.2.2018, minuTU TCM ACS

a 20 min

Sestava: Dusil, Dvořáček, Fořt, Huňady, Jech M., Jech J., Loukota, Souček, Vlachovský

 

FK Kolín – Sparta rudá 4:11 (2x Dvořáček, Souček, Loukota)

FK Kolín – Bohemians 4:6 (2x Souček, Huňady, Dvořáček)

FK Kolín – Sigma Olomouc  6:5 (2x Souček, Dvořáček, Jech M., Jech J., Fořt)

FK Kolín – Sparta bílá 5:3 (Loukota, Huňady, Dvořáček, Fořt, Souček)

 

Herní posun od našeho prvního měření sil na Spartě byl značný! Nicméně stále zaostáváme v práci s míčem a některých herních návycích. Podmínky, které máme proti předním Českým klubům, jsou diametrálně odlišné, proto hodnotím naší účast na tomto miniturnaji jako povedenou a zkušenost pro kluky k nezaplacení. Naše výkony měly k ideálu daleko, ale nemohu klukům upřít snahu a bojovnost. Byly i momenty, které se povedly a zahřály u srdíčka. Těch bychom chtěli vidět víc.

V prvním zápase nás rudá Sparta vyloženě smázla. Kluci se na velkém hřišti hledali. Bohemka i Sigma nás taky zatlačily a my dávali góly hlavně z brejků. Poslední zápas s bílou Spartou to bylo nahoru dolů. HC

___________________________________________________________________________________________________________

10.2.2018, TU Mělník

Sestava modří: Dvořáček, Hercog J., Hercog T., Jech M., Sýkora, Vlachovský

Sestava žlutí: Fořt, Chalupa, Jech J., Johannis, Loukota

Výsledky modrá:

Kolín modrá:Kolín žlutá 6:8 (5x Dvořáček, Jech M.)

Kolín modrá:Zeleneč 2:6 (Dvořáček, Vlachovský)

Kolín modrá :Viktoria Žižkov  8:2 (7x Dvořáček, Jech M.)

Kolín modrá :Pšovka Mělník modrá 14:5 (6x Dvořáček, 4x Sýkora, 3x Jech M., Vlachovský)

Kolín modrá:  Neratovice 5:0 (4x Dvořáček, Vlachovský)

Kolín modrá :Pšovka Mělník bílá 8:6 (7x Dvořáček, Vlachovský)

 

Výsledky žlutá:

Kolín žlutá - Kolín modrá 8:6 (2x Fořt, 2x Jech J., 2x Loukota, Johannis, Chalupa)

Kolín žlutá - Viktoria Žižkov 8:2 (2x Fořt, 2x Chalupa, 2x Loukota, Jech J., Johannis)

Kolín žlutá - Neratovice 9:2 (4x Fořt, 2x Jech J., 2x Loukota, Chalupa)

Kolín žlutá - Pšovka bílá 5:4 (4x Loukota, Jech J.)

Kolín žlutá - Zeleneč 0:3

Kolín žlutá - Pšovka modrá 7:1 (3x Loukota, 2x Johannis, Fořt, Jech J.)

 

 

Na tomto turnaji rozhodovalo o celkovém pořadí počet vstřelených gólů, nikoliv body za vítězství v jednotlivých zápasech. Pokyn byl tedy jasný, co nejvíce a nejlépe kličkovat, střílet - střílet a dávat góly. Tento úkol jsme splnili a kluci se opravdu snažili jít po zisku míče na bránu soupeře a tam zakončit. Hrálo se na dvou hřištích, na jednom byly 2 branky házenkářské, na druhém 4 branky florbalové. "Žlutí" nasázeli na turnaji 37 gólů a "Modří" dokonce 43 gólů. Líbilo se mi napadání soupeře a snaha okamžitě získat ztracený míč. Co mi chybělo v naší hře, byla větší odvaha v kličkách, turnaj nebyl z nejtěžších, přesto se málokdo pokusil o přešlapovačku nebo klamavý pohyb. Bohužel i u hráčů, kteří to na tréninku bezpečně umějí jsem viděl zbytečné kličky na dlouhou nohu, které končily v autu..na tomhle musíme ještě zapracovat. Celkově hodnotím turnaj kladně, u všech kluků je vidět zlepšení a chuť do hry. JJ

 

 

1) Zeleneč 2) FK Kolín Modří 3) Neratovice 4) FK Kolín Žlutí 5) Pšovka Bílá 6) Viktoria Žižkov 7) Pšovka Modrá

 

____________________________________________________________________________________

28.1.2018, TU Říčany

Sestava: Fořt, Jech J., Jech M., Kopecký, Paula, Tomyšynec

 

FK Kolín - Hrdlořezy 0:0

FK Kolín - Běchovice 4:0 (Fořt, 2x Jech J., Paula)

FK Kolín - Cholupice 4:2 (2x Fořt, 2x Kopecký)

FK Kolín - Zeleneč 5:1 (Fořt, 2x Jech M., 2x Kopecký)

FK Kolín - Dobřejovice 3:0 (Fořt, Jech M., Kopecký)

 

Turnaj v Říčanech, kam hodně našich kluků nemohlo přijet pro nemoc, jsme zahájili s pozdějším vítězem celého turnaje Hrdlořezy. Soupeře jsme hned na začátku utkání zatlačili na jeho polovinu, kluci šli bojovně za každým míčem, dokázali obcházet soupeře jeden na jednoho, bohužel jediné co se nám nedařilo bylo přesnější zakončení. Následné 4 utkání jsme sehráli podobně aktivně, s viditelnou herní převahou, krásnými akcemi a taky mnoha góly. Jednoznačně kladně hodnotím věc, kterou jsme na minulých turnajích trochu kritizovali...rozehrávka byla tady o moc lepší. Byla rychlejší, přesnější a taky promyšlenější. Další pochvala jde za obranou a komunikací mezi kluky během hry. Tím, že jsme většinu zápasů měli pod kontrolou, byla příležitost nabádat kluky v bráně stát vysoko a snažit se zachytávat nákopy soupeřů na naši polovinu. Turnaj hodnotím jako velmi povedený a klukům gratuluju ke druhému místu, kdy o zlatu pro Hrdlořezy rozhodlo pouze skóre! JJ

1) Spartak Hrdlořezy 2) FK Kolín 3) Sokol Cholupice..

______________________________________________________________________________________________________________

21.1.2017, TU Jesenice

Sestava: Dusil, Ešner, Fořt, Havrilko, Huňady, Jech J., Jech M., Loukota, Souček

 

FK Kolín - Jesenice 7:0 (2x Dusil, Huňady, Jech J., Jech M., Loukota, Souček)

FK Kolín - Český Brod 3:1 (Huňady, Jech J., Jech M.)

FK Kolín - Chodov 2:1 (Huňady, Jech J.)

FK Kolín - Psáry 3:0 (Dusil, Jech J., Loukota)

FK Kolín - ČAFC 1:1 (Jech M.)

FK Kolín - Slavia Praha W 0:2

 

Hned do prvního zápasu proti Jesenici šli kluci s maximálním nasazením. Na nic nečekali a od začátku chtěli okamžitě získat každý míč. Soupeře tím na svou polovinu po celý zápas nepustili. Skóre se rychle měnilo v náš prospěch a soupeř ke konci zápasu vypadal poněkud odevzdaně. Tím, že si hned v úvodním zápase dali skoro všichni gól, narostlo klukům zdravé sebevědomí. To bylo potřeba v druhém zápase proti Českému Brodu. Tohle byl náš nejlepší výkon z hlediska vedení míče a kliček, tedy dovedností, na které se v tréninku zaměřujeme. V třetím zápase proti Chodovu chci pochválit Dana za roli brankáře. Stál vysoko, napadal a odebíral tak soupeři spoustu míčů, což bylo důležité, protože soupeř často využíval nakopávání dopředu a odrazy o stěny. Na začátku dalšího zápasu proti Psárům chtěli i kluci vyzkoušet bouchání o stěnu, což jsem jim hned zakázal. Vrátili jsme se tak k průnikům, kličkám a agresivnímu boji o míč. Trochu škoda neproměněných šancí, počet našich gólů mohl být na konci zápasu o dost vyšší. V době, kdy se u hráčů začala projevovat únava, nás čekal jeden z nejstarších českých fotbalových klubů a podle mého nejtěžší soupeř na turnaji ČAFC. Začátek zápasu jsme trochu prospali, nechali se soupeřem zatlačit na naši polovinu a chumlovali. Začali jsme střídat rychleji a tempo hry se zlepšilo. V druhé polovině zápasu kluci bojovali jako lvi, za což si vysloužili odměnu v podobě vyrovnávací branky. Utkání skončilo po zásluze remízou. V posledním zápase jsme potkali holky za Slavie Praha, kterým jsme měli co vracet. V tomto zápase bylo názorně vidět, jaké nastalo u kluků za ten měsíc a půl zlepšení. Hra už nebyla tak jednoznačná ve prospěch Slavie, spíše vyrovnané utkání. Trefili jsme tyč a v zápětí z protiútoku dostáváme gól. I takový je někdy fotbal.

Kluky chválím za aktivní hru, naším největším nedostatkem je rozehrávka, hlavně její dlouhé trvání. Výkon to byl odmakaný a zisk zlatých medailí je pro kluky zaslouženou odměnou. Gratuluji!!! JJ

_______________________________________________________________________________________________________________

20.1.2017, PU FK Kolín - SK Slavia Praha 12:26

a 13 min

Sestava: Dusil, Dvořáček, Fořt, Huňady, Jech J., Jech M., Loukota, Souček, Šíma

FK Kolín - SKS 2:2 (Dvořáček, Huňady)

FK Kolín - SKS 0:3

FK Kolín - SKS 1:6 (Huňady)

FK Kolín - SKS 2:3 (Souček, Dusil)

FK Kolín - SKS 2:6 (Souček, Šíma)

FK Kolín - SKS 5:6 (Šíma, Souček, Jech M., Dvořáček, Huňady)

 

Zápas proti Slavii nám ukázal jak si stojíme v porovnání s našimi kamarády z partnerského klubu. I přes velký rozdíl skóre jsem byl s hrou celkem spokojen. Kluci si užili téměř 80 minut fotbalu, rychlá střídání, vysoké tempo. Největší problém máme s rozehrávkou a velkou dobou rozhodování. Na druhou stranu se mi líbí, že kluci nad situacemi přemýšlí a snaží se je vyhodnocovat. To by však nemělo tolik trvat a doufám, že se nebojí udělat chybu. Chyba je totiž kámoš - i díky ní se můžeme z lepšit, poučit se z nich.

Chválím především Ondru, Jakuba a Dana. HC

______________________________________________________________________________________________________________

 

13.1.2018, TU Říčany

a 12 min

Sestava: Dvořáček, Fořt, Jeřábek, Johannis, Kopecký, Šíma, Vlachovský

Skupina:

FK Kolín - Praga Vysočany 0:5

FK Kolín - SK Zeleneč 2:2 (Šíma, Dvořáček)

FK Kolín - SK Světice 3:0 (Šíma, Dvořáček, Vlachovský)

 

o umístění:

FK Kolín - Sokol Čestlice 5:1 (3x Šíma, Fořt, Dvořáček)

FK Kolín - SK Světice 5:0 (3x Šíma, 2x Dvořáček)

 

Na turnaje asi budeme jezdit o hodinu dříve, abychom kluky nejdřív probrali. V prvním utkání vůbec nepůsobili, jako fotbalový tým, který už nějakou dobu trénuje. Druhý zápas přišlo mírné zlepšení, ale stále to nebylo ono. Chumel, pasivita, ospalost. Až vyrovnáním ve druhém zápase kluky pořádně probralo a začali být aktivnější, hladovější. Každý další zápas byl z naší strany lepší a lepší. Škoda chrupkání v prvním zápase, mohli jsme hrát o placky. Nicméně za první dva zápasy s následnými finalisty jsme si to nezasloužili. Postupem času kluci začali dobře nabíhat, využívat volné prostory, dostávat se s míčem u nohy za soupeře. Nastříleli taky 15 gólů, což není vůbec špatné. Ještě více musíme zlepšit pohyb, více běhat, přidat na agresivitě, napadání, práci s míčem a trefování volných prostorů v brance..

Pochválit můžu Ondru, Pavlika, a když zavřu obě oči za ty odkopy, tak i Míšu. S každým zápasem ale prokazovali zlepšení všichni.

 

1) SK Zeleneč 2) Praga Vysočany 3) Sokol Cholupice 4) Radošovice 5) Kolín 6) SK Světice 7)....

________________________________________________________________________________________________________

 

3.1.2018 PU Pečky U8      8:11

a 12 min

sestava: Dusil, Dvořáček, Fořt, Huňady, Jech J., Jech M., Loukota, Souček, Šíma, Vlachovský

FK Kolín – AFK Pečky 1:7 (Dvořáček)

FK Kolín – AFK Pečky 4:1 (Dvořáček, Šíma, Loukota, Souček)

FK Kolín – AFK Pečky 3:3 (Souček, Jech J., Jech M.) 

První třetinu kluci prospali, nechytli začátek utkání a než se dostali do tempa, stav byl 0:7. Druhou třetinu jsme jim naordinovali kousek taktiky a více běhání a agresivity, což se odrazilo na výkonu, který šel strmě vzhůru. Domácí se nestačili divit. Poslední třetinka byla vyrovnaná a plná našich pozičních chyb, což je logické, když jsme dosud nic takového neřešili. Výkony druhé a třetí třetiny mne přesvědčili, že jdeme správným směrem. HC

________________________________________________________________________________________________________

 

3.1.2018 PU Pečky U7-U8     3:2

a 12 min

sestava: Ešner, Havrilko, Hercog J., Hercog T., Chalupa, Jeřábek, Johannis, Paula, Sýkora

 

FK Kolín – AFK Pečky 0:0

FK Kolín – AFK Pečky 1:1 (vlastní)

FK Kolín – AFK Pečky 2:1 (vlastní, Sýkora)

 První zápas po pauzičce se kluci na hřišti hledali. Viděli jsme plno nepřesností, chumlování a odkopů. To v naší hře vidět nechceme. Chceme více nabídky ve volných prostorech, aktivitu, napadání soupeře a okamžitý zisk míče, přechod s míčem u nohy přes soupeře.

 

2 týdny bez tréninku byly znát, ale i to je zkušenost. Chválím Olivera, který se snažil předvádět to, co po klucích chceme, ale často se mu více motali do hry spoluhráči, než protihráči. HC

_______________________________________________________________________________________________________________

 

17.12. TU Říčany

a 12 min

sestava: Dusil, Dvořáček, Huňady, Paula, Souček, Šíma, Tomyšynec

základní skupina:

Kolín - Radošovice 3:1 (3x Šíma)

Kolín - Dobřejovice 7:0 (3x Huňady, 2x Souček, 2x Dvořáček)

Kolín - Kolovraty 3:1 (Dusil, Dvořáček, Souček)

 

semifinále:

Kolín - Říčany 2:0 (Šíma, Dvořáček)

 

finále:

Kolín - Radošovice 3:2 (2xŠíma, Dvořáček)

 

První zápas turnaje byl z naší strany velice ospalý. Chumel, chaos, nepřesnost. Utkání na naši stranu strhnul Ondra třemi zásahy. V kabině jsme si po zápase řekli co a jak a druhý zápas vyběhli kluci na hřiště jako vyměnění. 7:0 proti Dobřejovicím je ještě mírumilovný výsledek. I zápas proti Kolovratům byl pod naší kontrolou. Semifinále bylo dlouho 0:0, ale bylo vidět, že si kluci jsou za vítězstvím. Ve finále to bylo nahoru dolu, ale cítil jsem, že s naší hrou musíme sklidit ovoce.

Kluci mají tah na branku, což je super. Ještě zapracujeme na spolupráci celého týmu a hraní svých úloh / rolí na hřišti a budeme zase o kus dál. Zatím jsme to neřešili vůbec a kluky prostě "nechávali hrát". Klukům gratuluji a rodičům moc děkuji za podporu. HC

Pořadí: 1. Kolín, 2. Radošovice, 3. Říčany, 4. Vestec...

 

základní skupina:

Kolín - Radošovice 3:1 (3x Šíma)

Kolín - Dobřejovice 7:0 (3x Huňady, 2x Souček, 2x Dvořáček)

Kolín - Kolovraty 3:1 (Dusil, Dvořáček, Souček)

 

semifinále:

Kolín - Říčany 2:0 (Šíma, Dvořáček)

 

finále:

Kolín - Radošovice 3:2 (2xŠíma, Dvořáček)

 

První zápas turnaje byl z naší strany velice ospalý. Chumel, chaos, nepřesnost. Utkání na naši stranu strhnul Ondra třemi zásahy. V kabině jsme si po zápase řekli co a jak a druhý zápas vyběhli kluci na hřiště jako vyměnění. 7:0 proti Dobřejovicím je ještě mírumilovný výsledek. I zápas proti Kolovratům byl pod naší kontrolou. Semifinále bylo dlouho 0:0, ale bylo vidět, že si kluci jsou za vítězstvím. Ve finále to bylo nahoru dolu, ale cítil jsem, že s naší hrou musíme sklidit ovoce.

Kluci mají tah na branku, což je super. Ještě zapracujeme na spolupráci celého týmu a hraní svých úloh / rolí na hřišti a budeme zase o kus dál. Zatím jsme to neřešili vůbec a kluky prostě "nechávali hrát". Klukům gratuluji a rodičům moc děkuji za podporu. HC

 

 

16.12. TU Mělník

Sestava: Dvořáček, Ešner, Fořt, Jech J., Jech M., Johannis, Sýkora

 

FK Kolín - TJ Hrdlořezy 1:3 (Dvořáček)

FK Kolín - TJ Sedlčany 1:2 (Dvořáček)

FK Kolín - FK Kralupy 2:2 (Ešner, Fořt)

FK Kolín - FC Mělník 2:0 (Jech M., Dvořáček)

FK Kolín - FK Kralupy 2:1 (Fořt, Dvořáček)

V Mělníku se 7 statečných s chutí popralo s opravdu velkým hřištěm, pravidlem o nevyvážení míče ze strany a soupeři, co vyznávaly taktiku dlouhých nákopů.. Rozjížděli jsme se proto pomalu a první zápas s Hrdlořezy přišla jasná porážka, kdy se nám nedařily kličky a docházelo často k chumlování. Druhý zápas byl z naši strany o moc lepší, celý zápas jsme měli hru pod kontrolou, aktivně jsme chtěli získat každý míč, ze spousty šancí jsme ale dali pouze jeden gól a soupeři stačilo dvakrát utéct po dlouhém vysokém nákopu od vlastní branky. Další zápasy jsem odehráli velmi dobře a nakonec jsem získali páté místo celkově. Pokud by se dávalo pořadí za umělecký dojem, pak bychom společně s Děčínem museli turnaj vyhrát, protože jsme se i za cenu případné porážky drželi taktiky kliček a rozehrávek po zemi. JJ

 

10.12. TU Háje CUP

a 10 min

Sestava: Dusil, Ešner, Hercog J., Hercog T., Chalupa, Tomyšynec

Kolín - Háje sloni 2:2 (Dusil, Ešner)

Kolín - Háje žraloci 4:3 (2x Tomyšynec, Dusil, Ešner)

Kolín - Bohemians 1:6 (vlastní)

Kolín - Radošovice 1:3 (Ešner)

Kolín - Tempo borci 0:2

Kolín - Tempo draci 4:1 (Ešner)

Kolín - Čestlice 1:2 (Hercog J.)

 

Odpolední turnaj v Hájích byl velice vyrovnaný mezi všemi celky, padalo hodně gólů. Kdo však dominoval byly týmy Sparty a Bohemians. Naše hra postrádala lehkost práce s míčem nebo rychlejší řešení. Spousty gólů jsme dostali proto, že se snažíme kluky učit vyjíždět klidně i do nebezpečných prostorů před brankou. Proto výsledky vůbec neřeším. Důležité bude zlepšit techniku a rychlost jak bez míče, tak s ním, dále pak vnímání prostoru. Někteří také musí zapracovat na pozornosti v utkání. Adam, Honzik, Táda a Ivan si zaslouží pochvalu za přístup. Čeká nás hodně práce, ale nějaké základy máme, takže věřím, že to půjde. Na turnaji jsme nastříleli 10 gólů! Střelcům gratuluji. A rodičům děkuji za podporu. HC

 

10.12. TU 2010 Háje CUP

a 17 min

Sestava: Dusil, Dvořáček, Huňady, Kopecký, Loukota, Souček, Šíma

Kolín - Háje medvědi 4:10 (2x Dvořáček, Šíma, Loukota)

Kolín - Újezd 4:1 (2x Dvořáček, 2x Dusil)

Kolín - Háje mimoni 9:2 (2x Huňady, 2x Souček, 2x Dvořáček, Dusil, Šíma, Loukota)

Kolín - Čestlice 3:2 (2x Dvořáček, Šíma)

 

Nádherné fotbalové dopoledne. Bohužel klukům chvilku trvalo, než si zvykli na vyšší tempo starších soupeřů. Druhá polovina prvního zápasu už byla spíše herně pro nás, což mne potěšilo. Prvních 5 minut jsem si myslel, že jsem kluky vzal na turnaj "dvadesítek" tak nějak omylem. Naši borci ale přesvědčili nejen mne, že jsme přijeli ukázat své kvality na správný turnaj. Stále více se ve hře objevuje to, co kluky učíme a co po nich chceme. Ryhlé přistupování k soupeřům a odebírání míče, obcházení 1 na 1, nabídka bez míče atd. Malinko se zapomínáme vrátit a vybojovat míče zpět, pokud je ztratíme. Hru 4+1 proti starším nám ztěžovaly i mantinely, které nahrávaly v soubojích spíše fyzicky vyspělejším starším klukům a naprosto účelové hře týmu Čestlic. Kluci si s tím však doázali poradit na výbornou a kromě prvních 5ti minut si zaslouží pochvalu za výkony Táďa, Kuba, Tobik, Denis, Dan a velkou pochvalu Ondra. Vincent řeší situace s míčem dobře, jen musí zapracovat na aktivitě bez míče a napadání soupeřů. Pochvalu mají i všichni kluci, kteří se postavili do branky. Chytali výborně, navíc přidali třešničku v podobě vyvážení míče a rozehry do hry a v tu chvíli jsme vlastně hráli 5+0, což v této kategorii je jedině dobře. Tádovi se dokonce povedlo sólo přes celé hřiště zakončit gólem! V této akci bych vyzdvihl nejen super sólo, ale především součinnost celého týmu, kdy se Tádovi spoluhráči nabídli do širokého prostoru a roztáhli tak ve skvělé nabídce hřiště. Na tomto turnaji jsme nastříleli 20 gólů a získali mezi staršími kluky stříbrné medaile! Gratuluji borci!

 

1) Háje medvědi 26g., 2) Kolín 20g., 3) Čestlice 16g., 4) Háje mimoni 12g., 5)  Újezd 8g

 

9.12.2017, TU Sadská

a 10 min

Sestava: Fořt, Jech M., Jech J., Jeřábek, Johannis, Paula, Sýkora

 

FK Kolín - AFK Sadská 5:0 (3x Fořt, Jech M, Jech J.)

FK Kolín - AFK Semice 5:5 (3x Fořt, 2x Jech J.)

FK Kolín - SK Opočnice 1:1 (Paula)

FK Kolín - SK Slavia Praha 0:3 

FK Kolín - AFK Sadská 4:1 (Jech M., Jech J., Jeřábek, Paula)

FK Kolín - AFK Semice 1:3 (Fořt)

FK Kolín - SK Opočnice 3:0 (Jeřábek, Jech M., Fořt)

FK Kolín - SK Slavia Praha 0:4 

Sobotní turnaj v Sadské potvrdil, že naši kluci mají srdce bojovníků. Hned do prvního zápasu proti Sadské šli kluci aktivně, chtěli získat míč a jít pomocí kliček přímočaře na branku a skóre se začalo rychle měnit v náš prospěch. Druhý zápas proti Semicím jsme měli herně pod kontrolou, stříleli jsme góly po pěkných akcích.. A obdržené góly? Ty jsme dostávali buď po příliš dlouhé "radovačce" z našeho gólu, nebo po soupeřově rohu, nebo jsme nerozuměli pokynům rozhodčího, který pouze zapískal a ukázal rukou, a než se kluci přemístili d o spr&aa cute;vného postavení už bylo pozdě :-).  V této dětské kategorii to nebyl důvod pro kritiku, naopak kluky jsem za výkon pochválil. Zápas proti Opočnici byl nepříjemný, míč byl neustále v autu a my jsme měli problém ho rychleji rozehrát dopředu, díky tomu docházelo často k chumlování a výsledek byl jen jeden gól na každé straně. Posledním soupeřem byly dívky Slávie, některé o jednu i o dvě hlavy větší než naši kluci.. Zápas byl herně vyrovnaný a obdržené góly jsme dostávali hlavně z rohů soupeřek..naši kluci se k zakončení dostávali málo, hlavně pro "silové" bránění soupeřek..pochvala šla ke klukům za bojovnost, kdy se v souboji o míč nechtěli nechat od větších protihráček přetlačit. Odvetné zápasy byly podobné těm prvním, za zmínku stojí odveta s Opočnicí, kdy jsme v zápase jasně dominovali a góly jsme dávali po krásných akcí. Naši kluci si tak šli zaslouženě pro medaile a získali krásné druhé místo za Slávií. Turnaj hodnotím jako povedený, jen to chtělo florbalové mantinely jakou jsou v Hájích, hra by měla větší spád. JJ

 

1) Slavia dívky, 2) Kolín, 3)......

 

25.11.2017, TU Háje CUP

a 10 min

Sestava: Dvořáček, Huňady, Jech J., Jech M., Jeřábek, Kopecký, Loukota, Souček

 

FK Kolín - Tempo draci 7:2 (2x Souček, 2x Huňady, Jech J., Dvořáček, Jech M.)

FK Kolín - Bohemians 11:1 (4x Dvořáček, 3x Souček, 2x Huňady, Kopecký, Jech J.)

FK Kolín - Háje tygři 11:1 (4x Dvořáček, 2x Jech J., 2x Jech M., Huňady, Kopecký, Loukota)

FK Kolín - Kolovraty 8:0 (3x Loukota, 2x Souček, Jech M., Kopecký, Dvořáček)

FK Kolín - Háje sloni 7:1 (4x Dvořáček, 2x Loukota, Jech M.)

FK Kolín - Tempo borci 4:5 (2x Dvořáček, Souček, Jech M.)

FK Kolín - Tempo shreci 9:0 (2x Jech M., 2x Dvořáček, 2x Souček, Kopecký, Jech J., Huňady)

FK Kolín - Háje žraloci 9:4 (4x Dvořáček, 2x Huňady, Jech M., Souček, Loukota)

 

Bylo až k neuvěření, že jsme vyhráli téměř vše k čemu jsme přišli - zápasy, los o míč, střižbu. Jako by kluci trénovali i výhry na kámen, nůžky papír... =)))

Zkraje byli kluci trochu opaření atmosférou a než se jí podařilo nasát, prohráváme 0:2. Naštěstí se pak vše obrátilo a kolínský válec a uragán 

přejel a sfouknul vše, co se mu postavilo do cesty. Nevyhnulo se nám však zaškobrtnutí v zápase proti borcům z Tempa. Jako by kluci spoléhali jeden na druhého a přestali makat. Políček v podobě prohry jsme potřebovali. Kromě tohoto jednoho mače si kluci zaslouží velkou pochvalu za přístup, aktivitu v napadání, nechumlování, a vyhledávání volných prostorů. Trochu mne však zaráží, až děsí vysoký počet přihrávek na tuto kategorii. Chceme po klucích, aby si věřili především soubojích 1 na 1 a obcházeli soupeře, než řešili situaci přihrávkou...to pro nás trenéry bude celý tento ročník obrovská výzva. Tím nechci výkony našich kabrňáků shazovat! Jsem nadšený z toho, že jsme soupeře přestříleli o parník! Avšak spousta práce nás ještě čeká. Klukům gratuluji k medailím. HC

 

Pořadí: 1. Kolín 66 gólů, 2. Háje Sloni 37 g., 3. Tempo shreci 35 g., 4.-5. Tempo draci a Háje žraloci 32 g., 6. Bohemians 22g., 7. Tempo borci 18g., 8. Kolovraty 16g., 9. Háje tygři 12g.

 

 

19.10.2017, TU: Eden partnerské kluby SK Slavia

a 12min

Sestava: Ešner, Fořt, Chalupa, Jeřábek, Johannis, Sýkora

 

FK Kolín - Rokycany 5:5 (3x Fořt, Sýkora, Ešner)

FK Kolín - SK Benešov 1:10 (Fořt)

FK Kolín - FK Neratovice 2:5 (2x Fořt)

FK Kolín - SK Slavia Praha 2:9 (2x Chalupa)

FK Kolín - ABC Braník 3:8 (2x Fořt, Ešner)

FK Kolín - FK Háje 1:5 (Fořt)

 

První turnaj partnerských klubů a první porovnání nás s konkurencí se výsledkově sice nezdá, ale dovednosti našich kluků nejsou nijak pozadu, ba naopak. Povedlo se nám toho dost. Vyzdvihnout můžeme Vendovi sóla, Míšovi a Adamovi góly, Jéňovu bojovnost a zápal. I u dalších borců postupně objevujeme ve hře učené dovednosti, což je dobře. Doufám, že jich bude jen přibývat. To, že jsme občas prohrávali rychlostně a silově některé momenty je normální. Děti v této věkové kategorii se můžou v extrémech lišit až o "5 let" fyzické vyzrálosti. Důležité je, že umíme dávat góly a předvádíme ve hře individuální dovednosti, které se v tréninku učíme. Nejvícekrát jsme mohli vidět například zasekávačku, klamavé pohyby a stahovačku. Velká pochvala směrem k Jéňovi, Vendovi a Míšovi.

Moc chci poděkovat za statistický servis paní Fořtové a všem přihlížejícím a fandícím divákům! HC

15.10.2017, PU: FK Kolín - Viktoria Radim 18:22

a 15min

Sestava modří: Ešner, Havrilko, Hercog T., Hercog J., Chalupa, Jech M., Johannis, Sýkora, Tomyšynec

Sestava žlutí: Fořt, Huňady, Jech J., Kopecký, Paula, Souček, Šíma

Kolín Žlutí vs Radim 9:2 (4x Souček, 2x Huňady, 2x Paula, Šíma)

Kolín Modří vs Radim 0:8

Kolín Žlutí vs Radim 8:7 (4x Souček, 2x Šíma, 2x Jech)

Kolín Modří vs Radim 1:5  (Johannis)

V nádherném počasí si kluci do sytosti zahráli. Pěkné góly, skvělé akce, rychlost, napadání, agresivita...to po klucích chceme a objevuje se nám to postupně ve hře. Nic nemůže být hned a na klucích vidím posun. Kluci si začínají věřit s míčem, ovládají ho mnohem lépe, než v létě a hlavně je hra baví, dávají pozor, jsou aktivní. Natrénujeme poziční hru a nechumlování se a budeme zase o krok dál. Je důležité, aby kluci makali naplno v tréninku a naučené věci přenesli do hry. Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu! HC

16.9.2017, PU: AC Sparta Praha - FK Kolín 75:9

2x15min

Sestava:

modrá: Dvořáček, Fořt, Huňady, Kopecký, Ešner, Sýkora, Havrilko, Jech J.

bílá: Vlachovský, Jech M., Hercog T., Hercog J., Jeřábek, Johannis, Chalupa

 

ACS rudá - FK Kolín modrá   23:2 (12:0) Dvořáček, Kopecký

 

ACS bílá - FK Kolín bílá        20:0 (10:0)

 

 

ACS rudá - FK Kolín bílá       20:1 (10:0) Vlachovský

 

ACS bílá - FK Kolín modrá    12:6 (7:3) 3x Dvořáček, Fořt, 2x Huňady

 

Na první utkání našeho týmu si nás pozvala do svého krásného tréninkového centra samotná Spartička. Bylo jasné, že proti už minimálně rok trénujícímu výběru Sparty dostaneme "šišku", ale to vůbec nevadí. Učíme se základy a kluci se na velkém hřišti teprve rozkoukávají. Důležité pro mne bylo, že kluci pořád chtěli hrát, bavili se hrou a zkoušeli si věci z tréniknu. Někdo méně, někdo více. Přístup a zápal do hry byl enormní, to je skvělé. Povedlo se i několik krásných sólo akcí. Kluci se posouvají s každým tréninkem výš a výš, ale ještě nás čeká předlouhá cesta. Dovednosti se naučíme, principy nacvičíme, natrénujeme..takže makat na trénincích bude priorita (:

Je skvělé, že všichni kluci zažili ten pocit, když jejich tým dá gól! Děkuji rodičům za super atmosféru a povzbuzování, jen tak dál !!! Pozor však na "koučování" a zásahy do hry. Děkuji Martinu Dvořáčkovi za výpomoc u bílého týmu.