sezóna 2022/23

10.6.2023, Pardubice

3 x 30 minut

Sparta Kolín - Pardubice 10:3 (3x Suchánek, 2x Dvořáček, 2x Huňady, 2x Sandecký, Chalupa)

Sestava: Ešner, Dvořáček, Havlín, Huňady, Chalupa, Jeřábek, Paula, Pavelek, Semenystyi, Suchánek, Vlachovský, Tobiáš

Po delší době jsme se sešli ve "skoro" kompletní sestavě a na předvedeném výkonu to bylo hned znát. Kluci šli za vítězstvím od první minuty, každý z nich předvedl maximální úsilí, naše střely lítaly do sítě a ve skóre jsme rychle odskakovali. Po dlouhé době jsme proměnili i penaltu :-). Kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon i za konečné páté místo v žákovské lize.

Sezóna to nebyla vůbec jednoduchá, nepamatuju si tolik nemocných a omluvených, ale systém hry, fotbalové dovednosti a principy jsme se snažili dodržovat a předvádět v každé sestavě i proti nejsilnějším soupeřům.

Díky tomu se nám trenérům podařil splnit hlavní cíl a to je rozvoj individuálních hráčských dovedností, nikoliv hra zaměřená pouze na výsledek. Pomohly tomu i TOP soupeři, Pardubice, FTA, Hradec anebo kombinovaný tým z nejlepších hráčů 2011 + 2012 jako je Čáslav, nebo tým doplněný kvalitními odpadlíky z Pardubický akademie jako Chrudim.. Každý zápas v jarní nadstavbě tak byl pro naše hráče výzvou, kdy museli ukázat maximální úsilí v pohybu a zvládat herní situace pod neustálým časovým i prostorovým tlakem. Díky tomu u nich docházelo v průběhu sezóny k zisku cenných zkušeností a zvyšování výkonnosti ze kterých budou těžit v dalších ročnících.. JJ

4.6.2023, Čáslav

Sparta Kolín - Čáslav 3:4 (Dvořáček, Sandecký, Semenystyi)

Sestava: Ešner, Dvořáček, Huňady, Chalupa, Jech J, Kopecký, Paula, Pavelek, Semenystyi, Suchánek, Vlachovský, Tobiáš

Na první a druhý gól jsme soupeři nahráli my sami, třetí nám dal z brejku a čtvrtý jsme si dali sami zbytečnou penaltou.. Naopak v každé třetině jsme si vypracovali 5 jasných příležitostí dát gól, neproměnili jsme ani penaltu, a tak se z vítězství radoval soupeř. JJ

28.5.2023, RMSK Cidlina

Sparta Kolín - Cidlina 5:11 (2x Huňady, 2x Suchánek, Chalupa)

Sestava: Ešner, Dvořáček, Havlín, Huňady, Chalupa, Jech J, Kopecký, Paula, Semenystyi, Suchánek, Vlachovský, Tobiáš

V první třetině dominoval soupeř, ve druhé jsme soupeře přehráli my a třetí byla vyrovnaná. Škoda omluvenek a velké marodky, s jedním hráčem na střídání byly naše síly omezené. JJ

21.5.2023, Chrudim 3:7

Sparta Kolín - Chrudim 3:7 (Huňady, Pavelek, Suchánek)

Sestava: Ešner, Dvořáček, Havlín, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Paula, Pavelek, Sandecký, Vlachovský, Tobiáš

Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu a kombinací i přechodem 1v1 jsme se dostávali do šancí. Soupeř hrozil hlavně z brejků do naší otevřené obrany. Výsledek ovlivnil hned dvě naše neproměněné penalty a mnoho dalších jasných brankových šancí, které jsme zahodili. JJ

18.5.2023, Hradec Králové 0:18

Sparta Kolín - HK 0:18

Sestava: Ešner, Dvořáček, Havlín, Huňady, Jech J, Jeřábek, Kopecký, Paula, Pavelek, Sandecký, Semenystyi, Tobiáš

První třetina byla výborná, většinou jsme soupeře přehrávali 1v1, kombinací po zemi i pohybem. Pak se projevila kvalita soupeře a naopak u nás po střídání šla dolů. Soupeře nás trestal. Přesto jsme šli do poslední třetiny dál útočně, bohužel kýžený gól jsme vstřelit nedokázali. JJ

10.5.2023, Petřín Plzeň  2:5

Sparta Kolín - Petřín Plzeň 2:5 (Huňady, Dvořáček)

Sestava: Ešner, Dvořáček, Havlín, Huňady, Chalupa, Jeřábek, Paula, Pavelek, Sandecký, Suchánek, Tobiáš, Vlachovský

Sice porážka, ale s předvedeným výkonem s takhle kvalitním soupeřem jsem maximálně spokojený. Hráli jsme co nejvíce kombinačně po zemi, a touhle kvalitní rozehrávkou jsme se dostávali od vlastní branky na polovinu soupeře. V útočné polovině ale ještě neumíme tak dobře dobývat jako soupeř. Ale jinak kluci předvedli kvalitní fotbal, škoda neproměněné penalty a zahozených šancí, skóre mohlo být přívětivější. JJ

10.5.2023, Čáslav 5:4

Sparta Kolín - Čáslav 5:4 (2x Huňady, Jech J, Jeřábek, Vlachovský)

Sestava: Ešner, Dvořáček, Havlín, Huňady, Jech J, Jech M, Jeřábek, Paula, Pavelek, Sandecký, Suchánek, Tobiáš, Vlachovský

V 15. minutě jsme prohrávali 0:3, kluci celou první třetinu hráli na půl plynu a zjistili, že to k vítězství nepovede. Pár věcí jsme si společně o přestávce vysvětlili, a pak už jsme to byli my. Soupeře jsme rozebrali a pár minut před koncem zaslouženě otočili zápas a vyhráli. JJ

6.5.2023, FTA 1:3

Sparta Kolín - FTA 1:3 (Jech J)

Sestava: Ešner, Čapek, Dvořáček, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Paula, Pavelek, Sandecký, Suchánek

Na první pohled hodně nekompletní sestava bez několika základních tahounů, ale kluci na hřišti dali do zápasu maximum v nasazení i kvalitě hry a hrálo se naprosto vyrovnaně. V posledních 10 minutách jsme soupeře začali přehrávat a byli jsme blízko vyrovnávací branky, bohužel z následného nakopnutého brejku soupeř definitivně rozhodl..  JJ

30.4.2023, Hradec Králové

Sparta Kolín - Hradec Králové 4:9 (2x Dvořáček, Huňady, Kopecký)

Sestava: Ešner, Dvořáček, Havlín, Huňady, Chalupa, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Paula, Sandecký

Náročné utkání ve kterém jsme mohli soupeři vstřelit o mnoho víc než jen 4 branky. Soupeř nás hodně zlobil křížením náběhů a než se tomu naši obránci přizpůsobili, soupeř ve skóre odskakoval. JJ

23.4.2023, Pardubice

Sparta Kolín - Pardubice 2:12 (2x Semenystyi)

Sestava: Ešner, Dvořáček, Havlín, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Pavelek, Paula, Sandecký, Semenystyi, Suchánek, Vlachovský

Pokud srovnám zápas se stejným soupeřem podzim a dnes, tak tentokrát to nebyla kočka-myš :-). První třetinu jsme byli zbytečně zakřiknutí, špatně se kryli míč, ale to se od druhé třetiny zlepšilo. V zápase jsme předvedli několik velmi dobrých akcí, a to i přímo z vlastní rozehrávky od branky. Soupeř prokázal svou kvalitu, ale my jsme se nevzdali, dál makali a odměnou nám byly dvě pěkné branky a několik dalších příležitostí nám vychytal vysoký brankář soupeře. JJ

9.4.2023, RMSK Cidlina

Sparta Kolín - Cidlina 1:8 (Sandecký)

Sestava: Čapek, Havlín, Huňady, Chalupa, Pavelek, Paula, Sandecký, Semenystyi, Suchánek, Vlachovský, Kaleta, Coubal, Vlk

První dvě branky jsme dnes obdrželi, co míč šel na drn a dál nečekaně skočil přes nohu našemu brankáři a další udělal to samé obránci.. Všichni co dnes nastoupili, hráli s maximálním úsilím, bohužel Pagy už v 10.minutě musel pro nemoc odstoupit. Ve složité sestavě s vypůjčenými hráči z U11 proti kvalitnímu soupeři jsme si přesto vypracovali dost šancí na to, abychom soupeři dali více než jednu branku, ale dnes nám to bohužel do sítě nelítalo. JJ

2.4.2023, Chrudim 6:4

Sparta Kolín - Chrudim 6:4 (2x Semenystyi, Havlín, Jech M, Sandecký, Skořepa)

Sestava: Ešner, Čapek, Dvořáček, Havlín, Huňady, Jech J, Jech M, Jeřábek, Paula, Sandecký, Semenystyi, Skořepa. Vlachovský

Od začátku utkání jsme soupeře (posíleného o hráče akademie Pardubice) zatlačili na jeho polovinu a snažili se procházet jeho přehuštěnou obranou, to se nám dařilo a rychle jsme odskočili o 3 branky. V prostřední pasáži utkání nám střely létaly do tyčí nebo vedle a soupeř se dostával z brejků na kontakt. Závěr zápasu jsem se ale opět střelecky probudili a utkání dotáhli k zaslouženému vítězství. Po minulém volném víkendu to nebylo z naší strany optimální s pohybem a nabídkou bez míče, ale jinak musím kluky za předvedený výkon silně pochválit a zvlášť super výkony podali Tobi a Yaro. JJ

18.3.2023, FTA 5:5

Sparta Kolín - FTA 5:5 (Čapek, Havlín, Jeřábek, Kopecký, Vlachovský)

Sestava: Ešner, Čapek, Dvořáček, Havlín, Huňady, Chalupa, Jeřábek, Kopecký, Paula, Sandecký, Suchánek, Tobiáš, Vlachovský

Náročný zápas do kterého jsme nastoupili oslabení o oba výborné útočníky Yara a Járu. Soupeř v zápase předváděl dokonale zažitý systém 2-4-1, ve sprintových přechodech a křížením hráčů do 2-2-3. Hráče jsem na to lehce připravoval, těžko se to klukům ale v tomto věku čte a brání, přesto jsme dali dominantní první třetinu a vedli 4:1, pak se naši borci trochu lekli, že to můžou dokázat, ve druhé třetině nás soupeř trestal a bohužel naše střely přestaly lítat do branky.. Třetí třetina byla vyrovnaná, napínavá, šance si vytvářely oba týmy a tak remíza je nejspíš spravedlivá. Proti podzimu kdy jsme s FTA jasně prohráli 2:10, s absencemi a klukama po nemocích, musím být spokojený a kluky za předvedený výkon chci určitě pochválit, od všech tam bylo jejich momentální maximum. JJ

9.3.2023, PÚ Sparta Kolín 2012 5:3

3 x 25 minut

Sparta Kolín 2011 - Sparta Kolín 2012 5:3 (2x Jech J, 2x Semenystyi, Chalupa)

Sestava: Ešner, Havlín, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Paula, Sandecký, Semenystyi, Suchánek, Tobiáš, Vlachovský

Škoda koncovky, dneska nám to z moře šancí do brány nenapadalo, částečně taky záslouhou vynikajícího Kožíška v brance soupeře. JJ

5.3.2023, PÚ Nymburk 2010 2:5

Kolín - Nymburk 2010 2:5 (Jech J, Semenystyi)

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Paula, Sandecký, Semenystyi, Suchánek, Tobiáš, Vlachovský

Soupeř hrál zataženě na brejky, ty mu vycházeli jako pro pravém tak i levém křídle. Starších kluků jsme se nelekli a hra byla zcela vyrovnaná. Na dobývání zavřené obrany nemáme dost zkušeností, přesto jsme se několikrát kombinačně i 1v1 dostali za obranu a hrozili, ale dneska nám to tam nepadalo. JJ

29.01.2023, TU 2010 Zbraslav 3.místo

á 30 minut

Sestava: Dvořáček, Ešner, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Paula, Pavelek, Sandecký, Semenystyi

Kolín - Barrandov 5:4 (Dvořáček, Chalupa, Jech J, Jech M, Semenystyi)

Kolín - Zákolany 3:7  (Dvořáček, Jech J, Semenystyi)

Kolín - Podlipansko W 5:0 (2x Huňady, Dvořáček, Jeřábek, Semenystyi)

Kolín - Zbraslav 3:6 (Dvořáček, Jech J, Semenystyi)

Skvěle připravený turnaj, kde jsme předváděli kvalitní výkony. Někdy jsme proti o rok starším sice fyzicky nestačili, ale doháněli jsme to presinkem a bojovností o každý míč. Určitě bych chtěl pochválit Vaška za odvážné průniky. JJ

12.2.2023, PÚ Viktoria Žižkov 6:7

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Huňady, Houdek, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Paula, Sandecký, Semnystyi, Tobiáš, Vlachovský

Začátek zápasu jsme se trápili s rozehrávkou a hledali správná herní řešení na soupeřům vysoký presink, každou naši chybu soupeř trestal, a tak první třetina skončila po zásluze 0:4. Po přestávce jsme se zlepšili ve všech činnostech (včetně rozehrávky) a soupeř na nás nestačil. Škoda že jsme neproměnili více šancí, takto jsme druhou třetinu vyhráli pouze 5:2. Ve třetí třetině soupeř často fauloval a hra byla neuspořádaná, přesto jsme si vypracovali další šance a mohli utkání definitivně otočit, bohužel třetí třetina pouze 1:1, navíc soupeř ke konci nechtěl pokračovat, škoda. Kluky bych chtěl pochválit jak se v zápase postupně zlepšovali, někteří byli po nemocích nerozhraní. JJ

29.01.2023, TU Dolní Břežany 1.místo

á 14 minut

Sestava: Dvořáček, Ešner, Huňady, Jech J, Jech M, Kopecký, Paula, Sandecký, Semenystyi, Suchánek, Tobiáš

Kolín - Čakovice 0:0

Kolín - Poděbrady 1:0 (Huňady)

Kolín - Meteor Praha 2012 2:2 (Dvořáček, Tobiáš)

Kolín - Příbram 3:1 (Huňady, Jech J, Sandecký)

Kolín - Čáslav 2:0 (Semenystyi, Tobiáš)

Dobře obsazený turnaj, který jsme s chutí vyhráli :-). V každém zápase jsme rozehrávali trplělivě po zemi, správnou poziční hrou jsme se dokázali dostat přes hradbu soupeře do zakončení, což na menším prostoru a v 6 hráčích v poli nebylo nic jednoduchýho. Za to mají kluci velkou pochvalu. JJ

26.1.2023, PÚ Kutná Hora 11:7

Sestava: Dvořáček, Ešner, Chalupa, Jech J, Jeřábek, Kopecký, Paula, Sandecký, Semnystyi, Suchánek, Tobiáš, Vlachovský

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, bohužel ale nepřesně v zakončení a soupeř nám rychle odskočil o 2 branky. Až potom jsme začali naše akce důrazněji zakončovat a to nám přineslo vstřelené góly. Soupeře jsme trápili celoplošným presinkem, naše rozehrávka od branky byla aktivní, v pohybu, přinášelo to občas chyby, ale na ty nekoukáme, pokud se chceme zlepšovat v poziční hře, musíme si tím projít a trpělivě na tom dál pracovat. Ve třetí třetině jsme už na hřišti dominovali a rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší. Kluci mají za předvedený výkon zaslouženou pochvalu. JJ

15.01.2023, Zimní liga Humpolec

á 25 minut

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Paula, Pavelek, Sandecký, Semenystyi, Vlachovský

Kolín - Čáslav 4:2 (2x Jech J, Pavelek, Semenystyi)

Kolín - Havlíčkův Brod 0:4

Kolín - Pelhřimov 2:1 (Jech J, Pavelek)

Kolín - Bedřichov 3:2 (Havlín, Huňady, Semenystyi)

Kolín - Tempo Praha 2:1 (2x Semenystyi)

Skvěle obsazený turnaj na kterém jsme předváděli velmi kvalitní výkony. Jediné zaváhání s Havlíčkovým Brodem se kterým jsme skvěle začali, nepouštěli ho za půlku...ALE bohužel 3 čistý šance jsme lehkovážně zahodili a po našem prostřídání se soupeř chyntul a trestal.. Po celý turnaj nám vycházela rozehrávka a kombinace od vlastní branky na útočnou polovinu soupeře. Individuální akce ale nebyly tak kvalitní jak bychom chtěli. Na tom musíme dál pracovat. Poslední zápas proti Tempu Praha, se kterým jsme před rokem a něco jasně prohráli 0:7 byl tentokrát zcela vyrovnaný, a o něco lepší jsme nakonec byli my a soupeře zaslouženě porazili. Tím jsme dosáhli zatím asi největšího úspěchu. K němu a i k famózmím výkonům ve zbylých zápasech klukům gratuluju. JJ

13.11.2022, ČLŽ MU Náchod 3:7

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Houdek, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Paula, Semenystyi

První třetina nám vyšla parádně, byli jsme jasně lepší a soupeř nevěděl co proti nám hrát. Bohužel naše střely letěly do břevna, do tyče..a soupeři stačilo 2x utéct z brejků a prohrávali jsme 0:2. Ve druhé třetině jsme rychle snížili a vypadalo to na obrat, ale potom jsme dostali z dorážek další tři branky a i když jsme dál předváděli kvalitní fotbal další branku jsme už nepřidali. Poslední třetina byla vyrovnaná, hrou i skóre 2:2. Hodnocení předvedené hry a konečného výsledku není stejný. Se silným soupeřem jsme nebyli horší, hráli jsme klasicky útočně, soupeře jsme dokázali zavřít na jeho polovině. Chybělo nám ještě lepší zakončení, chybělo nám lepší čtení hry při soupeřových sehraných protiútocích. JJ

06.11.2022, ČLŽ MU RMSK Cidlina 0:1

Sestava: Dvořáček, Ešner, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Paula, Vlachovský

Dneska se střetli dva tanky, utkání bylo na UMT rychlé a důrazné, nikdo ze soupeřů nechtěl prohrát, obě mužstva do sebe bušili vším co uměli, my jsme si nechali dát v prní třetině branku, ale potom Adam zavřel branku, a od poloviny zápasu jsme převzali iniciativu a šli za vyrovnáním. Dobře jsme vycítili, že naše hra soupeře začíná zlobit, znervózńovat ale bohužel Yaro s Petrem nám dnes v útoku chyběli. JJ

30.10.2022, ČLŽ MU ČAFC Praha 8:6

Sestava: Dvořáček, Ešner, Čapek, Huňady, Chalupa, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Paula, Semenystyi, Vlachovský, Suchánek

Do zápasu jsme vstoupili festivalem zahozených brankových příležitostí, zatímco soupeři stačilo nás obhodit a z brejků trestat. Bylo otázkou času, kdy nám to tam napadá a ten moment ke konci první třetiny přišel. Branek jsme mohli dát mnohem víc, zápas jsme měl z naší strany dobrou kvalitu v přecházení 1v1 i v kombinaci. V poslední třetině jsme soupeře nechali zbytečně snížit, ale konečné vítězství nám krásným sólem potvrdil Pagy. JJ

23.10.2022, ČLŽ MU Čáslav 8:1

Sestava: Dvořáček, Ešner, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Paula, Semenystyi, Tobiáš, Vlachovský

Soupeře jsme přehráli kombinačně i 1v1, dařilo se nám přenášení hry, měli jsme chytrý pohyb bez míče a líbily se mi změny těžiště celého týmu při bránění. Rozehrávka od branky byla velmi dobrá. V zápase jsme si vypracovali spoustu šancí, měli jsme vyhrát vyšším rozdílem, koncovka ještě není optimální. Nelíbil se mi první dotyk do stoje nebo na dlouhou nohu, na tom budeme muset více pracovat. Každopádně za výsledek i předvedenou hru posílám našim hráčům zaslouženou pochvalu. JJ

18.10.2022, Planeo Cup Meteor, 6. místo

á 20 minut

Sestava: Dvořáček, Ešner, Huňady, Chalupa, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Paula, Pavelek, Semenystyi, Tobiáš, Vlachovský

Kolín - Meteor Praha 2:8

Na turnaji jsme předvedli fantastický obrat s Mladou Boleslaví z 0:2 na 3:2, se silným soupeřem jsme sehráli otevřenou partii, i přes obdržené góly jsme si šli za vítězstvím a ten vítězný gól přišel v posledních vteřinách..a pak vypukly fantastické emoce a oslava! :-) Stodůlky jsme přehráli, naopak Sparta, Ústí i Meteor zase přehráli nás.. Škoda zápasů s Kladnem i Libercem, v kterých jsme byli herně lepší, měli šance, ale porazili jsme se sami chybama v rozehrávce.. Konečné šesté místo odpovídá, škoda absencí tří obvyklých tahounů, mohli jsme pomýšlet na ještě lepší umístění.. JJ

16.10.2022, ČLŽ MU Trutnov 3:5

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Paula, Vlachovský, Tobiáš

Silný soupeř, náročné kvalitní utkání, hráli jsme aktivně, soupeře zamykali na jeho polovině, ten nám dával góly z brejků, my jsme svoje vypracované šance bohužel neproměňovali. V okamžiku kdy jsme vedli 3:2 jsem věřil ve vítezství..potom přišly naše chyby v rozehrávce, gól z ofsajdu a výsledek se otočil v náš neprospěch. Týmem jede virus, nebyli jsme kompletní, ti co hráli určitě nezklamali, ale na pochvalu to za špatnou koncovku dnes není. JJ

8.10.2022, ČLŽ MU Svitavy 7:2

Sestava: Čapek, Dvořáček, Ešner, Havlín, Houdek, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Paula, Vlachovský

Soupeř nás zlobil hlavně v první třetině, potom jsme ho začali přehrávat kombinačně i 1v1, pouze branek jsme měli a mohli nastřílet daleko víc, přesto klukům patří zasloužená gratulace k jasnému vítězství. JJ

2.10.2022, ČLŽ MU Chrudim 18:4

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Huňady, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Pavelek, Semenystyi, Skořepa, Vlachovský

Do zápasu jsme vletěli jako utržený vagón :-), celoplošným presinkem jsme soupeře neustále nutili k chybám a rychle mu nasázeli úvodní 3 branky. Tempo ani kvalitu hry jsme nesnižovali, naopak správným hledáním volných prostor, kličkama a narážečkama jsme skóre dále navyšovali.. Rozhodně šlo o náš zatím nejlepší výkon sezóny, klukům patří velká gratulace. JJ

27.9.2022, Planeo Cup Kutná Hora, 2. místo

á 20 minut

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Houdek, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Kopecký, Pavelek, Semenystyi, Tobiáš, Vlachovský

Kolín - Nymburk 1:2

Kolín - Český Brod 2:0

Kolín - Kutná Hora 0:1

Kolín - Vlašim 3:0

Kolín - Dolní Počernice 3:2

Těžko se mi hodnotí turnaj hraný nepochopitelně na umělce, která pomáhá rychlým menším hráčům a škodí našemu stylu, kde naše rychlé průnikovky a přenášení hry často končí v autu..ale poprali jsme s tím a turnaj dotáhli úspěšně ke druhému místu. JJ

24.9.2022, ČLŽ MU Pardubice 1:17

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Houdek, Chlaupa, Jech J, Jech M, Kopecký, Pavelek, Semenystyi, Tobiáš, Vlachovský

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a úvodních 10 minut bylo výborných, kombinačně i 1v1 jsme se několikrát dokázali dostat k zakončení. Následně nás soupeř začal nutit k chybám a přehrávat svojí rychlostí.. Se silným soupeřem jsme sehráli naprosto otevřenou hru a tomu vstřelenému gólu jsme šli celý zápas naproti. Kluci mají pochvalu za maximální úsilí i bojovnost. JJ

18.9.2022, ČLŽ MU Orlicko 8:3

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Houdek, Chlaupa, Kopecký, Paula, Pavelek, Semenystyi, Suchánek, Tobiáš

Celý zápas jsme hráli aktivně na míči, s rozehrávkou po zemi, přenesením a velmi dobrou obrannou i útočnou kombinací jsme do soupeřovy obrany pronikali až nečekaně lehce. Jen díky kvalitnímu brankáři soupeře jsme nevyhráli vyšším rozdílem. Soupeř dal spíš náhodný góly z rohů a povětšinou spoléhal na vysoké nákopy za obranu, a s tím už máme zkušenosti :-). Kluci zápas odehráli s maximálním nasazením po celý zápas a zaslouží obří pochvalu. JJ

14.9.2022, Planeo Cup Čáslav, 3. místo

á 20 minut

Sestava: Dvořáček, Ešner, Havlín, Houdek, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Kopecký, Paula, Pavelek, Semenystyi, Suchánek, Tobiáš, Vlachovský

Kolín - Štoky 3:0

Kolín - Sendražice 9:0

Kolín - Kutná Hora 2:3

Kolín - Čáslav 3:3

Kolín - Havlíčkův Brod 0:5

První dva zápasy to byla kočka myš, ve třetím proti Hoře rozhodčí nepochopitelně přehlédl jasný ofsajd (0:1), pro nás to znamenalo dobývání, přesto jsme soupeře kombinačně rozebrali, mačkali, 2x se prosadili, měli i další šance, ale soupeř nám z dalších překopů 2x utekl a přišla zvláštní porážka, kdy nemůžu říct, že by zvítězil lepší tým. Proti Čáslavi nám nevyšel úvod utkání, ale dvoubrankový manko jsme otočili, soupeře nepustili za půlku, bohužel soupeř nakonec vyrovnal v poslední minutě ze zvláštní penalty, která by se v žákovské lize určitě nepískala. V posledním zápase nám chyběla rychlost, jak pohybová tak v myšlení, nebyl to dobrý výkon, až zhruba od půlky zápasu jsme soupeře zatlačili na jeho půlku, ale gólově jsme se prosadit nedokázali.

Tento turnaj potvrdil rozdílné strategie týmů, někteří vysloveně podřizují vše taktice, kdy nejde o rozvoj herních dovedností, ale hraje se jen a pouze na výsledek, toto nikdy nebude naším cílem. Přijeli jsme zlepšovat náš herní styl a dovednosti a po zásluze nastříleli nejvíc branek na turnaji. JJ

10.9.2022, ČLŽ MU F.T.A. 2:10

Sestava: Dvořáček, Ešner, Houdek, Huňady, Chalupa, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Paula, Pavelek, Semenystyi, Tobiáš, Vlachovský

V zápase s FTA se nám povedla jen druhá třetina.V této třetině jsme dobře dostupovali a obsazovali hráče při rozehrávce soupeře.Velmi dobře se nám dařila rozehrávka od brankaře na obránce a následně jsme dokázali soupeře přecházet 1v1 ,nebo průnikovou nahrávkou chodit do zakončení.O lepším výsledku rozhodovalo lepší zakončení našich útočníků,bohužel jsme nedokázali mnokráte zakončit ani akci 1v1 na brankaře gólem.Nestálo u nás ani štěstíčko,v této třetině jsme nastřelili dvě břevna a jednu tyč.FTA hrálo v rozestavení 2-4-1 . Pro naše hráče to bylo něco nového . Hodně záleželo kdo je na hřišti a kdo jak vnímá pro nás nové rozetavení. S odstupem času hodnotím tento zápas velmi kladně ,jelikož jsme se hodně panaučili do dalších zápasů o rozestavení 2-4-1 .Pochvala za druhou třetinu a velké panaučení z rozestavení 2-4-1 .Dino

4.9.2022, ČLŽ MU FC Hradec Králové 8:12

Sestava: Dusil, Dvořáček, Ešner, Havlín, Houdek, Huňady, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Paula, Pavelek, Semenystyi, Tobiáš

Uplně zbytečná porážka. Vedli jsme 3:1, hru jsme měli pod kontrolou, a pak přišel festival vlastních gólů, z malé domů, z rozehrávek od branky, rohu soupeře nebo srážky obránce s brankářem.. Tím jsme se sami dostali do útlumu, strachu, křečovitých reakcí a zapomněli na náš styl obranné i útočné hry. Vypili jsme si to do dna a každý další zápas musí být jedině lepší. JJ

28.8.2022, ČLŽ MU Slávia Hradec Králové 8:4

Sestava: Dusil, Dvořáček, Ešner, Havlín, Hercog, Houdek, Huňady, Chalupa, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Paula, Pavelek, Semenystyi

Soupeř s námi chtěl hrát fotbal jen prvních 10 minut, potom zaparkoval autobus a spoléhal na nákopy naslepo někam dopředu. Na této úrovni žákovské ligy věc nevídaná. Vypracovali jsme si spoustu šancí, mohli jsme vyhrát o dost vyšším rozdílem, kluci mají za předvedený výkon pochvalu. JJ

21.8.2022, ČLŽ MU Vysoké Mýto 18:1

Sestava: Dusil, Dvořáček, Ešner, Havlín, Houdek, Huňady, Chalupa, Chlumský, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Paula, Pavelek, Tobiáš

Soupeře jsme od první vteřiny dostali pod obrovský tlak, nepouštěli ho za půlku a na míči jsme kombinační hrou i úspěšným přecházením 1v1 sázeli jeden gól za druhým, a takhle to máme rádi :-). Tobi stihl hattrick během úvodních 8 minut, ostatní se k němu postupně přidali, ale dnes to nebylo jen o střelcích, výborně makal celý tým včetně Adama v bráně. Občas nám chyběla zkušenost hrát do zavřené obrany, rychlost práce s míčem nebo nevyšel první dotyk, na tom všem budeme dál pracovat. Každopádně dnes si užijem zasloužené pochvaly za náš první a hned krásně vítězný zápas v žákovské lize rozdílem několika tříd! JJ

31.7.2022, PU Havlíčkův Brod U12/U13 3:11

Sestava: Ešner, Havlín, Hercog, Houdek, Jech J, Jech M, Jeřábek, Kopecký, Loukota, Suchánek, Vlachovský

Sparta Kolín- Havlíčkův Brod 0:7

Sparta Kolín- Havlíčkův Brod 2:1 (Jech M, Suchánek)

Sparta Kolín- Havlíčkův Brod 1:3 (Jech J)

Kvalitní přátelák proti soupeři, který přijel značně posilněný hráči 2010. První třetina byla strašná, nefungovalo vůbec nic, kluci se po měsíci prázdnin hledali. Během první přestávky jsme museli reagovat v kabině taktickou poradou, pak už jsme to byli my, celá druhá třetina byla v naší režii, na hřišti jsme jednoznačně dominovali, nikdo nekoukal jestli hraje proti staršímu nebo ne, všichni do toho začali dupat naplno a díky celoplošnému bránění a okamžitému přepínání jsme si připravovali jednu šanci za druhou a soupeře nepouštěli za půlku. Třetí třetina byla podobná, ale díky nekompletní sestavě jsme to fyzicky už nemohli zvládnout. JJ