20.10.2019, MU SK Sparta Kolín - Svitavy 3:1

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Fňukal, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Kolín - Svitavy 0:1 ( - 24')

Kolín - Svitavy 0:0 ( - )

Kolín - Svitavy 3:0 (64' Luštický, 75' a 84' Klepal)

Vítězství nad Svitavy se nerodilo úplně lehce. Začali jsme s rozestavením s předešlého dne, ale nebylo to ono. První třetina nebyla nic moc, chyběl hlavně důraz v osobních soubojích. Soupeř hrozil především brejky a následnými rohy. Ve 24' se dokonce ujal vedení. Fotbalová kvalita byla ale na naší straně, což se na konci zápasu projevilo. Druhou třetinu už jsme končili v našem klasickém rozestavení a hra se přesunula na naší stranu. Ve třetí třetině to byla jasná herní dominance a dobývání soupeřovi branky. Zlepšuje se vzájemné zajišťování a ve třetí třetině se zlepšil i důraz v soubojích. HC

19.10.2019, PU Pardubice 08 - SK Sparta Kolín 4:8

3x30min

Sestava: Kolář - Beránek, Dupák, Fňukal, Klepal, Krumich, Litera, Luštický, Pfeiler, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Branky: 5x Luštický, Litera, Krumich, Fňukal

V zápase s Pardubicemi jsme si vyzkoušeli nové rozestavení a hráli vyrovnanou partii. Domácí byli lepší na míči, my zase efektivnější v koncovce. Kluci si vyzkoušeli rotace a zlepšili vzájemné zajišťování. HC

12.10.2019, MU FK Mladá Boleslav - SK Sparta Kolín 6:2

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Klepal, Krumich, Krupka, Litera, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Vilím

Mladá Boleslav - Kolín 0:1 (28' Fňukal)

Mladá Boleslav - Kolín 1:1 (31' - 36' Krumich)

Mladá Boleslav - Kolín 5:0 (64', 68', 74', 76', 78')

Těžký zápas nás čekal v Mladé Boleslavi. Z naší strany velmi bojovný výkon, skvělý obranný blok a domácí dobývali. Takto se ale prezentovat nechceme. První třetina však patřila k herně vyrovnaným a akcí zakončených na branku bylo málo na obou stranách. Obrany fungovaly dobře a útoky si nevěděly rady, jak je rozlousknout. Optická převaha byla spíše na naší straně a když skvělým napadáním čmajzul Fňuky míč brankáři, napálil pak pouze tyč odkryté svatyně domácích. V další akci ale dostal balon proti noze a nártem přízemní střelou nasadil z hranice pokutového území brankáři housle. Vcelku povedená třetina z naší strany. Domácí na nás chtěli ve druhé třetině vlétnout, což se jim povedlo a okamžitě vyrovnali. Za pět minut už ale skóre vyznívalo opět pro nás. Bohužel jsme nedokázali zvýšit obrátky také a náš přístup se stal pasivním. Kluci bránili těsný výsledek a do útoku se jim moc nechtělo. Varování, že tento přístup se nám ve třetí třetině nemůže vyplatit bylo bohužel marné. Kluci svým bojovným výkonem nechali všechny síly v prvních zhruba 70 minutách a ke konci zápasu se nezmohli na kloudnou spolupráci směrem vpřed. Těsný náskok jsme tedy neudrželi. Škoda. Můžeme si za to bohužel sami. Kluci jsou odhodlaní bojovat, chybí nám však lepší nabídka a přesnější první dotyk. Často si nabíháme do pozic na těžkou přihrávku a prvním dotykem si situaci namísto uklidnění spíše ztížíme. Bohužel také čekáme na to, co vymyslí hráč s míčem, namísto tvoření nabídky a chtění hrát. Dobrý výkon předvedli Bery s Adysem a skvěle zachytal i Miloš. Chválím všechny za bojovnost a zapracujeme ještě na nadstavbě. Tři kroky navíc v nabídce mnohdy znamenají "ušetřené" sprinty do obrany. Především však herní dominanci a diktování tempa hry. HC

9.10.2019, PU Hradec Králové 08 - SK Sparta Kolín 11:12 / 24:5

2x30+20min

Sestava: Kolář Miloš - Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Vilím

Kolín A - HK 08 modrá 7:1 (...doplním)

Kolín A - HK 08 šedá 5:8 (...doplním)

Kolín A - HK 08 šedá 0:2

Kluci na mladší soupeře vlétli a první třetinu modrou partu doslova sfoukli. Po výměně týmů už to bylo mnohem vyrovnanější. Zápas se musel líbit, hrálo se nahoru - dolů a bylo k vidění spoustu fotbalových věcí. Naši hráči nedali domácím nic zadarmo. S výkonem jsme spokojeni. V poslední třetince už s jedním na střídačce trošku docházel kyslík.

Sestava: Kolář Maty - Dupák, Fňukal, Kašička, Pfeiler, Szitás, Šibrava F. + Bruner (KH), Medlen, Michnevyč (oba 08)

Kolín B - HK 08 šedá 1:10 (Medlen)

Kolín B - HK 08 modrá 3:8 (Michnevyč, Medlen, Szitás)

Kolín B - HK 08 modrá 1:6 (Fňukal)

Na druhém hřišti to byli naopak hradečtí, kteří se do nás s chutí pustili. Začátek první třetiny byl z naší strany jako z hororu. Chvilku to dokonce vypadalo jako zápas začínající přípravky, kdy se všichni ženou jedním chumlem za míčem. Tak moc všichni chtěli ukázat, že to nepřišli odchodit, nýbrž odbojovat, že na chvilku vypustili některé principy hry. Při prostřídáních se hráče podařilo uklidnit a postupem času jsme nabrali půdu pod nohy a náš výkon šel velmi strmě vzhůru. Ke konci první třetiny kluci už hráli fotbal, jakým se chceme prezentovat, přesto to však na soupeře této kvality nestačilo. Druhou třetinu to byl z mého pohledu vyrovnaný fotbal, ale projevila se kvalita napříč soupeřovým týmem. Kluky chci pochválit za maximální přístup po celou dobu utkání a poděkovat hráčům z jiných týmů, že si s námi přijeli zahrát. Maty v brance kryl mnoho nebezpečných střel a nebýt jeho, výsledek by byl ještě o mnoho horš. Káša s Fňukym ani nevypadali, že jsou po nemoci a hráli dobře. Ondra se chvíli na hřišti hledal, při prostřídání jsme si ale vysvětlili několik aspektů hry a potom už byl výborným "ředitelem obrany", Fňuky se zlepšuje na míči, což je vidět každým zápasem a skvěle uvažuje o hře, ještě musí zlepšit poziční hru bez míče a přepínání zpátky, dopředu je to ale raketa #1, což v zápase proměnil i v gól po samostatném nájezdu. Dupy umí číst hru a nesmí se bát vzít na sebe zodpovědnost. Potíž mu činí také rozehrávka, musí zlepšit rychlost rozhodování a těžce zapracovat na technice s míčem. Odebírač míče je to jeden z nejlepších, ale chybí ta nadstavba v podobě rozehrávky. Kristián dobře vidí hru, odskakuje od soupeřů a chce míč, v práci s míčem musí ale také přidat na rychlosti a hlavně se musí zpevnit v osobních soubojích. Sity byl neúnavným bojovníkem po celé utkání a jeho chuť do hry i odvaha vzít to na sebe svědčí o obrovském sebevědomí, což je super. Pozor si musí dát především na kontrolu prostou před převzetím a neotáčet se s míčem do nezkontrolovaného prostoru, kde je ve většině případů číhající soupeř, do kterého narazí. Odměnou za jeho nesmírně aktivní výkon mu byla vstřelená branka. Fíla zahrál svůj standard - dobré čtení hry, předskakování a rozehrávka s okamžitou nabídkou a podporou útoku či zajišťování středu hřiště, vždy výborně dle situace. Zpevnění v osobních soubojích platí pro něj stejně tak, jako pro Kristiana. Tom Bruner se jevil velmi dobře a připravil pro své spoluhráče několik brankových příležitostí. Nebezpečný byl jak na hrotu, tak na křídle. Ráďa se hlavně v první třetině hodně schovával, ale jakmile dostal míč, uměl být proti domácím rozdílovým hráčem. Techniku na míči, rychlost i soubojové chování má skvělé. Jeho hru nejvíc sráží poziční hra bez míče a to jak v ofenzivní, tak defenzivní fázi. V klíčových momentech ale prodává své schopnosti a ze svých tří šancí se mu podařilo dvakrát nechytatelně skórovat. Max strídal momenty geniality s brutálními faily. Dobře předskakoval soupeře, ve střední řadě četl hru a vypomáhal pressovat soupeře, čímž si vybojoval míč pro vstřelení své branky, ale občas po zisku stál s míčem na místě a nechal se o něj dlouhým váháním oloupit. Stejný problém má při některých kličkách - nejsou v pohybu a i po dobrém uvolnění je okamžitě dostupován tím soupeřem, kterého před okamžikem doslova obešel. I přes některé nedotažené věci musím kluky pochválit za maximální snahu po celou dobu utkání a stoupající výkony všech jednotlivců. Největší pochvalu zaslouží Sity a Maty v brance. HC

6.10.2019, MU SK Sparta Kolín - MFK Trutnov 4:7

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Dupák, Klepal, Krumich, Krupka, Litera, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Vilím

Kolín - Trutnov 3:2 (1' Luštický, 8' Klepal, 25' vlastní - 18', 30')

Kolín - Trutnov 0:3 ( - 36', 46', 52')

Kolín - Trutnov 1:2 (72' Klepal - 80', 84')

Po skvělé první třetině, kdy jsme si bohužel nepohlídali dva brejky soupeře ustala naše aktivita ve hře bez míče. Trutnov nás potrestal třemi brankami ve třetině druhé, kterou jsme dohrávali ve zbytečné křeči. Zlobilo nás především převzetí míče. I když se naše hra ve třetí třetině zlepšila a šancí jsme měli několik, prosadil se jen Klepy a hosté přidali z brejků a individuálních akcí další dvě branky. Hosté nepřijeli nic vymýšlet, my v obraně hráli naivně a chyběl nám důraz. Taky není v pořádku, že zápasy vzdáváme ve chvíli, kdy se něco nepovede. Musíme být psychicky odolní a do každé situace za každého stavu jít vždy naplno, jinak budeme takto trestáni. Obrovská škoda, tento tým má na víc, než padat do spodních pater tabulky. Musíme se semknout a nepříznivé výsledky zlomit. Herně patříme k topu v republice, chybí nám především důraz a nasazení. Pochvala putuje Berymu a Lušťovi. HC

3.10.2019, TU II.předkolo Ondrášovka Cupu - 3.místo

à20min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Litera, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Vilím

Kolín - Nymburk 1:0 (Vilím)

Kolín - Kutná Hora 3:0 (2x Luštický, Vilím)

Kolín - Čáslav 6:0 (2x Krumich, Luštický, Vilím, Klepal, Krupka)

Kolín - Benešov 0:1

Kolín - FTA 1:4 (Luštický)

Druhé Předkolo Ondrášovka Cupu kluci odehráli velmi dobře. První zápas s Nymburkem byl z naší strany trochu nervózní, ale jakmile kluci vstřelili úvodní branku, vše z nich spadlo. V Čáslavi jsme předvedli mnoho tandemů a rotací a povedených kombinací směrem dopředu a vysokou individuální kvalitu našich hráčů. Dále se budeme zaměřovat na kontrolu a zajišťování prostoru. Pozor si musíme dávat na převzetí míče do nezkontrolovaných prostorů a i nadále musíme zlepšit zájemnou komunikaci na hřišti. Druhý zápas s Kutnou Horou se hrál na jednu branku, stejně tak Čáslav, ta od nás dostala během 20 miut slušnou nadílku. I přes prohry v posledních dvou zápasech byly výkony kluků dobré. Několik neproměněných brankových příležitostí a jeden povedený brejk Benešova rozhodl o výsledku 0:1, s FTA jsme také měli několik slibných šancí. Ze třetího místa jsme se nakonec dostali do kvalifikace kterou sehrajeme 23.10. v Mostě - Souši, kde si to rozdáme s dalšími konkurenty o dvě přímá postupová místa na hlavní turnaj. HC

29.9.2019, Boujami liga 2. kolo 7.místo

à23min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Vilím

Kolín - Příbram 1:0 (Krupka)

Kolín - Šumperk 0:5 ()

Kolín - Ústí nad Labem 0:5 ()

Kolín - Mladá Boleslav 0:4 ()

Kolín - Zbrojovka Brno 2:0 (2x Luštický)

Kolín - Dynamo České Budějovice 0:3 ()

Kolín - FTA 1:2 (Klepal)

Kvalitní zápasy v Boujami lize jsou pro nás velkým přínosem. Bohužel přístup kluků z předešlého dne se vrátil velmi brzy. Po úvodním tlaku proti Příbrami se prosadil po skvělém napadání všech hráčů Tom Krupka, pak už jsme se spíš strachovali o výsledek. Od první obdržené branky se vracíme k ustrašným výkonům ze soboty. Až v zápase proti Zbrojovce se doktorské uvolnění atmosféry projevilo na hřišti. Kluci začali bojovat a zaslouženě zvítězili 2:0. Dynamo nás mačkalo a my měli jen pár brejků. Kluci ale hráli s nasazením, za což jim putuje obrovská pochvala. S FTA jsme byli lepší. Všude dřív, na míči silní, v obraně důlední a důrazní. Bohužel se soupeř dvakrát prosadil z brejku a nám se podařilo díky Klepymu skórovat jen jednou. Kluci zaslouží pochvalu za poslední tři zápasy. Když se nedaří, musíme to zlomit nasazením a bojovností. Hrajeme na výkon, jde nám o přístup! Výsledky příjdou ruku v ruce s tím. HC

28.9.2019, MU MFK Chrudim - SK Sparta Kolín 14:3

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Kašička, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Vilím

Chrudim - Kolín 3:3 (2', 13', 23' - 22', 25', 29' Luštický)

Chrudim - Kolín 8:0 (42', 44', 48', 50', 54', 58', 59', 60' - )

Chrudim - Kolín 3:0 (64', 66', 84')

Asi nejhorší výkon, jaký jsme kdy předvedli. Druhá třetina jako z hororu. Nikdo nechtěl míč, všichni byli schovaní za hráči a osobní souboje vypouštíme nebo do nich chodíme napůl. Zasloužený výprask. HC

22.9.2019, MU SK Sparta Kolín - FK Pardubice 4:16

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Kašička, Klepal, Pacovský - Fňukal, Krupka, Krumich, Szitás, Vilím - Litera, Luštický

Kolín - Pardubice 0:6 ( - 1', 4', 15', 17', 20', 24')

Kolín - Pardubice 2:5 (39' Luštický, 58' Krumich - 32', 46', 53', 54', 58')

Kolín - Pardubice 2:5 (75' a 86' Luštický - 68', 70', 75', 76', 79')

První třetina byla z naší strany neuvěřitelně ustrašená. Jako bychom se změnou základního rozestavení nechtěli hrát dopředu a jen jsme čekali, kolikrát se hosté trefí. K tomu vynechávání a chození napůl do osobních soubojů, naivní hra. Od druhé třetiny to bylo dobré. Šancí jsme si vytvořili stejně, možná více, než Pardubice. Naše hra se zlepšila v obou směrech a rozdali jsme si to s Pardubicemi na férovku a herně v mých očích vyrovnaně. Rozdíl byl v koncovce, lépe řečeno chladnokrevnosti v zakončení vs zbrklosti. Kluci jak moc chtěli, častokrát se ukvapili a střely buď míjely branku nebo byly slabší. Několikrát jsme skvělým presingem získali rozehrávku Pardubic, Lušťa i Ondra z toho vstřelili své branky. Lušťa dělal problémy obraně Pardubic nejvíc, dokonce na něj byla penalta, kterou jsme neproměnili. Na první třetinu chceme rychle zapomenout, maximálně se z ní poučit. Fotbal, jakým se chceme prezentovat jsme od druhé třetiny viděli a kluky za to chci pochválit. I za maximální přístup a nasazení po celý zápas. Výsledek je opět krutý, stejně tak jako před týdnem, ale zase jsme dál, nestagnujeme. Čeká nás hodně dřiny. HC

17.9.2019, PU 10+1 AFK Pečky U15 - SK Sparta Kolín 5:2

4x18min

Sestava: Kolář - Pacovský, Bednář, Beránek, Kašička - Krupka, Klepal, Krumich - Fňukal, Vilím, Šibrava (Dupák - Szitás, Šibrava F. - Litera, Pfeiler)

Pečky - Kolín 1:1 (18' - 8' Šibrava Š.)

Pečky - Kolín 0:1 ( - 22' Šibrava F.)

Pečky - Kolín 0:0 ( - )

Pečky - Kolín 4:0 (64', 66', 69, 71' - )

Kluci hráli přesně podle principů, které se učí. Byla radost utkání sledovat. Po prvnotním oťukávání spustili kolínští kolotoče, které po nich chceme a směrem dopředu opravdu hodně hrozili. Domácí si proti tomu nevytvořili nic. Naši borci bleskurychle zastavovali akce Peček už v zárodcích, popřípadě se příkladně vraceli do svých pozic a Pečky pod tlakem tvořit neuměly. Rotace ráčů ve sředu pole i na křídlech brzy vedly k ohrožení branky Peček, v 8 minutě dostal do skvělého náběhu přesný míč Štěpán a tváří v tvář brankáři pohodlně uklidil míč do sítě. Snaha o rozehrávku od naší branky po zemi byla skvělým navázáním a přenesením hry z formátu 7+1, kdy si kluci uměli výborně pomoc s krajními obránci a křídelníky v tandemech nebo volili variantu přes defenzivní záložníky, kde jsme se snažili rychle otáčet hru a být nebezpeční po slabé soupeřově straně. I přes vysokou trávu, pětky míče, na které zatím vůbec nenarážíme a fyzicky vyspělejších kusů v ose domácích si kluci vedli skvěle. Pološancí a slibných příležitostí si vytvořili opravdu dost. Abychom dotáhli akce ke zdárnému konci, budeme muset zlepšit kontrolu prostoru a první dotyk s míčem pod tlakem. Mohli jsme vést mnohem více. Když systémově všechno tolik klapalo, napadlo nás přidat do hry čtvrtou čtvrtinu ještě další prvek a tím byla ofsajdová past. Naneštěstí "rychlokurz" nadělal ve hlavách kluků víc zmatků, než toho dobrého. Poslední osmiminutovka tak vyzněla jednoznačně pro Pečky 4:0, ale pozor...pouze pro zmatky v naší obraně při PRVNÍCH pokusech o offside past a jeden dárek od Toma, jenž chtěl jednu akci vyřešit zbytečně individuálně a možná už jen chyběla šťávička. Chválím nestřídanou stoperskou dvojici Adys, Bery - Ondru ještě o štráfek víc, Pácu s Kášou, kteří na stranách výborně předskakovali, rozehrávali, neustále byli v nabídce a pouštěli se i do útočných tandemů a průniků, střední osu Toma, Klepyho, Ondru výborně rotujících, přenášejících hru na otevřenou stranu. Na krajích dobře v nabídce Štěpána, Filipa, Fňukyho, Vildu. Tom s Kristiánem to měli proti urostlým stoperům vpředu náročné, ale snažili se, Martin se na velké ploše vyloženě rozkoukával a nebylo to ono, Szity střídá fantastické okamžiky s hrubými chybami. Všichni předvedli individuální dovednosti na vyšší úrovni, než soupeř a nebýt pár nepřesností, jasně bychom dominovali celému zápasu. Pochvala za maximální přístup po celé utkání kluci. HC

15.9.2019, MU Vysoké Mýto - SK Sparta Kolín 12:1

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Fňukal, Klepal, Krumich, Krupka, Litera, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Vysoké Mýto - Kolín 3:0 (12', 19', 25' - )

Vysoké Mýto - Kolín (39', 40', 43', 53' - 50' Šibrava Š.)

Vysoké Mýto - Kolín (69', 77', 80', 84', 87' - )

Zasloužená výhra domácího celku, i když krutě vysoký výsledek pro nás. Naše snaha tvořit a hrát fotbal narážela na dobrý presing soupeře a nepřesnosti v rozehrávce nebo prvním dotyku. Dlouhé míče nevycházely. Domácí jakékoli naše zaváhání okamžitě trestali. Kluci se snažili tvořit od začátku do konce, za což jim musí letět pochvala. Soupeř byl však dobře organizovaný a nedařilo se nám zakládat nebezpečné akce a prolamovat jejich obranu. Pokud jsme se dostali do zakončení, chyběl klid nebo přesnější přípravný dotyk. Domácí měli ve své sestavě také výrazně fyzicky vyspělejší kluky a náš "hodný fotbal" tedy dostal zákonitě na frak. Co můžu pochválit je neustálá snaha o pohyb bez míče a rotace v záložní řadě se zapojením obránců. Největší pochvala putuje Štěpánovi za neustálou aktivitu a dobrou práci všemi směry. Pokud zpřesíme přihrávku a přípravný dotyk, naše hra se opět zvedne. Těžce musíme zapracovat na kontaktnější hře v obranné fázi. HC

8.9.2019, MU SK Sparta Kolín - RMSK Cidlina 3:5

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Dupák, Fňukal, Kašička, Klepal, Krumich, Krupka, Litera, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Kolín - RMSK 0:1 ( - 9')

Kolín - RMSK 2:2 (41' Fňukal, 60' Luštický - 37', 55')

Kolín - RMSK 1:2 (61' Luštický - 73', 75')

Zápas s RMSK Cidlina se musel líbit hlavně nezaujatému divákovi. Šance na obou stranách, pěkný fotbal a vysoká intenzita. První třetina nebyla z naší strany ideální a můžeme děkovat Milošovi a brankové konstrukci, že rozdíl branek nebyl vyšší. Přesto utkání začalo naším tlakem a z jediného protiútoku jsme nepokryli standardní situaci. Střelec branky hlavičkoval úplně osamocen. Druhá třetina se hrála téměř na jednu branku. My měli míč na kopačkách a tlačili soupeře. Vytvořili jsme si několik střeleckých příležitostí, bohužel se ujaly jen dvě. Soupeř se trefil 2x z protiútoku. Třetí třetina začala jako z pohádky. Lušťa se trefil hned v úvodu a vypadalo to, že zápas otočíme. V konečném výsledku nás srazily individuální chyby a slabší koncovka. Soupeř byl fyzicky vyspělejší, ale po minulém týdnu už nebyl rozdíll tak markantní. Přesto jsme okusili první porážku v této sezóně. Nevěšíme ale hlavy dolů a dál pracujeme na rozvoji našeho pojetí totálního fotbalu. Snažili se všichni. Nejvíc se mi líbily výkony Adyse, Krupinha a Pácy, v prvních dvou třetinách i Fňukyho. Tom Litera se ještě v soutěži rozkoukává, ale už párkrát ukázal své přednosti. HC

1.9.2019, MU Náchod - SK Sparta Kolín 7:8

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Dupák, Klepal, Krumich, Krupka, Litera, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Náchod - Kolín 3:3 (1' a 6' Luštický, 16' Krumich - 3', 10'p, 30')

Náchod - Kolín 2:0 (37' Luštický, 48' Beránek - )

Náchod - Kolín 3:4 (61' Klepal, 67' Szitás, 88' Luštický - 69', 84', 86', 88')

Velmi cenné body vezeme z Náchoda. Supeř nechtěl nijak extrémně tvořit hru, spoléhal spíše na sílu a vyhrávání osobních soubojů po dlouhých nákopech, případně na brejky. V úvodní třetině jsme předváděli asi nejlepší fotbal a odměnou nám bylo několik vyložených šancí, bohužel jsme proměnili pouze 3 z nich. Na druhou třetinu jsme si vysvětlili, že je třeba sbírat odražené míče po dlouhých nákopech soupeře a pokud jsme v držení míče, kombinovat rychleji, odskakovat od soupeře a nenechat se dostupovat. Druhá třetina vyzněla jasně pro nás a třetí třetinu jsme chtěli pokračovat ve výkonu s notnou dávkou trpělivosti, zkrátka nepůjčit soupeři míč. Po dvou vstřelených brankách během prvních 10 minut kluci začali myslet více na kuželkové oslavy, než na fotbal jako takový a chytli se hurá stylu soupeře, který proti silovým borcům z Náchoda nemohl uspět. Domácí stáhli náš náskok na rozdíl 3 branek a ve druhé polovině třetí třetiny do nás hodně bušili a k brejkovým situacím jsme se uchýlili spíše my. Můžeme děkovat především Milošovi, že držel naše naděje na výhru do poslední chvíle! Bohužel se mi nepodařilo kluky zklidnit a hrát naši hru, což vyústilo v krutou pětiminutovku mezi 84' a 88' minutou, kdy se domácím podařilo vstřelit tři branky a srovnat skóre. Několikrát jsme byli vybídnuti ke skórování do prázdné branky vyběhnutím domácího brankáře, párkrát nám to v zápase vyšlo, ale před koncem chyběl klid v zakončení, možná dva až tři kroky k tomu si srovnat míč a zakončit s klidem...Hned po rozehrávce srovnávacího gólu se ujala akce, na jejímž konci byl Lušťa a na konci zápasu kluci obětavě bránili těsný náskok, což se nakonec odařilo. Díky nejlepšímu rozdílu skóre tak stále držíme první příčku v ČLŽ a i když je po dvou kolech ještě hodně brzy, budeme se snažit před sebe už nikoho nepustit!!! Fotbalově na to rozhodně máme a i takovéto zápasy jsou skvělými zkušenostmi pro naše borce. Chtěl bych kluky pochválit za čím dál lepší pokusy o rotace, krásný gól na 3:2, kterému předcházela právě taková situace, kdy se Sity až z křídla dostal mezi obránce a zakládal útok čelem do hry. Následovala kombinace jako z učebnice Ondra-Bery-Lušťa-Ondra, který na jejím konci pelášil z poloviny hřiště sám na domácího brankáře. Ze soupeřů se staly tréninkové kužely a povedené akci tleskali i jinak nepříjemní domácí fans. Závěrem bych jen chtěl podotknout, že s podmínkami venkovních zápasů (nepříjemní, i když ne sprostí domácí fans, zvláštní /ne/zásahy rozhodčího, déšť, vedro, etc.) nezmůžeme nic a musíme se zaměřit na sebe, na to, co nám funguje - naši hru, abychom mohli být úspěšní. Jak jsem již zmiňoval po soustředění, v týmu je obrovská vnitřní síla a na to jsem náležitě hrdý. Klukům patří velký dík za předvedenou snahu a gratuluji k plnému počtu bodů. HC

28.8.2019, PU FTA - SK Sparta Kolín 12:3

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Klepal, Krupka, Litera, Luštický, Pacovský, Pfeiler, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

FTA - Kolín 4:1 (6', 8', 20', 28' - 29' Šibrava F.)

FTA - Kolín 2:2 (31' a 40' Luštický - 51', 58')

FTA - Kolín 6:0 (65', 66', 69', 71', 75', 89' - )

Další zápas proti FTA ukázal velký rozdíl v kvalitě nás a soupeře. První třetinu jsme mohli dostat snad 15 branek. Nebýt Miloše v brance, byl zápas opravdu výrazně jiný. Druhou třetinu se hra vyrovnala a domácí si už tolik příležitostí nevytvořili. Díky aktivní hře jsme se dokázali dostat "na dostřel" a zlepšila se i spolupráce a komunikace na hřišti mezi hráči. V poslední třetině to bylo hodně podobné jako v té druhé, ale soupeř tentokrát proměnil snad každou šanci a tak je výsledek velmi rozdílný. Za první bojácnou třetinu, špatné zajišťování a minimum pohybu bychom se měli stydět. Od druhé třetiny bylo patrné zlepšení a kluky chci za výkony hlavně v této třetině pochválit. Zlepšit musíme především první dotek a utajení našeho záměru. Ve hře jsme příliš čitelní. Zápas ukázal, na co se nadále zaměříme. HC

25.8.2019, ČLŽ SK Sparta Kolín - FC Sellier & Bellot Vlašim 16:0

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Dupák, Klepal, Krumich, Krupka, Litera, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava Š., Vilím

Kolín - Vlašim 2:0 (6' Luštický, 15' Klepal)

Kolín - Vlašim 6:0 (33' Šibrava Š., 35' Vilím, 36' a 51' Luštický, 49' Szitás, 60' Beránek)

Kolín - Vlašim 8:0 (67' a 83' Krupka, 68' Vilím, 71' a 81' Litera, 75' Luštický, 79' Krumich, 85' Klepal)

Soupeře z Vlašimi jsme převálcovali a kluci si s chutí zastříleli. Branek mohlo být ještě více, kladně hodnotím přípravu šancí a za nulu vzadu chválím jak obrannou činnost, tak Miloše v brance. Velmi nám chybí komunikace mezi hráči. Kluci si za předvedenou aktivní agresivní pojetí zaslouží pochvalu. HC

23.8.2019, PU 10+1 SK Sparta Kolín - FTA 2:8

4x20min

Sestava: Mašek (U14) - Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Litera P., Litera T., Luštický, Macháček, Pfeiler, Szitás, Vilím

Kolín - FTA 0:1

Kolín - FTA 0:3

Kolín - FTA 2:1

V prvních dvou třetinách jsme s kluky jen okrajově probrali, jak se chceme prezentovat. Na hřišti působili místy hodně zmateně. Postupně jsme se seznamovali s větším hřištěm a ve druhé přestávce jsme vše probrali detailněji. V poslední třetině už byl míč převážně na našich kopačkách. Na obou stranách jsme viděli několik neproměněných šancí - v našem útoku asi o něco více. Na našich kopačkách je zbytečná nervozita, kterou se budeme snažit odstranit. Na klucích cením to, že v utkání plnili pokyny, po celou dobu se zlepšovali a i přes nepříznivý vývoj makali až do konce. Bery předvedl několik sprinterských soubojů dozadu a hasil soupeřovy šance. S Adysem vzadu fungovali dobře. Vilda s Pácou na stranách si taky nepočínali špatně. Uprostřed na velkém prostoru se kluci museli rozkoukávat trošu delší dobu, ale postupem času to bylo lepší a lepší. Lušťa s Ondrou nebezpečně zabíhali, po jednom takovém náběhu vyslal Adys Ondrovi přesný pas za obranu a ten se tváří v tvář brankáři nemýlil. Na hrotu se bili kluci s přesilou a hodně se běhalo bez míče, přesto kluci vydrželi celých 80 minut, což je určitě pozitivní. Pozitivní bylo i vytvoření velkého počtu gólových šancí. Za poctivý výkon i přes výsledek chci kluky pochválit. HC

__________________________________________________________________________________________________________________________________

18.8.2019, PU Roudnice nad Labem - Kolín 12:4

3x30min

Sestava: Kolář - Bednář, Beránek, Pacovský - Klepal/Krupka - Luštický/Szitás, Krumich/Fňukal, Šibrava/Vilím - Macháček, Pfeiler

Roudnice nad Labem - Kolín 6:0

Roudnice nad Labem - Kolín 2:3 (Macháček, Vilím, Luštický)

Roudnice nad Labem - Kolín 4:1 (Macháček)

Vzhledem k průběhu zápasu dost krutý výsledek. Herně to nebylo vůbec špatné vzhledem k náročnému soustředění. Po většinu zápasu dominujeme na míči, spalujeme šance a směrem dozadu jsme občas naivní nebo bez komunikace. Prvních 6 branek jsme soupeři vyloženě nabídli svou špatnou rozehrávkou. Druhá polovina zápasu herně jednoznačně pro nás, ale soupeř dokázal využít několik rychlých brejků v úplném závěru zápasu. Stále nás zlobí neproměňování šancí. HC